Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2018 r.
13:41

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
483 95 A A

73 pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej dostarczyły zwolnienia lekarskie. Dyrektor zapewnia, że placówka działa normalnie i chce kontroli zwolnień przez ZUS.

Aktualizacja artykułu: 22 maja 2018 r. 20:13
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Większość z 73 pielęgniarek będzie na L4 do końca tego tygodnia. Czy kolejne, z 660-osobowej obsady pielęgniarskiej tego szpitala, pójdą w przyszłym tygodniu na L4? – Tego dziś nie wiemy, bo sytuacja jest dynamiczna – przyznaje Gabriel Maj, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. – Poprosiłem ZUS o sprawdzenie tych zwolnień, bo w szpitalu nie ma żadnej epidemii – dodaje dyrektor.

Rozmawialiśmy z jedną z kobiet będących na zwolnieniu. – Po prostu jesteśmy przemęczone. Pracujemy na minimalnych obsadach w oddziałach, przy znacznie większej liczbie chorych, często kładzionych na korytarzach. Do tej pory nie korzystałyśmy z L4, bo koleżanki musiały za nas pracować. Mamy już dość. Po prostu żądamy szacunku i dostrzeżenia warunków, w jakich pracujemy – mówi pielęgniarka.

W poniedziałek z 19 oddziałów tego szpitala 6 pracowało na pół gwizdka ze względu na absencję chorobową. Najgorzej było na trakcie operacyjnym, gdzie nieobecność instrumentariuszek była szczególnie dotkliwa.

Dyrektor Maj zapewnia, że szpital pracuje normalnie, poza odwołaniem zabiegów planowych. – W poniedziałek nie było paraliżu. Operacje ratujące życie były przeprowadzane, SOR przyjął 100 pacjentów, odwołaliśmy 8 operacji planowych. Były przypadki, że panie pielęgniarki musiały zostać na dodatkowy dyżur. Nie wiążę masowej absencji chorobowej z prowadzonymi negocjacjami płacowymi. Jesteśmy w sporze zbiorowym z trzema związkami zawodowymi – dodaje dyrektor Maj, ucinając sugestie o szantażu ze strony pielęgniarek walczących o podwyżkę płac.

Przypomnijmy, że pielęgniarki i położne chcą 1000 zł netto podwyżki. Dyrekcja oferuje 129,5 zł brutto dla zwykłych pielęgniarek i 179,5 złotych brutto z traktu operacyjnego i anestezjologicznych. Maj dodał, że 1 lipca i 1 września pielęgniarki otrzymają podwyżki z mocy prawa, w sumie 1600 zł brutto.

– Po 25 latach pracy, ze specjalizacją, licencjatem, dyżurami zarabiam 2700 złotych netto – mówi nam pielęgniarka.

– Zapewniam, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest zagrożone. Jeśli taka sytuacja się przedłuży, wówczas zabiegi planowe przejmą inne lubelskie placówki. Jeżeli sytuacja się uspokoi, to od przyszłego tygodnia wznowimy przyjmowanie pacjentów na zabiegi planowe – dodaje dyrektor.

O sytuacji w szpitalu pisaliśmy w poniedziałek: Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szu / 23 maja 2018 o 20:33
+1
Strajkować mają prawo. Ale wystawienie zwolnienia lekarskiego dla zdrowego - jest przekrętem i to powinno być karane.
Avatar
pacjent / 23 maja 2018 o 15:09
+1
3 razy byłam w szpitalu w przeciągu 2 lat i przyznam szczerze, że na pielęgniarki się nóż w kieszeni otwiera..... na oddziale wewnętrznym piły sobie kawkę, o coś poprosić to wielka łaska, aż chciało się pójść na skargę. Po pierwsze, "licencjat" to jest śmieszny argument, biorąc pod uwagę jak łatwo go zdobyć. Po drugie, jeżeli Panie pielęgniarki chcą podwyżki płac, to niech wykazują więcej empatii dla pacjentów. To co się dzieje na niektórych oddziałach to istny skandal.
Avatar
baśka / 29 maja 2018 o 07:53
a może by tego dyrektorka sprawdzić...i całą jego rodzinę...he
Avatar
Dd / 28 maja 2018 o 07:34
Niby taki mądry dyrektor a nie wie że ZUS nie sprawdza zwolnień do 14 dni?
Avatar
Gość / 25 maja 2018 o 19:09
Lekarzom w dół ,pielegniarkom w górę. Zobacz kto czym jeździ,wszystko jasne.
Avatar
gość / 24 maja 2018 o 17:58
Pielęgniarka napisał:
Wszyscy wieszają psy na pielęgniarkach, bo niby to opryskliwe, piją kawę i nic więcej. A to że pracują po 12 godzin na dyżurze nie tylko dziennym ale i w nocy, w każdy weekend, święta, to już się nie liczy.  To że pielęgniarek jest za mało na dyżurach też nikt nie widzi. Tylko że pielęgniarka to też człowiek,  który ma prawo napić się kawy, herbaty, zjeść, czy skorzystać z toalety. Nie  jesteśmy robotami, które przed pracą ładują baterie i przez 12 godzin zasuwają na wysokich obrotach. Też jesteśmy ludźmi, którzy chorują. Nikt kto nie pracuje na dyżurach nie wie co oznacza dyżur nocny, czasem po jednym takim dyżurze nie możemy dojść do siebie przez 2 dni. I też się starzejemy i odejdziemy na emeryturę i wtedy okaże się, że całkowicie zbraknie pielęgniarek w szpitalach. Co wtedy? Ktoś pomyślał nad tym? Krach w szpitalu na Kraśnickich pokazuje jak może być w przyszłości, bez zmian i zachęcenia młodych kadr tak będzie we wszystkich szpitalach. Nie oszukujmy się pracownika można pozyskać dzięki dobrej płacy, dobrej atmosferze i tym że się o pracowników dba i się ich szanuje.
 Rację ma kobieta, jak najbardziej. Jest ich mało w każdym szpitalu i to widać i czuć na własnej skórze jak się tam trafi.Salowych i innego personelu też. Pies jest pogrzebany, ponieważ lekarze mają za wysokie pensje i pozwala im się na 2, 3, 4 miejsca pracy i im się w głowach poprzewracało, a już dyrektorom szpitali to całkiem! Traktują pielęgniarki byle jak, nie mówiąc o pacjentach. Pacjent dla nich to dojna krowa w większości. Na Kraśnickiej strasznie wspominam oddział urologii, kiedy ordynator i młodzi lekarze byli niczym dla 2 takich starych dziadów rezydentów, mających "swoich" pacjentów z gabinetów prywatnych. Mnie S. bezczelnie zapytał jakim cudem tam trafiłam na łóżko !!! Miałam ostry atak, odpowiedziałam że z izby przyjęć, a ten potem dochodził, który to lekarz za darmo mnie przyjął i był szykanowany potem. Na wizycie to omijał moje łóżko, nawet nie patrzył na kartę. Ordynator to był traktowany przez niego jak pachołek i zawsze stał na końcu orszaku. Wreszcie nie wytrzymałam i wygarnęłam im wszystkim w oczy, co myślę i nazajutrz wypisano mnie, choć ataki następowały dalej. Sprawa nadawała się dla prokuratury i sądu, ale mamona robi swoje, więc odpuściłam. Mam nadzieję, że smażą się dziady w piekle, albo niedługo tam trafią.
 Rację ma kobieta, jak najbardziej. Jest ich mało w każdym szpitalu i to widać i czuć na własnej skórze jak się tam trafi.Salowych i innego personelu też. Pies jest pogrzebany, ponieważ lekarze mają za wysokie pensje i pozwala im się na 2, 3, 4 miejsca pracy i im się w głowach poprzewracało, a już dyrektorom szpitali to całkiem! Traktują pielęgniarki byle jak, nie mówiąc o pacjentach. Pacjent dla nich to dojna krowa w większości. Na Kraśnickiej strasznie wspominam oddział urologii, kiedy ordynator i młodzi lekarze byli niczym ... rozwiń
Avatar
Marianna / 24 maja 2018 o 17:41
A moze rodzinka zajmie sie chorymi tak jak na Zachodzie a nie chorzy sie skarza ,ze ich wywoza do szpitala jak swieta czy wakacje. Pielegniarki nie sa od mycia tylkow a salowe. Dyrekcja wymyslila aby zastapily salowe a teraz pomysl aby wyreczaly lekarzy i wypisywaly recepty i inna dokumentacje.To wszystko za marne grosze. Bronie pielegniarki bo bylam pacjentka w szpitalu i wiem jakie podejscie jest do Pan pielegniarek. Kazdemu nalezy sie przerwa w pracy na posilek i kawe i to tez gwarantuja przepisy.
Avatar
maz pielegniarki / 24 maja 2018 o 08:41
pielegniarki powinny zarabiac 5tys za ciezka harowe,odpowiedzialnosc,czesto na oddziale na 80 acjentow jest 3 pielegniarki,postronny czlowiek nawet nie wie ile obowiazkow i papierow ma do zrobienia pielegniarka,a lekarz? hmm lekarze zarabiaja 9tys plus ponad 2 tys za kazdy dyzur nie liczac innych lewizz i prywatnych dyzurow
Avatar
Aleksandra / 24 maja 2018 o 08:39
no i co zwolnią te pielękgniarki? Oczywiście że nie.. Dlaczego? Bo nie ma komu pracować w szpitalach a Ukrainek nie przyjmą... ja też jestem pielęgniarką i wiem jak jest.. Ale za miesiąc się zwalniam i jadę do koleżanki do Anglii i będę pracować w promedica24. Mam wykształcenie to mogę być opiekunką z placem w nosie i nie porosić nikogo o podwyżki wolne.. jeszcze trochę i pielęgniarki wyjdą na ulicę i będą protestować. Muszą walczyć o swoje
Avatar
pacjent / 23 maja 2018 o 15:28
To śmieszne ....... piszecie jakby tylko pielęgniarki się kształciły, a jest masa specjalistów w innych dziedzinach z magistrami,doktoratami, którzy wydali więcej kasy na kształcenie. Zarabiają teraz mniej i wyjeżdzają najczęściej za granicę. Masa ludzi pracuje świątek, piątek i niedziela ! Masa ludzi ma odpowiedzialną pracę, szanuje Panie pielęgniarki ale nie zachowujcie się jakbyście miały najwyższe kwalifikacje na świecie......
Avatar
baśka / 29 maja 2018 o 07:53
a może by tego dyrektorka sprawdzić...i całą jego rodzinę...he
Avatar
Dd / 28 maja 2018 o 07:34
Niby taki mądry dyrektor a nie wie że ZUS nie sprawdza zwolnień do 14 dni?
Avatar
Gość / 25 maja 2018 o 19:09
Lekarzom w dół ,pielegniarkom w górę. Zobacz kto czym jeździ,wszystko jasne.
Avatar
gość / 24 maja 2018 o 17:58
Pielęgniarka napisał:
Wszyscy wieszają psy na pielęgniarkach, bo niby to opryskliwe, piją kawę i nic więcej. A to że pracują po 12 godzin na dyżurze nie tylko dziennym ale i w nocy, w każdy weekend, święta, to już się nie liczy.  To że pielęgniarek jest za mało na dyżurach też nikt nie widzi. Tylko że pielęgniarka to też człowiek,  który ma prawo napić się kawy, herbaty, zjeść, czy skorzystać z toalety. Nie  jesteśmy robotami, które przed pracą ładują baterie i przez 12 godzin zasuwają na wysokich obrotach. Też jesteśmy ludźmi, którzy chorują. Nikt kto nie pracuje na dyżurach nie wie co oznacza dyżur nocny, czasem po jednym takim dyżurze nie możemy dojść do siebie przez 2 dni. I też się starzejemy i odejdziemy na emeryturę i wtedy okaże się, że całkowicie zbraknie pielęgniarek w szpitalach. Co wtedy? Ktoś pomyślał nad tym? Krach w szpitalu na Kraśnickich pokazuje jak może być w przyszłości, bez zmian i zachęcenia młodych kadr tak będzie we wszystkich szpitalach. Nie oszukujmy się pracownika można pozyskać dzięki dobrej płacy, dobrej atmosferze i tym że się o pracowników dba i się ich szanuje.
 Rację ma kobieta, jak najbardziej. Jest ich mało w każdym szpitalu i to widać i czuć na własnej skórze jak się tam trafi.Salowych i innego personelu też. Pies jest pogrzebany, ponieważ lekarze mają za wysokie pensje i pozwala im się na 2, 3, 4 miejsca pracy i im się w głowach poprzewracało, a już dyrektorom szpitali to całkiem! Traktują pielęgniarki byle jak, nie mówiąc o pacjentach. Pacjent dla nich to dojna krowa w większości. Na Kraśnickiej strasznie wspominam oddział urologii, kiedy ordynator i młodzi lekarze byli niczym dla 2 takich starych dziadów rezydentów, mających "swoich" pacjentów z gabinetów prywatnych. Mnie S. bezczelnie zapytał jakim cudem tam trafiłam na łóżko !!! Miałam ostry atak, odpowiedziałam że z izby przyjęć, a ten potem dochodził, który to lekarz za darmo mnie przyjął i był szykanowany potem. Na wizycie to omijał moje łóżko, nawet nie patrzył na kartę. Ordynator to był traktowany przez niego jak pachołek i zawsze stał na końcu orszaku. Wreszcie nie wytrzymałam i wygarnęłam im wszystkim w oczy, co myślę i nazajutrz wypisano mnie, choć ataki następowały dalej. Sprawa nadawała się dla prokuratury i sądu, ale mamona robi swoje, więc odpuściłam. Mam nadzieję, że smażą się dziady w piekle, albo niedługo tam trafią.
 Rację ma kobieta, jak najbardziej. Jest ich mało w każdym szpitalu i to widać i czuć na własnej skórze jak się tam trafi.Salowych i innego personelu też. Pies jest pogrzebany, ponieważ lekarze mają za wysokie pensje i pozwala im się na 2, 3, 4 miejsca pracy i im się w głowach poprzewracało, a już dyrektorom szpitali to całkiem! Traktują pielęgniarki byle jak, nie mówiąc o pacjentach. Pacjent dla nich to dojna krowa w większości. Na Kraśnickiej strasznie wspominam oddział urologii, kiedy ordynator i młodzi lekarze byli niczym ... rozwiń
Avatar
Marianna / 24 maja 2018 o 17:41
A moze rodzinka zajmie sie chorymi tak jak na Zachodzie a nie chorzy sie skarza ,ze ich wywoza do szpitala jak swieta czy wakacje. Pielegniarki nie sa od mycia tylkow a salowe. Dyrekcja wymyslila aby zastapily salowe a teraz pomysl aby wyreczaly lekarzy i wypisywaly recepty i inna dokumentacje.To wszystko za marne grosze. Bronie pielegniarki bo bylam pacjentka w szpitalu i wiem jakie podejscie jest do Pan pielegniarek. Kazdemu nalezy sie przerwa w pracy na posilek i kawe i to tez gwarantuja przepisy.
Avatar
maz pielegniarki / 24 maja 2018 o 08:41
pielegniarki powinny zarabiac 5tys za ciezka harowe,odpowiedzialnosc,czesto na oddziale na 80 acjentow jest 3 pielegniarki,postronny czlowiek nawet nie wie ile obowiazkow i papierow ma do zrobienia pielegniarka,a lekarz? hmm lekarze zarabiaja 9tys plus ponad 2 tys za kazdy dyzur nie liczac innych lewizz i prywatnych dyzurow
Avatar
Aleksandra / 24 maja 2018 o 08:39
no i co zwolnią te pielękgniarki? Oczywiście że nie.. Dlaczego? Bo nie ma komu pracować w szpitalach a Ukrainek nie przyjmą... ja też jestem pielęgniarką i wiem jak jest.. Ale za miesiąc się zwalniam i jadę do koleżanki do Anglii i będę pracować w promedica24. Mam wykształcenie to mogę być opiekunką z placem w nosie i nie porosić nikogo o podwyżki wolne.. jeszcze trochę i pielęgniarki wyjdą na ulicę i będą protestować. Muszą walczyć o swoje
Avatar
Szu / 23 maja 2018 o 20:33
+1
Strajkować mają prawo. Ale wystawienie zwolnienia lekarskiego dla zdrowego - jest przekrętem i to powinno być karane.
Avatar
Pielęgniarka / 23 maja 2018 o 19:24
-1
Wszyscy wieszają psy na pielęgniarkach, bo niby to opryskliwe, piją kawę i nic więcej. A to że pracują po 12 godzin na dyżurze nie tylko dziennym ale i w nocy, w każdy weekend, święta, to już się nie liczy. To że pielęgniarek jest za mało na dyżurach też nikt nie widzi. Tylko że pielęgniarka to też człowiek, który ma prawo napić się kawy, herbaty, zjeść, czy skorzystać z toalety. Nie jesteśmy robotami, które przed pracą ładują baterie i przez 12 godzin zasuwają na wysokich obrotach. Też jesteśmy ludźmi, którzy chorują. Nikt kto nie pracuje na dyżurach nie wie co oznacza dyżur nocny, czasem po jednym takim dyżurze nie możemy dojść do siebie przez 2 dni. I też się starzejemy i odejdziemy na emeryturę i wtedy okaże się, że całkowicie zbraknie pielęgniarek w szpitalach. Co wtedy? Ktoś pomyślał nad tym? Krach w szpitalu na Kraśnickich pokazuje jak może być w przyszłości, bez zmian i zachęcenia młodych kadr tak będzie we wszystkich szpitalach. Nie oszukujmy się pracownika można pozyskać dzięki dobrej płacy, dobrej atmosferze i tym że się o pracowników dba i się ich szanuje.
Wszyscy wieszają psy na pielęgniarkach, bo niby to opryskliwe, piją kawę i nic więcej. A to że pracują po 12 godzin na dyżurze nie tylko dziennym ale i w nocy, w każdy weekend, święta, to już się nie liczy. To że pielęgniarek jest za mało na dyżurach też nikt nie widzi. Tylko że pielęgniarka to też człowiek, który ma prawo napić się kawy, herbaty, zjeść, czy skorzystać z toalety. Nie jesteśmy robotami, które przed pracą ładują baterie i przez 12 godzin zasuwają na wysokich obrotach. Też jesteśmy ludźmi, którzy chorują. Nikt kto nie pracuj... rozwiń
Avatar
Anka Szklanka / 23 maja 2018 o 15:33
-1
Już nie wspomnę, że dyżur pielęgniarki trwa 12 godzin, a nauczyciele, którym wiecznie źle robią etat w 18 godzin tygodniowo po 45 min! Poza tym przysługuje im urlop na podratowanie zdrowia. Pielęgniarka, która dzwiga pacjentów i robi dziennie kilometry, może tylko pomarzyć o czymś takim. Lekarze w tym szpitalu zarabiją po 9000 zł, nie dziwię się, że powiedziano dość! Nie dajcie się dziewczyny! Póki to się nie zmieni, nadal nie będzie chętbych na tę profesję
Zobacz wszystkie komentarze 95

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 12 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 4

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 28 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 14 15

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 5

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 66 10

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!