czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Dyrektor upomniana

Dodano: 14 lutego 2002, 20:25
Autor: Ewa Stępień

Krystyna Radecka, była dyrektor Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych uznana została wczoraj za winną nieumyślnego naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez Komisję ds. Dyscypliny Finansów Publicznych przy Kancelarii Premiera i ukarana upomnieniem - poinformował Krzysztof Gacek, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu. - Orzeczenie jest nieprawomocne.
Kiedy się uprawomocni, upomnienie będzie sformułowane na piśmie, przekazane pracodawcy Radeckiej
i włożone do jej akt osobowych.
K. Radecka może się jednak odwołać do Głównej Komisji Orzekającej przy Ministrze Finansów. Czy tak zrobi? - zadzwoniliśmy do niej. - To moja prywatna sprawa - rzuciła krótko.
Przyczyną wszczęcia postępowania była kontrola, którą Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie przeprowadził w LRKCh w 2001 r. - Naruszono dyscyplinę finansów publicznych w zakresie wykorzystania budżetowych pieniędzy w latach 1999-2000 - mówi Tomasz Maruszewski, dyr. UKS w Lublinie.
- Wniosłam o ukaranie dotyczące części spraw ujętych w zawiadomieniu UKS o naruszeniu ustawy
o zamówieniach publicznych - powiedziała Mirosława Boryczka, rzecznik dyscypliny finansów publicznych przy Kancelarii Premiera.
K. Radecka od sierpnia 2001 r. jest zastępcą dyr. ds. administracji w Biurze Rozliczeń Międzynarodowych w Warszawie, które podlega ministrowi zdrowia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24