Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2010 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Dyrektor LO im. Paderewskiego: Będę namawiał do zdjęcia krzyży

0 189 A A

Dyrektor lubelskiej szkoły podtrzymał swoje zdanie: będzie przekonywał nauczycieli do zdjęcia krzyży ze ścian sal lekcyjnych. – Nie pozwolimy – zapowiedzieli rodzice uczniów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego. Dyrektor szkoły chce, żeby od nowego roku szkolnego w jego placówce krzyż wisiał tylko w sali, gdzie odbywają się lekcje religii.

Adam Kalbarczyk zapowiedział na naszych łamach, że do takiego rozwiązania będzie namawiał nauczycieli na radzie pedagogicznej.

Rada odbyła się dziś. – Nie zdążyliśmy – powiedział nam dyrektor Kalbarczyk tuż po jej zakończeniu (ok. godz. 17, chwilę później w szkole zaczynały się zebrania z rodzicami). – Musimy to przełożyć na kolejny termin.

• Wtedy będzie pan namawiał nauczycieli do zdjęcia krzyży? – Tak, oczywiście – zapowiada Kalbarczyk.

O swoim pomyśle dyrektor poinformował w listopadzie. Tłumaczył wtedy, że "poważnie potraktował listopadowe orzeczenie Trybunału w Strasburgu” (trybunał orzekł, że wieszanie krzyży w klasach to naruszenie "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” i łamanie "wolności religijnej uczniów”).

– Doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie niewieszanie na ścianach żadnych symboli religijnych. Chodzi o to, żeby wszyscy czuli się dobrze – wyjaśniał na naszych łamach Kalbarczyk.

– W ten sposób przestrzeń szkolna będzie neutralna i otwarta dla wszystkich. To rozwiązanie czyste i klarowne.

Co na to kościół? – Usuwanie krzyży to, niestety, groźny akt współczesnego pogaństwa, przebranego w szaty postępu i oświecenia – komentuje ksiądz Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa w lubelskiej kurii. – Czy także świątynie trzeba usunąć, bowiem i one są w przestrzeni publicznej?

Przeciwni zdjęciu krzyży są także rodzice uczniów Paderewskiego, z którymi rozmawialiśmy wczoraj w szkole. – Nie pozwolimy na to. Po prostu się nie zgodzimy – mówi ojciec jednego z gimnazjalistów.

– Jeśli dyrektor nie chce krzyża, to niech go zdejmie we własnym domu. A nie w szkole, do której chodzą katolickie dzieci – dodaje matka jednej z uczennic.
– Bo to bardzo dziwny pomysł – ocenia gimnazjalistka. – Bylibyśmy w Lublinie jedyną szkołą bez krzyży.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rodzice krytykowali pomysł dyrektora także na wczorajszych zebraniach z nauczycielami. Ci tematu krzyży nie chcą komentować.
Od sprawy odcina się też kuratorium.

– Nadzorujemy przestrzeganie prawa w placówkach oświatowych, a przepisy nie odnoszą się do umieszczania symboli religijnych – tłumaczy Krzysztof Babisz, lubelski wicekurator oświaty. – To indywidualna sprawa każdej placówki, jej dyrekcji, rady pedagogicznej i rady rodziców.

Komentarze 189

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leon zawodowiec / 17 marca 2011 o 09:06
[quote name='Gość' timestamp='1264624747' post='224537']
Dziwi mnie postawa pana dyrektora,większość z nas to katolicy ,a KRZYŻ jest symbolem naszej wiary! to naprawdę smutne ,że może komuś przeszkadzać!
[/quote]
na czole sobie narysuj jeszcze
Avatar
SMUTNY / 16 marca 2011 o 22:49
Nie "odważny człowiek" tylko biedny bo niewierzący ( a może nawet nie ochrzczony)a jeśli chodzący do kościoła (albo "tylko" ochrzczony a tak robi to jeszcze gorzej dla niego...(
Avatar
Icek Goldenbaun / 23 lutego 2011 o 20:51
[quote name='gemini' timestamp='1298487286' post='441692']
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka sekta, największa, bo liczby członków nawet nie da się policzyć. Banda hipokrytów, fałszywców nie widzących własnych grzechów, a jeśli nawet to... no cóż, wszak wystarczy się wyspowiadać hehe. Jasne, że dzieciak w szkole jak nie chce patrzeć na wiszący krzyż, to nie musi, tylko jak ma to zrobić, jeśli wisi on wszędzie i tak, czy inaczej jest zmuszony na niego patrzeć! Jestem za usunięciem religii ze szkół, a przynajmniej nie wliczanie do średniej i przeniesieniem jako zajęcia dodatkowe PO LEKCJACH i niech sobie chodzą na nią ci, którzy czują taką potrzebę- dopiero okazałoby się, ilu tak naprawdę jej potrzebuje.
[/quote]
Sciagajmy krzyze a wieszajmy gwiazde dawida,czas juz nadszedl.
[quote name='gemini' timestamp='1298487286' post='441692']
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżac... rozwiń
Avatar
gemini / 23 lutego 2011 o 19:54
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka sekta, największa, bo liczby członków nawet nie da się policzyć. Banda hipokrytów, fałszywców nie widzących własnych grzechów, a jeśli nawet to... no cóż, wszak wystarczy się wyspowiadać hehe. Jasne, że dzieciak w szkole jak nie chce patrzeć na wiszący krzyż, to nie musi, tylko jak ma to zrobić, jeśli wisi on wszędzie i tak, czy inaczej jest zmuszony na niego patrzeć! Jestem za usunięciem religii ze szkół, a przynajmniej nie wliczanie do średniej i przeniesieniem jako zajęcia dodatkowe PO LEKCJACH i niech sobie chodzą na nią ci, którzy czują taką potrzebę- dopiero okazałoby się, ilu tak naprawdę jej potrzebuje.
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka se... rozwiń
Avatar
xxx / 30 stycznia 2010 o 19:16
przepraszam
Avatar
xxx / 30 stycznia 2010 o 19:13
Co za ch*** moderator usunął mój post? faszyzm je***y.
Avatar
Przedszkolak / 28 stycznia 2010 o 22:29
gido napisał:
Przedszkolak to ty chyba naprawdę jesteś.

Może i tak choć nie bardzo wiem o co ci chodzi a ja i tak uważam , że to odważny człowiek zwłaszcza w Lublinie gdzie rządzą mohery.
Avatar
gido / 28 stycznia 2010 o 22:23
przedszkolak napisał:
A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!!


Przedszkolak to ty chyba naprawdę jesteś.
Avatar
przedszkolak / 28 stycznia 2010 o 22:14
rodzic napisał:
ZDJĄC TO KONIECZNIE TRZEBA TEGO DYREKTORA!!!! POLSKA NIE JEST PAŃSTWEM ATEISTYCZNYM ANI MASOŃSKIM !!!!!! KATOLICY SĄ WIĘKSZOŚCIĄ I MNIEJSZOŚĆ MUSI SIĘ PODPORZĄDKOWAĆ !!!!! CO ZA CYNIZM I DRAŃSTWO- KATOLICY SĄ TOLERANCYJNI TO TRZEBA IM WEJŚĆ NA GŁOWĘ- NIE POZWOLIMY !!!!!!!!!!

A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!!

A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!! rozwiń
Avatar
~malpa~ / 28 stycznia 2010 o 21:04
Wracam do pasjonującej dyskusji, bo chciałabym żebyśmy zastanowili się nad lekcjami religii w szkole i brakiem dla niej alternatywy.Ci, co nie chcą chodzić na religię nie mają możliwości chodzenia na etykę, religioznawstwo czy filozofię, więc żeby nie być wytykani chodzą ze wszystkimi na religię.
A czy nie byłoby lepiej żeby religia wróciła do domów parafialnych, tam przecież jest inna atmosfera do przekazywania prawd wiary. A w szkole niech wszyscy poszerzają horyzonty i uczą się też o innych religiach, etyce itd chociażby po to, żeby mieć szersze horyzonty i być bardziej oblatani w sprawach religii (bo jest ich wiele).
Wrzucenie religii do szkół i wliczanie z niej oceny do średniej to bardzo złe posunięcia, to takie nachalne zmuszanie młodych do uznawania tylko jednej prawdy.A młodzi i tak kiedyś sami wybiorą....
Wracam do pasjonującej dyskusji, bo chciałabym żebyśmy zastanowili się nad lekcjami religii w szkole i brakiem dla niej alternatywy.Ci, co nie chcą chodzić na religię nie mają możliwości chodzenia na etykę, religioznawstwo czy filozofię, więc żeby nie być wytykani chodzą ze wszystkimi na religię.
A czy nie byłoby lepiej żeby religia wróciła do domów parafialnych, tam przecież jest inna atmosfera do przekazywania prawd wiary. A w szkole niech wszyscy poszerzają horyzonty i uczą się też o innych religiach, etyce itd chociażby po to, żeby... rozwiń
Avatar
leon zawodowiec / 17 marca 2011 o 09:06
[quote name='Gość' timestamp='1264624747' post='224537']
Dziwi mnie postawa pana dyrektora,większość z nas to katolicy ,a KRZYŻ jest symbolem naszej wiary! to naprawdę smutne ,że może komuś przeszkadzać!
[/quote]
na czole sobie narysuj jeszcze
Avatar
SMUTNY / 16 marca 2011 o 22:49
Nie "odważny człowiek" tylko biedny bo niewierzący ( a może nawet nie ochrzczony)a jeśli chodzący do kościoła (albo "tylko" ochrzczony a tak robi to jeszcze gorzej dla niego...(
Avatar
Icek Goldenbaun / 23 lutego 2011 o 20:51
[quote name='gemini' timestamp='1298487286' post='441692']
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka sekta, największa, bo liczby członków nawet nie da się policzyć. Banda hipokrytów, fałszywców nie widzących własnych grzechów, a jeśli nawet to... no cóż, wszak wystarczy się wyspowiadać hehe. Jasne, że dzieciak w szkole jak nie chce patrzeć na wiszący krzyż, to nie musi, tylko jak ma to zrobić, jeśli wisi on wszędzie i tak, czy inaczej jest zmuszony na niego patrzeć! Jestem za usunięciem religii ze szkół, a przynajmniej nie wliczanie do średniej i przeniesieniem jako zajęcia dodatkowe PO LEKCJACH i niech sobie chodzą na nią ci, którzy czują taką potrzebę- dopiero okazałoby się, ilu tak naprawdę jej potrzebuje.
[/quote]
Sciagajmy krzyze a wieszajmy gwiazde dawida,czas juz nadszedl.
[quote name='gemini' timestamp='1298487286' post='441692']
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżac... rozwiń
Avatar
gemini / 23 lutego 2011 o 19:54
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka sekta, największa, bo liczby członków nawet nie da się policzyć. Banda hipokrytów, fałszywców nie widzących własnych grzechów, a jeśli nawet to... no cóż, wszak wystarczy się wyspowiadać hehe. Jasne, że dzieciak w szkole jak nie chce patrzeć na wiszący krzyż, to nie musi, tylko jak ma to zrobić, jeśli wisi on wszędzie i tak, czy inaczej jest zmuszony na niego patrzeć! Jestem za usunięciem religii ze szkół, a przynajmniej nie wliczanie do średniej i przeniesieniem jako zajęcia dodatkowe PO LEKCJACH i niech sobie chodzą na nią ci, którzy czują taką potrzebę- dopiero okazałoby się, ilu tak naprawdę jej potrzebuje.
Podpisuję się pod "babą" i "Gościem" ateistą, ale wierzącym w Boga.
Ludzie, żyjemy w kraju, gdzie obowiązuje ustawa zasadnicza, jaką jest Konstytucja- podstawowy akt prawny, który m. in. mówi o tym, że jesteśmy państwem świeckim! Kościół, cały kler panoszy się od zawsze i od zawsze naginał, (a raczej przeginał)w swojej władzy "w imię boże", żeby bezkarnie robić, co im się podoba i nie ponosić żadnej kary. Krzyżacy w końcu też działali w imię wiary i kościoła, prawda?
Kościół to jedna wielka se... rozwiń
Avatar
xxx / 30 stycznia 2010 o 19:16
przepraszam
Avatar
xxx / 30 stycznia 2010 o 19:13
Co za ch*** moderator usunął mój post? faszyzm je***y.
Avatar
Przedszkolak / 28 stycznia 2010 o 22:29
gido napisał:
Przedszkolak to ty chyba naprawdę jesteś.

Może i tak choć nie bardzo wiem o co ci chodzi a ja i tak uważam , że to odważny człowiek zwłaszcza w Lublinie gdzie rządzą mohery.
Avatar
gido / 28 stycznia 2010 o 22:23
przedszkolak napisał:
A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!!


Przedszkolak to ty chyba naprawdę jesteś.
Avatar
przedszkolak / 28 stycznia 2010 o 22:14
rodzic napisał:
ZDJĄC TO KONIECZNIE TRZEBA TEGO DYREKTORA!!!! POLSKA NIE JEST PAŃSTWEM ATEISTYCZNYM ANI MASOŃSKIM !!!!!! KATOLICY SĄ WIĘKSZOŚCIĄ I MNIEJSZOŚĆ MUSI SIĘ PODPORZĄDKOWAĆ !!!!! CO ZA CYNIZM I DRAŃSTWO- KATOLICY SĄ TOLERANCYJNI TO TRZEBA IM WEJŚĆ NA GŁOWĘ- NIE POZWOLIMY !!!!!!!!!!

A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!!

A ja mam nadzieję , ze nie jesteśmy państwem wyznaniowym czyli katolickim i bardzo mi się podoba postawa pana Dyrektora tak trzymać!!!! rozwiń
Avatar
~malpa~ / 28 stycznia 2010 o 21:04
Wracam do pasjonującej dyskusji, bo chciałabym żebyśmy zastanowili się nad lekcjami religii w szkole i brakiem dla niej alternatywy.Ci, co nie chcą chodzić na religię nie mają możliwości chodzenia na etykę, religioznawstwo czy filozofię, więc żeby nie być wytykani chodzą ze wszystkimi na religię.
A czy nie byłoby lepiej żeby religia wróciła do domów parafialnych, tam przecież jest inna atmosfera do przekazywania prawd wiary. A w szkole niech wszyscy poszerzają horyzonty i uczą się też o innych religiach, etyce itd chociażby po to, żeby mieć szersze horyzonty i być bardziej oblatani w sprawach religii (bo jest ich wiele).
Wrzucenie religii do szkół i wliczanie z niej oceny do średniej to bardzo złe posunięcia, to takie nachalne zmuszanie młodych do uznawania tylko jednej prawdy.A młodzi i tak kiedyś sami wybiorą....
Wracam do pasjonującej dyskusji, bo chciałabym żebyśmy zastanowili się nad lekcjami religii w szkole i brakiem dla niej alternatywy.Ci, co nie chcą chodzić na religię nie mają możliwości chodzenia na etykę, religioznawstwo czy filozofię, więc żeby nie być wytykani chodzą ze wszystkimi na religię.
A czy nie byłoby lepiej żeby religia wróciła do domów parafialnych, tam przecież jest inna atmosfera do przekazywania prawd wiary. A w szkole niech wszyscy poszerzają horyzonty i uczą się też o innych religiach, etyce itd chociażby po to, żeby... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 189

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 0 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!