Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2017 r.
21:10

Dwuletnia dziewczynka z Lublina była nie tylko bita. Miała także ślady poparzeń

0 33 A A
– Wszyscy się tu znamy, ale rodzice tej dziewczynki nie wychodzili z nią na plac zabaw – mówią mieszkańcy osiedla przy ul. Gęsiej
– Wszyscy się tu znamy, ale rodzice tej dziewczynki nie wychodzili z nią na plac zabaw – mówią mieszkańcy osiedla przy ul. Gęsiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Dwuletnia dziewczynka z Lublina, odebrana w piątek opiekunom, była nie tylko bita, ale miała także ślady poparzeń. Jej rodzice próbowali uniknąć interwencji opieki społecznej. Tłumaczyli, że dziecko spadło ze schodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Życiu i zdrowiu dziewczynki nic już nie zagraża, ale nadal zajmują się nią lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Nie informują dokładnie o stanie zdrowia dziecka, bo nie zgodzili się na to rodzice dwulatki. Wiadomo już jednak, że dziewczynka nie wróci pod ich opiekę.

W poniedziałek sąd zdecydował, że po opuszczeniu szpitala dziecko tymczasowo trafi do zawodowej rodziny zastępczej. Matka dziecka, 22-letnia Klaudia O., jest pod dozorem policji. Jej konkubent – 26-letni Paweł G. – został aresztowany na 3 miesiące. Oboje odpowiedzą za znęcanie się nad dzieckiem. Paweł G. miał to robić ze szczególnym okrucieństwem. Według lekarzy badających dziewczynkę, była ona bita tępym narzędziem oraz przypalana. Zdaniem biegłych stosowano do tego „narzędzie o działaniu termicznym”.

– Wyjaśniamy dokładnie, w jakich okolicznościach powstały te obrażenia – dodaje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mieszkańcy osiedla przyznają, że dziewczynka wyglądała na zaniedbaną. W ubiegły wtorek ktoś postanowił wreszcie zawiadomić opiekę społeczną.

– Ta osoba zauważyła, że dziecko ma rozciętą wargę i guza na głowie. Podejrzewała, że może to być skutek przemocy domowej – tłumaczy Magdalena Suduł, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. – Wcześniej nie znaliśmy tej rodziny. Nie korzystała ona z żadnych form wsparcia.

Już we wtorek pracownicy socjalni próbowali wejść do mieszkania Klaudii O., ale nikt im nie otworzył. O sprawie poinformowano komisariat policji. Następnego dnia już przed 8 rano przedstawiciele MOPR wrócili na ul. Gęsią. Znowu nikt nie reagował na dzwonek domofonu.

– Poprosiliśmy więc dzielnicowego o pomoc w wyjaśnieniu sprawy – dodaje rzecznik Suduł. – W czwartek naszym pracownicom udało się wejść do bloku i porozmawiać z jednym z sąsiadów. Zapukały również do wskazanego mieszkania. Otworzył im Paweł G. W domu była jeszcze dziewczynka. Jej matka pojawiła się chwilę później.

– Dziecko miało bardzo posiniaczone nogi. Jej opiekunowie tłumaczyli, że 1,5 tygodnia wcześniej dziewczynka spadła ze schodów – wyjaśnia Magdalena Suduł. – Zapewniali, że po tym zdarzeniu byli z dzieckiem u lekarza.

Kiedy pracownicy MOPR chcieli to sprawdzić, Paweł G. oświadczył, że lekarz nie zgadza się na przekazanie im swoich danych. Następnego dnia pracownicy socjalni wrócili więc na ul. Gęsią w asyście policjantów. Razem z dzieckiem i jego rodzicami pojechali na badania do przychodni.

– Lekarz stwierdził, że dziewczynka ma liczne rany na całym ciele i natychmiast skierował ją do szpitala. Wezwano karetkę. Nasza pracownica pojechała z dzieckiem do szpitala. Opiekunowie dziewczynki zostali zatrzymani – relacjonuje Magdalena Suduł.

Podczas późniejszego przesłuchania Klaudia O. tylko częściowo przyznała się do zarzutu. Jej partner zaprzeczył, by kiedykolwiek stosował przemoc wobec dziecka. Grozi mu do 10 lat więzienia. Matka dziewczynki musi się liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2-letnia dziewczynka w szpitalu. Matka i konkubent zatrzymani

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zigger / 14 kwietnia 2017 o 10:45
SZOOK! A gdzie byli dziennikarze Uwaga TVN?. Jak mogli do tego dopuścić?!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 20:00
Prosze nie rozprzestrzeniac falszywych informacji!!! To nie jest temat na posmiewiska!!! Ojciec biologiczny walczy o coreczke!!! Trzymajmy za ojca kciuki zeby mu sie to udalo!!! A ta Kur** Klaudia w piekle niech sie poniewiera!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:19
Ja zwolnini;bo jest w ciazy:W Polsce nie ma sprawiedliwosci!!!!!!Biedne dziecko:Ojciec biologiczny;jeszcze ja broni;to skanal!!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:10
Ja znam ta suke,jest z Ostrowca Swietokrzyskiego z Ul.Stodolnej.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 14:36
Wiem, że w tej przerażającej sprawie to nie jest najważniejsze, ale w poprzednim artykule pisaliście, że to się stało na Czubach a dziś, że na Gęsiej. W którym przypadku wprowadzaliście czytelników w błąd?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 01:22
*** ***e , łachudro za***a dawaj mnie uderz albo przypalaj ***y ty kozaku c*** ci na łeb zdychaj tam
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 23:21
gwarantuję całemu światu że jeśli nawet paweł wyjdzie z więzienia to pójdę osobiście siedzieć za zabójstwo na dożywocie. taki s***el nie może łazić po ulicach lublina i reszty świata, dlatego postanowiłem poświęcić się dla dobra ludzi którzy nawet mogą nie wiedzieć że za 10 lat po ulicy będzie łaził gościu, który umyślnie i z premedytacją zniszczył coś pięknego.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 19:12
Pokażcie twarze tych zwyrodnialców!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 11:01
Pokazać twarze niech wszyscy ich palcami wytykają w tym przypadku samosąd najlepszy
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 10:56
taaaaa,mamusia kochana mniej winna to tylko 5 lat i za 2 lata wyjdzie za dobre sprawowanie-mam nadzieje ze zalapia sie na nowe surowsze prawo bydlaki nie ludzie,wlasne malenstwo maltretowac? bydlo.bydlo
Avatar
zigger / 14 kwietnia 2017 o 10:45
SZOOK! A gdzie byli dziennikarze Uwaga TVN?. Jak mogli do tego dopuścić?!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 20:00
Prosze nie rozprzestrzeniac falszywych informacji!!! To nie jest temat na posmiewiska!!! Ojciec biologiczny walczy o coreczke!!! Trzymajmy za ojca kciuki zeby mu sie to udalo!!! A ta Kur** Klaudia w piekle niech sie poniewiera!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:19
Ja zwolnini;bo jest w ciazy:W Polsce nie ma sprawiedliwosci!!!!!!Biedne dziecko:Ojciec biologiczny;jeszcze ja broni;to skanal!!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 17:10
Ja znam ta suke,jest z Ostrowca Swietokrzyskiego z Ul.Stodolnej.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 14:36
Wiem, że w tej przerażającej sprawie to nie jest najważniejsze, ale w poprzednim artykule pisaliście, że to się stało na Czubach a dziś, że na Gęsiej. W którym przypadku wprowadzaliście czytelników w błąd?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:30
-1
Oto skuteczność MOPRu. Akcja trwała cały tydzień. W tym czasie dziecku mogli zrobić większą krzywdę.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 01:22
*** ***e , łachudro za***a dawaj mnie uderz albo przypalaj ***y ty kozaku c*** ci na łeb zdychaj tam
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 23:21
gwarantuję całemu światu że jeśli nawet paweł wyjdzie z więzienia to pójdę osobiście siedzieć za zabójstwo na dożywocie. taki s***el nie może łazić po ulicach lublina i reszty świata, dlatego postanowiłem poświęcić się dla dobra ludzi którzy nawet mogą nie wiedzieć że za 10 lat po ulicy będzie łaził gościu, który umyślnie i z premedytacją zniszczył coś pięknego.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 19:12
Pokażcie twarze tych zwyrodnialców!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2017 o 11:01
Pokazać twarze niech wszyscy ich palcami wytykają w tym przypadku samosąd najlepszy
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!