poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor Sęk zachowa posadę w Filharmonii Lubelskiej

Dodano: 20 sierpnia 2015, 15:25
Autor: dd

Jan Sęk (fot. archiwum DW)
Jan Sęk (fot. archiwum DW)

Zaskoczenia nie było. Powołana przez marszałka komisja zarekomendowała na dyrektora lubelskiej filharmonii Jana Sęka – obecnego dyrektora placówki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Sęk kieruje Filharmonią im. H. Wieniawskiego w Lublinie od 2009 r. O utrzymanie stanowiska walczył z czworgiem konkurentów: dyrygentem z Krakowa Bogusławem Janem Bembenem; altowiolistką Filharmonii Krakowskiej Beatą Płoską; Andrzejem Sułkiem związanym z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Zbigniewem Trochimiukiem, waltornistą z Lublina.

Decyzja zapadła po spotkaniach komisji z kandydatami, które odbyło się 19 sierpnia. – Jan Sęk zdobył najwięcej punktów – informuje Beata Górka, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.
Wybór komisji nie jest ostateczny. Ostateczna decyzja należy do zarządu województwa.

Niewiadomo jeszcze kto zostanie zarekomendowany na szefa Teatru Muzycznego, kolejnej placówki kulturalnej zarządzanej przez Urząd Marszałkowski, w której trwa procedura wyboru dyrektora. Z siedmiorgiem kandydatów ubiegających się o to stanowiska komisja spotka się jutro. Tutaj o stanowisko również ubiega się obecny szef teatru – Krzysztof Kutarski.

Przez cały ubiegły rok dyrektorzy filharmonii i Teatru Muzycznego z tytułu umów o pracę zarobili po 86 tys. zł.

Gość
Xav
Mozart
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety Filharmonia nadal traktowana przez władze jako wygodny i cichy stołek dla kolegów z partii,ludzi dalekich od kultury.Nieudolne dyrektorowanie taką instytucją nie niesie żadnych konsekwencji prawnych.Więc nadal będzie bicie piany i raportowanie o ciągłych sukcesach i rozwoju;)).
Rozwiń
Xav
Xav (21 sierpnia 2015 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znakomicie. Brawo dla pana dyrektora, oby tak dalej.Chałtura może i goni chałturę, ale przy tak beznadziejnej publiczności cóż można robić. Jak tylko pojawia się coś ambitnego w repertuarze, publiczność nie dopisuje.

Rozwiń
Mozart
Mozart (21 sierpnia 2015 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O kiedy "Zielone ludziki" znają się na kulturze??? Zrobi w Filharmonii dożynki. Tragedia. Ale chłopstwo rządzi. Szkoda kultury. Ale cóż. Tak jest i na razie inaczej nie będzie.

Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2015 o 07:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Niewiadomo"?
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2015 o 00:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSLowski aparatczyk i tyle. Chałtura chałturę goni w filharmonii - ale marszałkowski sie spodobał. Wizję filharmonii to on faktycznie ma - Daniec, Kabaret Hrabi i Banaszak. Jak zawsze układanka konkursowa - tylko farse robią i z ludzi durniów. Wszystkich ich trzeba wysłać na zieloną trawkę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!