sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Dwója dla dorosłych!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2004, 14:53
Autor: Ewa Dziadosz

Setki dwunastolatków z Lubelskiego szturmowały wczoraj stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Wszyscy chcieli poznać wyniki kwietniowego testu. Ale oblegana strona się nie otwierała. Taki bałagan powtarza się co roku.

W tym roku egzamin poszedł zdecydowanie gorzej niż przed rokiem. Średnia dla województwa jest niższa aż o czte ry punkty (patrz ramka). Dlatego uczniowie, po półtoramiesięcznym nerwowym oczekiwaniu, chcieli się wczoraj wreszcie dowiedzieć, jak zostali ocenieni. Nic z tego. Szóstoklasiści, ich rodzice i dyrektorzy szkół nie mieli dostępu do wyników. Serwis internetowy (obecnie jedyne źródło wiedzy na temat sprawdzianu) był przeciążony. Wejście na stronę graniczyło z cudem.
– Brat próbował sprawdzić, jak mi poszło i strona mu się w ogóle nie wyświetlała – narzeka Paweł Putowski, szóstoklasista z Lublina.
Urzędnicy z Krakowa (pod tamtejszą OKE podlega Lublin), zamiast usprawnić łącza, powtarzają to, co przed rokiem i dwa lata temu. – Jedyne, co mogę doradzić, to cierpliwość – rozkłada ręce Maria Sobczak, ekspert krakowskiej OKE. – Za 2–3 dni serwer nie będzie już tak przeciążony. Można też próbować łączyć się z nim późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Wtedy mniej osób z niego korzysta.
Ale chłopcy z klasy VI „f” Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie nie chcą czekać. Co prawda każdy absolwent podstawówki ma zapewnione miejsce w gimnazjum, jednak uzyskanie co najmniej 30 punktów ze sprawdzianu daje nadzieję na świadectwo z czerwonym paskiem.
– Najpierw przesuwali datę publikacji wyników, a jak w końcu są, to nie można się do nich dostać – niecierpliwi się Bartosz Niewiadomski z SP 43. Sprawdzić oceny swoich uczniów nie udało się też Elżbiecie Kiwale, która w tej szkole uczy informatyki.
Większość dyrektorów szkół podstawowych Lublina dała sobie wczoraj spokój z łączeniem się ze stroną OKE. Interweniowali u nas rodzice – mówi Weronika Wasil, wicedyrektor SP 43. – Ale i my jesteśmy bezsilni. Ja będę próbowała sprawdzić wyniki w nocy.

LICZBY szóstoklasistów

32 293 szóstoklasistów pisało sprawdzian
40 punktów można było zdobyć
25,12 – średnia w woj. lubelskim (29,4 przed rokiem)
27 – średnia w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej
23 – średnia w powiatach południowej części województwa
26,8 – średnia dziewcząt
24,4 – średnia chłopców
45 uczniów, laureatów konkursów, było zwolnionych
59 uczniów było nieobecnych i napiszą sprawdzian
15 czerwca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!