Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2016 r.
14:52

Dużo pytań o wyjazd do Izraela. Ile i za co zapłacił Port Lotniczy Lublin?

56 67 A A
Prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz przemawia podczas spotkania w Izraelu
Prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz przemawia podczas spotkania w Izraelu

Około miliona złotych mógł kosztować dwudniowy wyjazd ponad stuosobowej delegacji z przedstawicielami m.in. miasta i województwa do Izraela. Na zlecenie Portu Lotniczego Lublin organizowała go powstała kilka miesięcy wcześniej fundacja. O szczegółowe koszty dopytują teraz radni.

W dniach 18-20 czerwca w Tel Awiwie gościli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Portu Lotniczego Lublin i lokalni przedsiębiorcy. Tematem spotkań było m.in. uruchomienie połączeń lotniczych w ramach programu ogłoszonego przez izraelski rząd.

– To była bardzo owocna wizyta na wielu płaszczyznach. Myślę, że przyczyni się też do tego, że będziemy mogli liczyć na uruchomienie lotów do Tel Awiwu z naszego lotniska – mówił nam tuż po powrocie marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Ale już w lipcu pojawiły się pytania m.in. o koszty wyjazdu. Sformułowała je walcząca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności, do której zgłosił się jeden z niezadowolonych uczestników dwudniowego pobytu w Izraelu. Pismo w tej sprawie najpierw trafiło do lubelskiego Ratusza. Stamtąd nadeszła jednak odpowiedź, że to nie Urząd Miasta organizował wizytę. Podobnie było w przypadku Urzędu Marszałkowskiego, a co warte podkreślenia, udzielenie odpowiedzi urzędnikom marszałka zajęło dwa miesiące.

– W międzyczasie sprawa zrobiła się medialna i dowiedzieliśmy się, że za organizacją wyjazdu mógł stać Port Lotniczy Lublin. Wysłaliśmy pytania lotnisku, ale odpowiedziano nam tylko na część z nich – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
; / 3 listopada 2016 o 18:37
O, pan Wojciechowski znów bryluje w mediach! Ciekawe, że nie patrzy prosto w oko kamery. Dlaczego? 
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 17:08
o fuck niech się ktoś przyjrzy na monitoringu w hotelu w którym spali co tam wyprawiali
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 15:32
Co za ludzie... A jak grube miliony idą do Rydzyka pod różnymi przykrywkami to cisza????? Przecież PIS jakos musi splacac długi kampanii... Może o tym napiszcie?
Avatar
Pani płaci Pan płaci Społeczeństwo / 3 listopada 2016 o 15:04
Tak, opamiętajcie się! Jeździć do Gąsiorowskiego - ukrywającego się przez 20 lat przed polskim wymiarem sprawiedliwości? Płacić za to setki tysięcy dolarów?? Na zdjęciach widać minę prezydenta miasta, już wiedział co ludzie sobie pomyślą jak to do nich dotrze... Niestety dla świń przy korycie nic się nie liczy i będą bronić swojej pozycji na śmierć. I nie chodzi mi o Żuka, tylko o towarzystwo wokoło niego, robiącego w mieście grubą kasę. Panie Prezydencie, niestety to Pan za to odpowiada. Czas na twarde decyzje!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 14:50
legia wygrala , a moze przegrala
Avatar
ChicagoTommy / 3 listopada 2016 o 14:01
Opamiętajcie się trochę-jak świat długi i szeroki samorządy organizują takie przedsięwzięcia i chwała im za to. Jest to element tzw. "soft power" którego efekty są mierzone nie tylko ankietą zadowolenia uczestników. Wszyscy zabiegamy o zagranicznych inwestorów, nowe miejsca pracy, komercjalizacje badań naszych naukowców, więc proszę nie zapominajmi że rzeczy te nie dzieją się w próżni i wymagają wsparcia władz publicznych (nieważne czy centralnych czy samorządowych). Smutnym jest fakt jak długa jeszcze przed nami droga aby nauczyć się definiować i zabiegać o wspólny interes w tak oczywistych kwestiach.
Opamiętajcie się trochę-jak świat długi i szeroki samorządy organizują takie przedsięwzięcia i chwała im za to. Jest to element tzw. "soft power" którego efekty są mierzone nie tylko ankietą zadowolenia uczestników. Wszyscy zabiegamy o zagranicznych inwestorów, nowe miejsca pracy, komercjalizacje badań naszych naukowców, więc proszę nie zapominajmi że rzeczy te nie dzieją się w próżni i wymagają wsparcia władz publicznych (nieważne czy centralnych czy samorządowych). Smutnym jest fakt jak długa jeszcze przed nami droga aby nauczyć ... rozwiń
Avatar
bzyk / 3 listopada 2016 o 13:33
"Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?" Lepiej powiedz gdzie byłeś Ty, drogi Kowalczyku? Oj, zapomniałem, że wtedy właśnie byłeś w PiSie. Także PiS jeszcze tym się nie zajął... a ta malutka fundacyjka, która cieszy się na fejsie z każdego znaczka pocztowego darowanego przez zwykłych ludzi sama trzęsie miastem. I szkoda, że ta, czy inna władza nie pomaga jej zrobić tu porządek. PiS=PO=Wspólny Lublin!!!
"Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?" Lepiej powiedz gdzie byłeś Ty, drogi Kowalczyku? Oj, zapomniałem, że wtedy właśnie byłeś w PiSie. Także PiS jeszcze tym się nie zajął... a ta malutka fundacyjka, która cieszy się na fejsie z każdego znaczka pocztowego darowanego przez zwykłych ludzi sama trzęsie miast... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:26
Jak zwykle takim pustym artykułem próbuje się przykryć inne poczynania obecnej wladzy....
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:19
Przy rozliczaniu posłów z kilometrówek próżno było szukać takiej dociekliwości wśród PiS-owców :O
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:18
Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?
Avatar
; / 3 listopada 2016 o 18:37
O, pan Wojciechowski znów bryluje w mediach! Ciekawe, że nie patrzy prosto w oko kamery. Dlaczego? 
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 17:08
o fuck niech się ktoś przyjrzy na monitoringu w hotelu w którym spali co tam wyprawiali
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 15:32
Co za ludzie... A jak grube miliony idą do Rydzyka pod różnymi przykrywkami to cisza????? Przecież PIS jakos musi splacac długi kampanii... Może o tym napiszcie?
Avatar
Pani płaci Pan płaci Społeczeństwo / 3 listopada 2016 o 15:04
Tak, opamiętajcie się! Jeździć do Gąsiorowskiego - ukrywającego się przez 20 lat przed polskim wymiarem sprawiedliwości? Płacić za to setki tysięcy dolarów?? Na zdjęciach widać minę prezydenta miasta, już wiedział co ludzie sobie pomyślą jak to do nich dotrze... Niestety dla świń przy korycie nic się nie liczy i będą bronić swojej pozycji na śmierć. I nie chodzi mi o Żuka, tylko o towarzystwo wokoło niego, robiącego w mieście grubą kasę. Panie Prezydencie, niestety to Pan za to odpowiada. Czas na twarde decyzje!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 14:50
legia wygrala , a moze przegrala
Avatar
ChicagoTommy / 3 listopada 2016 o 14:01
Opamiętajcie się trochę-jak świat długi i szeroki samorządy organizują takie przedsięwzięcia i chwała im za to. Jest to element tzw. "soft power" którego efekty są mierzone nie tylko ankietą zadowolenia uczestników. Wszyscy zabiegamy o zagranicznych inwestorów, nowe miejsca pracy, komercjalizacje badań naszych naukowców, więc proszę nie zapominajmi że rzeczy te nie dzieją się w próżni i wymagają wsparcia władz publicznych (nieważne czy centralnych czy samorządowych). Smutnym jest fakt jak długa jeszcze przed nami droga aby nauczyć się definiować i zabiegać o wspólny interes w tak oczywistych kwestiach.
Opamiętajcie się trochę-jak świat długi i szeroki samorządy organizują takie przedsięwzięcia i chwała im za to. Jest to element tzw. "soft power" którego efekty są mierzone nie tylko ankietą zadowolenia uczestników. Wszyscy zabiegamy o zagranicznych inwestorów, nowe miejsca pracy, komercjalizacje badań naszych naukowców, więc proszę nie zapominajmi że rzeczy te nie dzieją się w próżni i wymagają wsparcia władz publicznych (nieważne czy centralnych czy samorządowych). Smutnym jest fakt jak długa jeszcze przed nami droga aby nauczyć ... rozwiń
Avatar
bzyk / 3 listopada 2016 o 13:33
"Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?" Lepiej powiedz gdzie byłeś Ty, drogi Kowalczyku? Oj, zapomniałem, że wtedy właśnie byłeś w PiSie. Także PiS jeszcze tym się nie zajął... a ta malutka fundacyjka, która cieszy się na fejsie z każdego znaczka pocztowego darowanego przez zwykłych ludzi sama trzęsie miastem. I szkoda, że ta, czy inna władza nie pomaga jej zrobić tu porządek. PiS=PO=Wspólny Lublin!!!
"Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?" Lepiej powiedz gdzie byłeś Ty, drogi Kowalczyku? Oj, zapomniałem, że wtedy właśnie byłeś w PiSie. Także PiS jeszcze tym się nie zajął... a ta malutka fundacyjka, która cieszy się na fejsie z każdego znaczka pocztowego darowanego przez zwykłych ludzi sama trzęsie miast... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:26
Jak zwykle takim pustym artykułem próbuje się przykryć inne poczynania obecnej wladzy....
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:19
Przy rozliczaniu posłów z kilometrówek próżno było szukać takiej dociekliwości wśród PiS-owców :O
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 13:18
Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do USA podpisywać umowę, która ... już dawno była podpisana? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski latał do ... Izraela? Gdzie byłeś drogi PiS-ie jak prezydent Pruszkowski leciał do Meksyku?
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!