środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Dużo utrudnień w ruchu w centrum Lublina. Zanim wjedziesz autem dobrze się zastanów

Dodano: 25 maja 2016, 06:35
Autor: Dominik Smaga

Od wtorku część placu Zamkowego zajęli organizatorzy letniej edycji festiwalu Lublin Sportival (fot. AS)
Od wtorku część placu Zamkowego zajęli organizatorzy letniej edycji festiwalu Lublin Sportival (fot. AS)

Ważne dla kierowców: Koncert Chwały przed archikatedrą, bo plac Litewski i Krakowskie Przedmieście w przebudowie. Na placu Zamkowym rządzi Sportival. Od piątku drogowcy zamykają ul. Bernardyńską. Zanim wjedziesz autem do centrum dobrze się zastanów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W środę od godz. 8 przy archikatedrze będzie rozstawiana scena. W związku z czwartkowym XIV Koncertem Chwały zostanie zamknięta ulica Królewska. Koncert Chwały, który organizują wspólnie Archidiecezja Lubelska i Stowarzyszenie Artystyczne „GR” rozpocznie się w czwartek o godz. 19.30.

• • •

W czwartek procesje wymuszą szereg zmian w ruchu, zarówno w centrum, jak i poza nim. A to pociągnie za sobą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. W czasie, gdy zamknięta będzie ul. Królewska i odcinek Lubartowskiej (od godz. 10 do 13 i od 19 do 22) linie 1, 6 i 17 mają skręcać z Zamojskiej w stronę pl. Wolności, a dalej jechać przez Hempla, 3 Maja i al. Solidarności. Przez ul. 3 Maja pojadą w tym czasie również linie 4 i 39, linia 23 w obie strony pojedzie przez al. Unii Lubelskiej, zaś linie 156 i 160 w stronę ul. Chodźki mają kursować przez al. Unii Lubelskiej, al. Tysiąclecia i Lubartowską, a w przeciwnym kierunku przez Ruską i al. Unii Lubelskiej. Na ul. Ruskiej między godz. 10 a 13 mają kończyć i zaczynać kursy autobusy linii 5 i 22.

Ponadto od godz. 10.30 do 13 autobusy będą omijać ul. Krańcową między Pogodną a al. Witosa. Linia 7 jadąc na Zbożową przejedzie całą Chemiczną do ronda, skręci w al. Witosa, a do Drogi Męczenników dojedzie przez Grabskiego. W drodze na Felin „siódemka” pojedzie przez Grabskiego i Witosa całkowicie omijając Chemiczną. Podobnie kursować mają linie 14 i 55: całą al. Witosa do ronda przy Makro, potem zawracanie i przez Witosa do Grabskiego. Natomiast linia 47 pojedzie przez Łęczyńską i Drogę Męczenników Majdanka.

Zamknięcie innego odcinka ul. Krańcowej (od Drogi Męczenników Majdanka do Długiej) wymusi skierowanie linii 21 na objazd przez Długą i Lotniczą.

Czytaj także: Boże Ciało w Lublinie. O której i gdzie przejdą procesje

• • •

Od wtorku część placu Zamkowego zajęli organizatorzy letniej edycji festiwalu Lublin Sportival (na zdjęciu). Od środy do niedzieli plac będzie całkiem zamknięty. Jadąc Kowalską trzeba będzie skręcić w lewo w Furmańską, w lewo w Cyruliczą i dotrzeć z powrotem do Lubartowskiej. Kierowcy jadący ul. Podwale będą mieć pozostawiony wąski przesmyk umożliwiający dojazd do Kowalskiej.

• • •

W piątek o godz. 17 zamknięta dla ruchu ma zostać na całej długości ul. Bernardyńska. Ruch trafi na objazdy przez Dolną Panny Marii lub przez Rusałkę i Mościckiego. W weekend punktem przesiadkowym dla linii N1, N2 i N3 nie będzie pl. Wolności, ale przystanki po obu stronach ul. Okopowej. Linia N1 jadąc Narutowicza od strony Nadbystrzyckiej skręci w lewo w Lipową, następnie w Okopową, a dalej przez Mościckiego, Rusałkę, Zamojską, Wyszyńskiego.

Także nocne linie N2 i N3 oraz dzienne 3, 7, 13, 55 mają kursować przez Mościckiego i Rusałkę z pominięciem pl. Wolności. Objazd ten obowiązywać w obu kierunkach. Linie 4 i 39 będą kursować przez ul. 3 Maja, a linia 159 będzie kursować przez Mościckiego i Rusałkę.

Tymczasowe przystanki zostaną wyznaczone na ul. Mościckiego za skrzyżowaniem z ul. Narutowicza, na Zamojskiej (za wyjazdem w prawo z Rusałki) oraz na Rusałce za skrzyżowaniem z Wesołą.

Ponowne otwarcie ulicy ma nastąpić nie później niż pod koniec niedzieli.

ojciec tadeusz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ojciec tadeusz
ojciec tadeusz (25 maja 2016 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie strasz moherku, wyślij lepiej na rydzyka, bo maybach na wode nie jeździ. A zielsko jak najbardziej usprzątnać, potem deszcz popada i przez czarnych ktoś w poślizg wpadnie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kwiaty w procesji eucharystycznej to samo piękno. Nie rozumiem po co je sprzątać ? Poza tym to są księża i nie wierszyki, ale Słowo Boga, więc licz się ze słowami.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy te pochody za panem w sukience klepiące bezmyślnie wierszyki posprzątają po sobie ?
Rozwiń
h
h (25 maja 2016 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak jak każdy. Zgodnie z procedurami.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 06:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy organizatorzy czwartkowych wydarzeń blokujących drogi zapłacili za zajęcie pasa drogowego, tak jak musiał by to zrobić przeciętny obywatel?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!