niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Dwóch szefów w „Azotach”

  Edytuj ten wpis

W puławskich Zakładach Azotowych są dwaj prezesi – dowiedział się wczoraj Dziennik. Jeden – nowy – powołany przez ministra gospodarki, a drugi – stary – przywrócony przez sąd do pracy.

Minister odwołał prezesa Mirosława Malinowskiego i jednego z członków zarządu, ponieważ sprzeciwiali się połączeniu polskich zakładów azotowych w jedną firmę. Powołał w to miejsce Zygmunta Kwiatkowskiego. Jednocześnie pozwy o przywrócenie do pracy
w sądzie złożyli odwołany prezes
M. Malinowski oraz członek zarządu Krystyna Murat. 24 września sąd uznał, że oboje zostali pozbawieni pracy niezgodnie z przepisami. Wyrok jest nieprawomocny. – Ze względu na znaczącą rolę, jaką w społeczności lokalnej odgrywa przedsiębiorstwo pozwanej spółki, należy od niej wymagać w sposób szczególny poszanowania przepisów prawa w kwestii wypowiedzeń umów o pracę – czytamy w uzasadnieniu puławskiego Sądu Pracy.
– Jest to z pewnością kuriozalna sytuacja, ale formalnie tak być nie może, aby spółką rządziły dwa zarządy. Dokument sądu nie ma klauzuli natychmiastowej wykonalności, a więc faktycznie prezes Malinowski oraz członek zarządu Krystyna Murat nie są jeszcze przywróceni do pracy – przekonuje Marek Goldsztejn, z-ca przewodniczącego największej organizacji związkowej w ZA „Puławy”.
Na razie nie wiadomo, czy od niekorzystnego dla siebie wyroku spółka będzie się odwoływała. – Nie mogę komentować wyroków sądu, ponieważ nie wiem czego dotyczyły – tłumaczy Marek Sieprawski, rzecznik prasowy ZA „Puławy”.
Prezes Malinowski nie chce komentować orzeczenia sądu. – Staram się nie plątać po zakładzie za bardzo, ale gdy mam sprawę bywam na jego terenie – mówi M. Malinowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!