sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Dwa tygodnie korków na Al. Racławickich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2008, 20:38
Autor: Dominik Smaga

Tylko po jednym pasie w każdą stronę będą mieli od poniedziałku kierowcy jadący Al. Racławickimi.

Przez dwa tygodnie ciepłownicy będą tam remontować podziemne instalacje. Czekają nas spore korki.

- Nowe oznakowanie pojawi się o godz. 2.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek - informuje Anna Adamiak z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta. Prace będą prowadzone między kościołem garnizonowym a kompleksem szkolnym w pobliżu skrzyżowania z al. Długosza. - Z powodów technologicznych remont musimy prowadzić właśnie teraz - wyjaśnia Piotr Milczek z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Roboty mają być podzielone na dwa etapy. W każdym z nich robotnicy zajmą połowę szerokości jezdni. Na pierwszy ogień idzie część położona bliżej szkoły. Co to oznacza dla kierowców?

Jedziemy od strony Lipowej

*Ze skrajnego lewego pasa, którym zazwyczaj mogliśmy jechać prosto lub w lewo, będzie można jedynie skręcić w ul. Łopacińskiego.

*Nadal będzie można skręcić w prawo w al. Długosza

* Do jazdy na wprost przeznaczony zostanie tylko jeden, środkowy pas ruchu. Za skrzyżowaniem z al. Długosza kierowcy będą musieli zjechać w lewo zajmując pas ruchu, który zwykle przeznaczony był dla samochodów jadących od strony ul. Sowińskiego i zamierzających skręcać w lewo w Długosza.

Jedziemy od strony Kraśnickiej

* Zabroniony będzie skręt w lewo w ul. Długosza

* Dopuszczony będzie skręt w prawo w Łopacińskiego

* Żeby pojechać na wprost w stronę Krakowskiego Przedmieścia trzeba będzie trzymać się prawej krawędzi jezdni.

Jedziemy al. Długosza

*W dół przejedziemy bez problemów

*Pod górę wolno dojechać tylko do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Tu znaki każą skręcić w prawo. Kierowcy zamierzający dostać się do ścisłego centrum powinni raczej jechać przez ul. Lubomelską i Wieniawską.

Jedziemy ul. Popiełuszki

Do Al. Racławickich w stronę śródmieścia będzie można wjechać jedynie skręcając w ul. Legionową.

Sygnalizacja świetlna

Będzie wyłączona. Miejscy urzędnicy uznali, że światła wprowadziłyby tylko zbędne zamieszanie. Ponadto inżynierowie obawiają się, że w trakcie wykopów mogą zostać uszkodzone przewody sterujące sygnalizacją.

Uwaga, piesi!

Muszą być wyjątkowo czujni. Zabronione będzie korzystanie z przejścia przez Al. Racławickie między kościołem garnizonowym a zespołem szkół. Bo właśnie tu będą wykopy. Dostępne będą przejścia znajdujące się przy Ogrodzie Saskim: to prowadzące na przystanek oraz drugie wychodzące naprzeciw nowego gmachu KUL.

Komunikacja miejska

Objazdy nie będą konieczne. Trzeba się za to liczyć z dużymi opóźnieniami. Autobusy jako jedyne pojazdy będą mogły przedostać się al. Długosza na samą górę. Mimo znacznego zwężenia Al. Racławickich utrzymana zostanie też komunikacja trolejbusowa, bo LPEC ma na własny koszt przesunąć przewody trakcyjne.

Dwa etapy

Pierwszy etap potrwa do soboty. Od soboty zamknięta dla ruchu będzie druga połowa jezdni, przy kościele garnizonowym. Zasady ruchu będą podobne do tych obowiązujących teraz.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gary
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gary
gary (15 czerwca 2008 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, że tym razem inżynier ruchu lepiej się popisze niż to zrobił podczas organizacji ruchu na remontowanym skrzydle mostu na Bystrzycy przy Krochmalnej...
TRAGEDIA
Mając do dyspozycji 3 pasy ruchu udostępnił tylko 2.
NIE PRZEMYŚLANA DECYZJA.
Wystarczyło by zapewnić 2 pasy ruchu w kierunku J.P.2, a 1 pozostawić dla kierunku przeciwnego. Rozładowało by to korki aut przemieszczających się po ul. Krochmalnej.
CUD, że nie dochodzi tam do wielu kolizji.
Ps/
Gratulacje dla wykonawców remontu mostu - tempo ich prac ma szansę znaleźć poczytne miejsce w Księdze Guinessa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!