Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2015 r.
7:30

Duże zmiany w komunikacji miejskiej: Czego chcą mieszkańcy?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Prawie 600 opinii w sprawie planowanej rewolucji w trasach linii autobusowych i trolejbusowych otrzymał od mieszkańców Zarząd Transportu Miejskiego. Na początku lipca ma być już wiadomo, które z sugestii pasażerów zostaną uwzględnione na nowej mapie linii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mamy już pewien pogląd, na to jakie oczekiwania i uwagi mają mieszkańcy – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego, który w minioną niedzielę zakończył przyjmowanie sugestii od pasażerów.

Konsultacje trwały od 8 czerwca. Wpłynęło ponad 560 opinii.

Uwagi były zbierane też na pięciu spotkaniach z mieszkańcami. Ostatnie zorganizowano m.in. dla Czechowa, którego mieszkańcy nie chcą zmian w trasach linii 13 i 26. Tymczasem koncepcja ZTM zakłada, że linia 13 pojedzie z Koncertowej prosto pod os. Choiny, zaś trasa linii 26 zostanie skrócona tak, że nie dojedziemy nią dalej, niż do os. Widok.

Czechów chce też jak najszybszego uruchomienia linii 46, która ma łączyć go z osiedlami LSM i Czubami przez ul. Poniatowskiego i Sowińskiego. Padła też propozycja, by linia 55 dojeżdżała na lotnisko, zaś skrajne emocje budził pomysł, by linia 18 jeździła ze Sławinka nie na Czechów, ale na Mełgiewską.

Na skracanie linii 26 nie zgadzają się też Czuby, Węglin i mieszkańcy LSM. Z tych dzielnic płynie też sprzeciw wobec zmiany trasy linii 39, która miałaby zniknąć z ul. Jana Pawła II i Filaretów, jak też brak zgody na „wysłanie” linii 57 na Czechów. Mieszane odczucia budzi też pomysł skrócenia linii 44 do os. Widok, a Poręba i Węglin chcą ugrać szybkie połączenia z Dworcem Głównym PKP i zalewem.

Abramowice, Wrotków, Dziesiąta i Głusk nie godzą się na zmianę trasy linii 16, to samo podpowiadają urzędnikom również pasażerowie z Bronowic i Kośminka. Stąd też zgłaszano prośby o lepsze skomunikowanie z miastem os. Maki, natomiast Sławin i Sławinek nie chcą jakichkolwiek zmian w trasie linii 18, która ich zdaniem powinna wciąż jeździć na Czechów oraz linii 37, którą ZTM chciałby wycofać z ul. Zbożowej i al. Warszawskiej wysyłając ją w obu kierunkach jazdy przez al. Sikorskiego i Willową.

Teraz ZTM ma przejrzeć uwagi na tyle szybko, by na początku lipca gotowy był już ostateczny wariant zmian. Od kiedy będziemy jeździli po nowemu? – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wdrożenie zmian planowane jest od września – podkreśla Góźdź, ale zastrzega, że dopiero zapadną ostateczne decyzje o tym, czy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone jednocześnie i kiedy to nastąpi.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 14:53
Oj Lula, Lula. Nie każdy ma siłę i możliwości by się przesiadać. Gdy będziesz miała nieco więcej lat, będziesz wiedziała jak trudno wejść do autobusu a co mówić jeszcze o przesiadaniu. Komunikacja ma być dla wszystkich mieszkańców i dla ich wygody, a nie sama dla siebie. Linia 159 zastąpi linię 9 i na dużej części trasy nie ma sieci elektrycznej i będą jednak trolejbusy z podwójnymi silnikami i takie rozwiązanie trzeba preferować w miarę pozyskiwania środków na zakup takich pojazdów, by przez centrum też mogły jeździć takie pojazdy. Jednak należy pamiętać, że ścisłe centrum nie ma sieci i może w przyszłości będą pojazdy elektryczne, ale trzeba też patrzeć na koszty, a nie tylko na to co by się przydało.
Oj Lula, Lula. Nie każdy ma siłę i możliwości by się przesiadać. Gdy będziesz miała nieco więcej lat, będziesz wiedziała jak trudno wejść do autobusu a co mówić jeszcze o przesiadaniu. Komunikacja ma być dla wszystkich mieszkańców i dla ich wygody, a nie sama dla siebie. Linia 159 zastąpi linię 9 i na dużej części trasy nie ma sieci elektrycznej i będą jednak trolejbusy z podwójnymi silnikami i takie rozwiązanie trzeba preferować w miarę pozyskiwania środków na zakup takich pojazdów, by przez centrum też mogły jeździć takie pojazdy. Jednak n... rozwiń
Avatar
Lula / 23 czerwca 2015 o 12:17

jesli zmiany to gruntowne- wprowadzenie linii obwodowych i dośrodkowych dzieki czemu będzie możliwy dojazd w dowolne miejsce. Po centrum powinno jeździć się jedynie elektrykami =trolejbus bądz elektrobus= a dośrodkowo autobusami które będą jeździć z mozliwie największą częstotliwością. Np 55 powinna jeździć z Choin przez Smorawińskiego tylko do Racławickich a tam przesiadka w trolejbus

Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 12:13
Zamiast dołożyc kilka nowych linii które mogą jeździć według rozkładów nowoproponowanych ,najlepiej zrobić misz masz linii ,które sie do tej pory sprawdziły .Przecież to absurd!!!!!! Ja bywam w Lublinie 3-4 razy w tygodniu ,z komunikacji miejskiej korzystam raz na miesiąc -dwa ,i nigdy nie mam pewności czy autobus nie ma zmienionej trasy ,tutaj mozna sie spodziewać wszystkiego!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 11:01
- Powiedz: po co jest ten miś? - Właśnie: po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia...
- Powiedz: po co jest ten miś? - Właśnie: po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 10:52
Znaczy się zapłacili firmie, która zaproponowała zmiany dla samych zmian. Tam się coś skróci, tam coś doda, a gdzie w tym mieszkańcy?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 10:38
co z 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:55
Nurtuje mnie jedno pytanie - po co te zmiany, które nie są odpowiedzią na trudności, lecz jedynie rewolucjonizują kursowanie MPK, utrudniając całkiem dobry przejazd przez miasto. Jaki jest sens skracać trasę 26-tki? Przecież to jedna z lepszych linii, która umożliwia przejazd przez większość miasta i dostanie się na Czuby i Węglin. Ponadto przerzucanie "18" na Mełgiewską... ogólnie rzecz biorąc brakuje w tym wszystkim uzasadnionej logiki, a wychodzi na to, że grunt to "olać" rzeczywiste potrzeby mieszkańców, byleby wprowadzić jakieś zmiany. Niekoniecznie potrzebne.
Nurtuje mnie jedno pytanie - po co te zmiany, które nie są odpowiedzią na trudności, lecz jedynie rewolucjonizują kursowanie MPK, utrudniając całkiem dobry przejazd przez miasto. Jaki jest sens skracać trasę 26-tki? Przecież to jedna z lepszych linii, która umożliwia przejazd przez większość miasta i dostanie się na Czuby i Węglin. Ponadto przerzucanie "18" na Mełgiewską... ogólnie rzecz biorąc brakuje w tym wszystkim uzasadnionej logiki, a wychodzi na to, że grunt to "olać" rzeczywiste potrzeby mieszkańców, byleby wprowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:25
Bezsensu .! 26 to jedyny autobus, który z przystanku szmaragdowa dojeżdża do Szpitala Wojewódzkiego czy Zwycięskiej. Błędem było by skracanie jego trasy.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:15
konsultacje swoją drogą a i tak zrobią to po swojemu,pewnie tak jak będą uważali
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:29
PRZECIEŻ TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA ŻE TA CAŁA REWOLUCJA AUTOBUSOWA SPOTKA SIĘ ZE STANOWCZYM PROTESTEM MIESZKAŃCÓW CAŁEGO LUBLINA, PRZYZWYCZAJONEGO DO TEGO GDZIE I JAK JEŻDŻĄ AUTOBUSY...KAŻDY SIĘ BOI CHAOSU I TEGO ŻE DŁUGO NIE POJMIE JAK AUTOBUSY BĘDĄ JEŹDZIĆ PO NOWEMU...
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 14:53
Oj Lula, Lula. Nie każdy ma siłę i możliwości by się przesiadać. Gdy będziesz miała nieco więcej lat, będziesz wiedziała jak trudno wejść do autobusu a co mówić jeszcze o przesiadaniu. Komunikacja ma być dla wszystkich mieszkańców i dla ich wygody, a nie sama dla siebie. Linia 159 zastąpi linię 9 i na dużej części trasy nie ma sieci elektrycznej i będą jednak trolejbusy z podwójnymi silnikami i takie rozwiązanie trzeba preferować w miarę pozyskiwania środków na zakup takich pojazdów, by przez centrum też mogły jeździć takie pojazdy. Jednak należy pamiętać, że ścisłe centrum nie ma sieci i może w przyszłości będą pojazdy elektryczne, ale trzeba też patrzeć na koszty, a nie tylko na to co by się przydało.
Oj Lula, Lula. Nie każdy ma siłę i możliwości by się przesiadać. Gdy będziesz miała nieco więcej lat, będziesz wiedziała jak trudno wejść do autobusu a co mówić jeszcze o przesiadaniu. Komunikacja ma być dla wszystkich mieszkańców i dla ich wygody, a nie sama dla siebie. Linia 159 zastąpi linię 9 i na dużej części trasy nie ma sieci elektrycznej i będą jednak trolejbusy z podwójnymi silnikami i takie rozwiązanie trzeba preferować w miarę pozyskiwania środków na zakup takich pojazdów, by przez centrum też mogły jeździć takie pojazdy. Jednak n... rozwiń
Avatar
Lula / 23 czerwca 2015 o 12:17

jesli zmiany to gruntowne- wprowadzenie linii obwodowych i dośrodkowych dzieki czemu będzie możliwy dojazd w dowolne miejsce. Po centrum powinno jeździć się jedynie elektrykami =trolejbus bądz elektrobus= a dośrodkowo autobusami które będą jeździć z mozliwie największą częstotliwością. Np 55 powinna jeździć z Choin przez Smorawińskiego tylko do Racławickich a tam przesiadka w trolejbus

Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 12:13
Zamiast dołożyc kilka nowych linii które mogą jeździć według rozkładów nowoproponowanych ,najlepiej zrobić misz masz linii ,które sie do tej pory sprawdziły .Przecież to absurd!!!!!! Ja bywam w Lublinie 3-4 razy w tygodniu ,z komunikacji miejskiej korzystam raz na miesiąc -dwa ,i nigdy nie mam pewności czy autobus nie ma zmienionej trasy ,tutaj mozna sie spodziewać wszystkiego!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 11:01
- Powiedz: po co jest ten miś? - Właśnie: po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia...
- Powiedz: po co jest ten miś? - Właśnie: po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 10:52
Znaczy się zapłacili firmie, która zaproponowała zmiany dla samych zmian. Tam się coś skróci, tam coś doda, a gdzie w tym mieszkańcy?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 10:38
co z 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:55
Nurtuje mnie jedno pytanie - po co te zmiany, które nie są odpowiedzią na trudności, lecz jedynie rewolucjonizują kursowanie MPK, utrudniając całkiem dobry przejazd przez miasto. Jaki jest sens skracać trasę 26-tki? Przecież to jedna z lepszych linii, która umożliwia przejazd przez większość miasta i dostanie się na Czuby i Węglin. Ponadto przerzucanie "18" na Mełgiewską... ogólnie rzecz biorąc brakuje w tym wszystkim uzasadnionej logiki, a wychodzi na to, że grunt to "olać" rzeczywiste potrzeby mieszkańców, byleby wprowadzić jakieś zmiany. Niekoniecznie potrzebne.
Nurtuje mnie jedno pytanie - po co te zmiany, które nie są odpowiedzią na trudności, lecz jedynie rewolucjonizują kursowanie MPK, utrudniając całkiem dobry przejazd przez miasto. Jaki jest sens skracać trasę 26-tki? Przecież to jedna z lepszych linii, która umożliwia przejazd przez większość miasta i dostanie się na Czuby i Węglin. Ponadto przerzucanie "18" na Mełgiewską... ogólnie rzecz biorąc brakuje w tym wszystkim uzasadnionej logiki, a wychodzi na to, że grunt to "olać" rzeczywiste potrzeby mieszkańców, byleby wprowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:25
Bezsensu .! 26 to jedyny autobus, który z przystanku szmaragdowa dojeżdża do Szpitala Wojewódzkiego czy Zwycięskiej. Błędem było by skracanie jego trasy.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:15
konsultacje swoją drogą a i tak zrobią to po swojemu,pewnie tak jak będą uważali
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 08:29
PRZECIEŻ TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA ŻE TA CAŁA REWOLUCJA AUTOBUSOWA SPOTKA SIĘ ZE STANOWCZYM PROTESTEM MIESZKAŃCÓW CAŁEGO LUBLINA, PRZYZWYCZAJONEGO DO TEGO GDZIE I JAK JEŻDŻĄ AUTOBUSY...KAŻDY SIĘ BOI CHAOSU I TEGO ŻE DŁUGO NIE POJMIE JAK AUTOBUSY BĘDĄ JEŹDZIĆ PO NOWEMU...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą