środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor SPSK1 odpowiada pielęgniarkom na zarzuty dotyczące zarobków

Dodano: 10 czerwca 2017, 18:16
Autor: kp

(fot. fot. Archiwum)

Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie nie zgadza się z zarzutami pielęgniarek dotyczącymi zbyt niskich zarobków i braków personelu.

Zwiększenie podstawowego wynagrodzenia wszystkich pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalu przy Staszica o kwotę 1500 zł brutto – to jeden z postulatów, które pojawiły się w oficjalnym piśmie związków zawodowych do dyrektora. Pielęgniarki zapowiedziały, że jeśli dyrekcja nie spełni ich żądań, wejdą w spór zbiorowy i będą strajkować.

– Kwestie dotyczące płac tej grupy zawodowej zostały ukazane na podstawie nieprawdziwych danych, a uogólnienia wskazujące na wysokość zarobków na poziomie 2100 zł brutto są nieuprawnione – zaznacza dyrektor Borowicz w oświadczeniu przekazanym mediom.

Dodaje, że wynagrodzenia są zróżnicowane, zależą od kwalifikacji i stażu pracy. – Nie wspomniano o ministerialnych rozwiązaniach gwarantujących stałe podnoszenie uposażeń pielęgniarek i położnych w postaci dodatków: do 31 sierpnia w wysokości 658, 92 zł brutto, od 1 września – 988,38 zł brutto, a od 1 września 2018 roku – 1317, 84 zł brutto – zaznacza Borowicz.

Jak informowały pielęgniarki, z powodu niskich zarobków coraz więcej osób składa wypowiedzenia. Ich zdaniem, niektóre oddziały mają przez to problem z brakiem personelu, a oddziałowi chirurgii ogólnej grozi zamknięcie.

– Szpitalowi nie zagraża żadne niebezpieczeństwo związane z zamykaniem jakichkolwiek oddziałów – podkreśla dyrektor Borowicz. – Komentowanie stanu zatrudnienia czy kwestii ewentualnego zamknięcia oddziałów nie leży w kompetencjach pielęgniarek i jest wyrazem łamania regulacji wewnętrznych szpitala oraz przepisów prawa pracy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lipca 2017 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor ma na uwadze tylko własne dobro, Innych ma gdzieś. Buc który zrobi wszystko żeby się nachapać. Żyje tylko w układach. Kiedy go wreszcie wyrzucą - powinien już dawno zostać wywieziony na taczce.
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2017 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szpital bez pielęgniarek staje się budynkiem pielęgniarki to fudament tego budynkunie będzie pielęgniarek nie będzie i pana i pani naczelnej i wszystkich innych moberow koleżanki trzymajcie się teraz idzcie już na calosc jak nie będzie was nie będzie nikogo a wy prace sobie znajdziecie w innych szpitalach a ciekawe gdzie pojda ci co nie uwazaja pielęgniarek pokazcie dyrektorowi ze to wy jesteście fudamentem tego szpitala i bez was pozostaje wszystkim innym wygasić swiatlo i pojsc do domu pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łamanie przepisów prawa pracy??? Co za brednie, żyjemy w wolnym kraju, mamy demokrację i każdy ma prawa wyrazić swoje zdanie i krytykę! To nie jest prywatny folwark tylko placówka publiczna.
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomyliły się epoki.kolejna naczelna powiązana rodzinnie z ppolicją. Nie wiem o co chodzi o powiązania mafijme,rodzinne .Sobie nie żałują. Ja twierzę. .ze z powodu braku opieki umierają ludzie.,nadciągal odrzuty na stanowiska do rady nadzorczej.które doprowadziły do upadku szpital. .a personel do nędzy. Mam wrażenie. Dyrektor jak tak mówi to widocznie nie bardzo jarzyn.
Rozwiń
Pielęgniarka
Pielęgniarka (11 czerwca 2017 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak można dodatek ministra wykazywać jako płace p. Dyrektora!!!!!!!!Żenada. A tak wogóle to zarobki tyle co salowa w obowiązki jak za lekarza. Braki personelu to prawda chirurgia ogólna i hematoonkologii grozi zamknięcie po odcinku bo naraz odeszło w jednego i drugiego odziału duzo personelu o czym doskonale wie p. naczena.Pojedyńcze noce a dniówki łączone dyżurami! A o innych oddziach nie wspomnę naczyniówka interna. A na urlop to kiedy?Chyba po.............
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!