Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Drzwi Areny Lublin jednak otwarte. Będzie można zwiedzać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
56 10 A A

W niedzielę jednak będzie można zwiedzać budynek nowego miejskiego stadionu. Zapowiedział to w piątek prezydent Lublina, wbrew wcześniejszym informacjom gospodarza obiektu, czyli spółki MOSiR. Zwiedzanie będzie darmowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzień otwarty stadionu będzie się odbywać przy okazji zaplanowanego tu na niedzielę Lubelskiego Festiwalu Nauki. W piątek na naszych łamach informowaliśmy, że MOSiR nie zdecydował się udostępnić do zwiedzania stadionowego budynku. Rzecznik zarządzającej stadionem miejskiej spółki zapowiedział, że będzie można wejść główną bramą na płytę boiska i na trybuny. Reszta, pomimo dnia otwartego, miała pozostać zamknięta, co MOSiR tłumaczył tym, że chętnych do zwiedzania może być tak wielu, że trzeba byłoby angażować bardzo dużo ochroniarzy i że zwiedzanie w takim tłumie byłoby mało przyjemne.

Ale okazuje się, że dzień otwarty jednak nie będzie otwartym wyłącznie z nazwy. Stadion będzie można oglądać również od środka, co zapowiedział w piątek prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Taką deklarację złożył sam, nie musieliśmy go nawet o to pytać. - Dla mnie to jest oczywista oczywistość - mówi prezydent. - Po to jest zorganizowany dzień otwarty, żeby można było przy okazji pikniku naukowego zobaczyć, jak wygląda stadion, także wewnątrz. Stadion będzie otwarty.
W wielu miejscach goście zobaczą jeszcze puste sale, bo część wyposażenia, m.in. szatni dla zawodników, czy też restauracyjnej kuchni, dopiero ma dotrzeć. - Brak wyposażenia nie jest żadną przeszkodą w zwiedzaniu - mówi prezydent.

MOSiR zmienił zdanie po telefonie od prezydenta oburzonego lekturą naszego tekstu. Sam Żuk mówi, że podczas rozmowy prezes MOSiR... odciął się od słów swojego własnego rzecznika.

Piknik rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godz. 16. Bezpośrednio pod stadion kursować mają specjalne, bezpłatne autobusy, które co 10 minut będą wyruszać z przystanku przy pl. Litewskim po stronie Baobabu. Trasa będzie biec przez Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, al. Piłsudskiego, Młyńską, Dworcową i Krochmalną. Również darmowy będzie powrót, a trasa do centrum została wyznaczona przez Krochmalną, Dworcową, Młyńską, Lubelskiego Lipca '80, al. Unii Lubelskiej, Zamojską, Bernardyńską, pl. Wolności i Krakowskie Przedmieście.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RAFF / 21 września 2014 o 00:23

Po co w ogóle ten stadion za gruuuube miliony ?? Kto tam będzie grał i ile będzie kosztowało utrzymanie ?? Po drugiej stronie rzeki w rozsypkę idzie LKJ (Lubelski Klub Jeździecki) gdzie uczęszcza dużo młodzieży - ale oni nie dostają dofinansowania !! Czy ci ludzie decydujący o inwestycjach w Lublinie to kompletne oszołomy ??

Dla ścisłości LKJ jest po tej samej stronie rzeki:))

Avatar
Jolka / 20 września 2014 o 23:37

Po co w ogóle ten stadion za gruuuube miliony ?? Kto tam będzie grał i ile będzie kosztowało utrzymanie ?? Po drugiej stronie rzeki w rozsypkę idzie LKJ (Lubelski Klub Jeździecki) gdzie uczęszcza dużo młodzieży - ale oni nie dostają dofinansowania !! Czy ci ludzie decydujący o inwestycjach w Lublinie to kompletne oszołomy ??

Avatar
kibic / 20 września 2014 o 11:33

ale pzecież my juz mamy stadion, jeden taki obiekt w mieście jak widac sie przydaje i to nie tylko na mecze ale piknik czy koncerty

pełna zgoda już ten jeden stadion Lublin pownien mieć zaraz nasz motorek awansuje i meczyki sę posypią

Avatar
miecz / 20 września 2014 o 11:31

ale pzecież my juz mamy stadion, jeden taki obiekt w mieście jak widac sie przydaje i to nie tylko na mecze ale piknik czy koncerty

Avatar
mlodywyksztalcony / 20 września 2014 o 11:06

I po co wam na tym końcu świata jakieś satdiony i areny? Macie jakieś powazne druzyny albo sportowców na światowym poziomie? Dajcie sobie spokój - za wysokie progi na lubelskie nogi.

Avatar
twarz miasta / 20 września 2014 o 10:43
Niech Żyje Bal jak spiewala o socjlistycznym PRL Maryla Rodowicz.
A za dlugi zaplacimy później ...wszyscy
Avatar
kolo / 20 września 2014 o 10:27

Stadion, stadion stadion dobrze ,ze juz jutro otwarcie w końcu!!!!

Avatar
miłosz / 20 września 2014 o 10:26

To jutro stadion na żywo, nie mogę się doczekać

Avatar
JM / 20 września 2014 o 10:25

to fakt ,ze do obejrzenia stadionu nie musimy w chodzic do jakiejś kuchni a co to  konkurs masterchef, ze brakuje garnków do gotowania,

Avatar
Jacuś / 20 września 2014 o 10:23

madrze ktoś napisał w artykule, który szumnie zapowiadał,ze nie będie można zwiedzać stadionu, że stadion to nie muzeum, podpisuje sie pod tym i do zobaczenia jutro na stadionie

Avatar
RAFF / 21 września 2014 o 00:23

Po co w ogóle ten stadion za gruuuube miliony ?? Kto tam będzie grał i ile będzie kosztowało utrzymanie ?? Po drugiej stronie rzeki w rozsypkę idzie LKJ (Lubelski Klub Jeździecki) gdzie uczęszcza dużo młodzieży - ale oni nie dostają dofinansowania !! Czy ci ludzie decydujący o inwestycjach w Lublinie to kompletne oszołomy ??

Dla ścisłości LKJ jest po tej samej stronie rzeki:))

Avatar
Jolka / 20 września 2014 o 23:37

Po co w ogóle ten stadion za gruuuube miliony ?? Kto tam będzie grał i ile będzie kosztowało utrzymanie ?? Po drugiej stronie rzeki w rozsypkę idzie LKJ (Lubelski Klub Jeździecki) gdzie uczęszcza dużo młodzieży - ale oni nie dostają dofinansowania !! Czy ci ludzie decydujący o inwestycjach w Lublinie to kompletne oszołomy ??

Avatar
kibic / 20 września 2014 o 11:33

ale pzecież my juz mamy stadion, jeden taki obiekt w mieście jak widac sie przydaje i to nie tylko na mecze ale piknik czy koncerty

pełna zgoda już ten jeden stadion Lublin pownien mieć zaraz nasz motorek awansuje i meczyki sę posypią

Avatar
miecz / 20 września 2014 o 11:31

ale pzecież my juz mamy stadion, jeden taki obiekt w mieście jak widac sie przydaje i to nie tylko na mecze ale piknik czy koncerty

Avatar
mlodywyksztalcony / 20 września 2014 o 11:06

I po co wam na tym końcu świata jakieś satdiony i areny? Macie jakieś powazne druzyny albo sportowców na światowym poziomie? Dajcie sobie spokój - za wysokie progi na lubelskie nogi.

Avatar
twarz miasta / 20 września 2014 o 10:43
Niech Żyje Bal jak spiewala o socjlistycznym PRL Maryla Rodowicz.
A za dlugi zaplacimy później ...wszyscy
Avatar
kolo / 20 września 2014 o 10:27

Stadion, stadion stadion dobrze ,ze juz jutro otwarcie w końcu!!!!

Avatar
miłosz / 20 września 2014 o 10:26

To jutro stadion na żywo, nie mogę się doczekać

Avatar
JM / 20 września 2014 o 10:25

to fakt ,ze do obejrzenia stadionu nie musimy w chodzic do jakiejś kuchni a co to  konkurs masterchef, ze brakuje garnków do gotowania,

Avatar
Jacuś / 20 września 2014 o 10:23

madrze ktoś napisał w artykule, który szumnie zapowiadał,ze nie będie można zwiedzać stadionu, że stadion to nie muzeum, podpisuje sie pod tym i do zobaczenia jutro na stadionie

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!