środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor Teatru Muzycznego z wyrokiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2011, 19:47

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Tysiąc złotych grzywny – to kara jaką wymierzył Sąd Rejonowy w Lublinie Krzysztofowi K., dyrektorowi Teatru Muzycznego, w sprawie o bezpodstawne zaniżanie wynagrodzenia jednej z pracownic placówki. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd rozpatrywał sprawę z oskarżenia publicznego, po zawiadomieniu Państwowej Inspekcji Pracy. K. był obwiniony o to, że w okresie od kwietnia do listopada 2010 bezpodstawnie zaniżał należne Alesii A. wynagrodzenie zasadnicze za pracę, wypłacając jej kwotę 1200 zł brutto za każdy miesiąc zamiast 1300 zł, stanowiących minimalne wynagrodzenie określone w regulaminie.

– Wyrok został wydany w trybie nakazowym, bez przesłuchania stron – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Sąd mógł tak zrobić w przypadku stwierdzenia, że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości – dodaje.

Strony mogą się jeszcze odwołać od wyroku. Na razie tego nie zrobiły, ale jeśli tak się stanie, sprawa będzie rozpatrywana przez sąd w normalnym trybie. Mimo wyroku skazującego, dyrektorowi nie grozi raczej utrata stanowiska. – Od strony prawnej nie ma przeszkód, żeby taka osoba pełniła swoją funkcję – uważa Cezary Widomski z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Chodzi bowiem o wykroczenie, a nie przestępstwo popełnione umyślnie – dodaje.

Zarząd województwa lubelskiego, który sprawuje pieczę nad teatrem nic nie wie o ukaraniu Krzysztofa K. przez sąd. – Jeśli taka informacja do nas dotrze, to na pewno poprosimy dyrektora o wyjaśnienia i wówczas ewentualnie podejmiemy jakieś decyzje – zapewnia Beata Górka, rzecznik marszałka woj. lubelskiego.

To nie jedyny wątek w sprawie dyrektora teatru. Na innym posiedzeniu sąd zajmował się wnioskiem PiP o ukaranie Krzysztofa K. za zatrudnianie pracowników bez zezwolenia i nie odprowadzanie składek do ZUS. W tej sprawie zapadł jednak wyrok uniewinniający.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Muzyk
Tomasz J;)
ika
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Muzyk
Muzyk (9 czerwca 2011 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Roni' timestamp='1306871033' post='484286']
A Ty miernoto dlaczego nie pracujesz w Filharmonii? Bo widocznie też żaden z ciebie artysta. Żenada!!!
[/quote]


Żenadę to Ty reprezentujesz razem ze swoimi Panami dyrektorami!!!! Ja przyszedłem do pracy do teatru a nie do filharmonii, bo gdybym chciał to tam bym pracował. Życzę dalszych sukcesów w premierach typu Ust milczą czy Spotkania z gwiazdą....śmieszne i żenujące....gorszej premiery nie widziałem, w dodatku pianistka, która w Noc kultury nie potrafi zagrać prostych kawałków...żenada do potęgi
Rozwiń
Tomasz J;)
Tomasz J;) (31 maja 2011 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brak słów... gdybym był marszałkiem, to już dawno wezwałbym na dywanik dyrektora...
Rozwiń
ika
ika (31 maja 2011 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj, mało,mało!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Roni
Roni (31 maja 2011 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Ty miernoto dlaczego nie pracujesz w Filharmonii? Bo widocznie też żaden z ciebie artysta. Żenada!!!
Rozwiń
Muzyk
Muzyk (31 maja 2011 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że dostał tak małą karę bo jest niewspółmierna do winy. Pan naczelny, który spełnia rozkazy artystycznego!!!Szkoda że przez ich mierny artyzm już tylu dobrych muzyków nie pracuje w teatrze tylko taka sama miernota jak oni.Wystarczy posłuchać pianistek które grały Karnawał zwierząt!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!