niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Dyrektor wije sobie gniazdko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2002, 20:36
Autor: Ewa Stępień

W gabinecie dyrektora kasy chorych porządki. Szpachlują, malują, zmieniają wykładziny. - Szykuje sobie gabinet, jakby był pewien, że zasiądzie w nim jako dyrektor oddziału Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia - sądzą niektórzy. W przyszłym roku oddziały NFOZ zastąpią kasy chorych.
Od dwóch dni Borowicza nie ma w pracy. Jego asystentka mówi, że wyjechał w delegację. Drzwi do sekretariatu i gabinetu są zalepione folią. Za nimi wre praca. Wczoraj robotnicy szpachlowali ściany.
- Wyschną, to zaczniemy malowanie - powiedzieli.
Wśród pracowników kasy krążą komentarze, że Borowicz remontuje gabinet, szykując się do jego zajęcia w przyszłym roku. - On jest pewien, że będzie po Nowym Roku szefem oddziału funduszu w Lublinie
- mówi jeden z pracowników.
Nadinterpretacją nazwał Borowicz sugestię co do jego rzekomych zakusów na to stanowisko. - Jest remont, bo było brudno - powiedział nam
w rozmowie telefonicznej.
- Nie wiem, czy ja będę dyrektorem, czy ktoś inny.
Za wcześnie o tym mówić.
Komu przypadną posady
w terenie teoretycznie zależeć będzie od prezesa NFOZ. Teoretycznie, bo tak naprawdę od ministra zdrowia. Na jego wniosek premier powoła prezesa. To minister Łapiński już trzyma - i będzie trzymał
- stery. Związek Zawodowy Lekarzy w Lublinie mówi, że wszystko będzie pod jego kontrolą. Łącznie ze zdejmowaniem ze stanowisk dyrektorów szpitali w terenie. Czy obecnych dyrektorów kas chorych, a przyszłych oddziałów funduszu też? - Nic z automatu - odpowiedziała nam Renata Furman z Ministerstwa Zdrowia. - Ale jeśli będzie trzeba, to tak.
Są osoby w lubelskim światku medycznym, które uważają,
że dyr. Borowicza trzeba wymienić. Przyznają, że jest bezkonfliktowy, że umie się układać z politykami
z prawa i lewa. Ale dodają, że na obecne czasy to za mało. Postulują wprowadzenie świeżej krwi. Menedżera z nowymi, dobrymi pomysłami.

Zamiast kas

NFOZ, który w przyszłym roku wejdzie w miejsce kas chorych będzie miał siedzibę w Warszawie i 16 oddziałów, którymi staną się obecne kasy chorych. Na czele NFOZ stać będzie prezes. Powoła go premier na wniosek ministra zdrowia. Prezes będzie odwoływał i powoływał dyrektorów oddziałów funduszu w województwach.
A na ich wniosek zastępców dyrektora i głównych księgowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!