Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2011 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Dyrektor Wydziału Komunikacji na dywaniku za kolejki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Kolejki przed Wydziałem Komunikacji w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Kolejki przed Wydziałem Komunikacji w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Dyscyplinującą rozmowę odbył wczoraj prezydent miasta z dyrektorem Wydziału Komunikacji. To efekt naszej wczorajszej publikacji, w której opisaliśmy bałagan panujący przy obsłudze interesantów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>>Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj

Od kilku dni, by załatwić sprawę w mieszczącym się przy ul. Leszczyńskiego wydziale, trzeba wstać bardzo wcześnie rano i ustawić się w kolejkę po numerek. Pierwsi interesanci zbierają się pod drzwiami nawet o godz. 4 rano. Ci, którzy przyjdą o godz. 8 mają bardzo małe szanse na załatwienie swojej sprawy, o godz. 11 numerków nie ma już wcale.

– Na 12 stanowisk czynnych jest 7. Mam ludzi na urlopach, robię co mogę – tłumaczył nam Tadeusz Franaszczuk, dyrektor wydziału. Wczoraj trafił na dywanik.

– Nie wiedziałem, w ogóle, że realizował taką politykę urlopową. To błąd w sztuce – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Ciągłość sprawnej obsługi interesantów musi być zapewniona. Liczba urzędników jest do tego wystarczająca, a zawirowania wzięły się z tego, że dyrektor nie skoordynował planów urlopowych swoich podwładnych. Powinien był nad tym panować – dodaje prezydent.

Sytuacja w wydziale ma się poprawić w przyszłym tygodniu, kiedy z urlopów wróci część urzędników.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luksik / 11 marca 2013 o 16:13
dzis w biurze mendulkowym byla fajna dziewczyna z mama okolo 13 godz. odezwij sie
Avatar
sergio / 13 sierpnia 2011 o 07:54
ciekawe kiedy odbedzie taka rozmowe z E. Janickim. Tam to jest dopiero balagan.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 sierpnia 2011 o 00:33
Ostatnio samochód rejestrowałem w lipcu ubiegłego roku... burdel z rejestracją był podobny (byłem na miejscu przed 7:30, do "stanowiska" poproszono mnie bliżej dwunastej).

Tylko wtedy nikt nie wyciągnął z tego jakichkolwiek konsekwencji (a o sprawie pisał wtedy tak "Dziennik", jak i "GWL" i "Kurier")... więc może lepiej, że Żuk siedzi w Cyrkuszu... a nie te dwa nieroby, Wasilewski i Pruszon, które siedziały tam wcześniej.

Mam już dość korków w Lublinie, dość tego permanentnego zakorkowania czy to Związkowej, czy to Młyńskiej, czy też dziwnych sytuacji na al.Solidarności... ale widać, że w końcu coś się dzieje.

Mam tylko nadzieję, że to nie przedwyborcze bicie piany, które skończy się, ledwo zagłosujemy sobie w wyborach do Sejmu. Ale prezydenturę Żuka postrzegam jakoś zdecydowanie lepiej, niż poprzednie prezydencje w Lublinie
Ostatnio samochód rejestrowałem w lipcu ubiegłego roku... burdel z rejestracją był podobny (byłem na miejscu przed 7:30, do "stanowiska" poproszono mnie bliżej dwunastej).

Tylko wtedy nikt nie wyciągnął z tego jakichkolwiek konsekwencji (a o sprawie pisał wtedy tak "Dziennik", jak i "GWL" i "Kurier")... więc może lepiej, że Żuk siedzi w Cyrkuszu... a nie te dwa nieroby, Wasilewski i Pruszon, które siedziały tam wcześniej.

Mam już dość korków w Lublinie, dość tego permanentnego... rozwiń
Avatar
LBN / 12 sierpnia 2011 o 21:40
To wszystko przez Żółwia, siedzi i wpisuje te swoje literki i cyferki do magicznego zeszyciku:)

Pozdrowienia dla pracowników Wydziału Komunikacji:)
Avatar
annam / 12 sierpnia 2011 o 21:09
Na szkolenie powinni wysłać i P. Dyrektora i "Urzędników" np. do Bydgoszczy. Życzyłabym sobie i innym tak profesjonalnej obsługi.
Avatar
monika / 12 sierpnia 2011 o 20:43
a ja trafiłam na kompetentnego urzędnika, wszystko mi rzeczowo wyjaśnił, co i jak, jakie papiery,młody chłopak, ale cierpliwy i uprzejmy.
Avatar
kazek / 12 sierpnia 2011 o 20:27
Czy ten Pan Franaszczuk jest nie do ruszenia?
Takie kolejki w Wydziale Komunikacji są tylko w Lublinie. Jeżeli nie można ruszyć tego pana, to Panie Prezydencie Lublina proponuję oddelegować pana Franaszczuka na szkolenie do pobliskich Starostw - Łęcznej, Lubartowa, Chełma bądź Lublina (teren)
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 19:40
[quote name='mk' timestamp='1313167704' post='514018']
Numerków to już o 8.30 nie ma a stanowisk czynnych jest 5 a nie 7 wiem bo cały dzień zmarnowałem na rejstracje pojazdu
[/quote]


A nie prawda, też tam byłam i zaglądałam do każdego pokoju w jednym rejestrowały 2 osoby w 2gim też dwie a w trzecim trzy a to daje w sumie 7 osób. z tego co słyszałam Pan z okienka kierował jeszcze osoby na trzecie piętro.
Avatar
Petrus / 12 sierpnia 2011 o 19:32
Pan Franaszczuk jest tak dobrze znający prawo, że nie wie co to znaczy adres zameldowania, a co znaczy adres zamieszkania.... Myślę, że ten Człowiek powienien juz ustąpić komus kto jest wykształcony, zna języki i wie jak prowadzić taki Urząd. Zapytajcie ile zna języków? A czy nie powienien Pan Dyrektor być Urzędnikiem PAństwowym? I tyle w tym temacie.
Avatar
mk / 12 sierpnia 2011 o 18:48
Numerków to już o 8.30 nie ma a stanowisk czynnych jest 5 a nie 7 wiem bo cały dzień zmarnowałem na rejstracje pojazdu
Avatar
luksik / 11 marca 2013 o 16:13
dzis w biurze mendulkowym byla fajna dziewczyna z mama okolo 13 godz. odezwij sie
Avatar
sergio / 13 sierpnia 2011 o 07:54
ciekawe kiedy odbedzie taka rozmowe z E. Janickim. Tam to jest dopiero balagan.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 sierpnia 2011 o 00:33
Ostatnio samochód rejestrowałem w lipcu ubiegłego roku... burdel z rejestracją był podobny (byłem na miejscu przed 7:30, do "stanowiska" poproszono mnie bliżej dwunastej).

Tylko wtedy nikt nie wyciągnął z tego jakichkolwiek konsekwencji (a o sprawie pisał wtedy tak "Dziennik", jak i "GWL" i "Kurier")... więc może lepiej, że Żuk siedzi w Cyrkuszu... a nie te dwa nieroby, Wasilewski i Pruszon, które siedziały tam wcześniej.

Mam już dość korków w Lublinie, dość tego permanentnego zakorkowania czy to Związkowej, czy to Młyńskiej, czy też dziwnych sytuacji na al.Solidarności... ale widać, że w końcu coś się dzieje.

Mam tylko nadzieję, że to nie przedwyborcze bicie piany, które skończy się, ledwo zagłosujemy sobie w wyborach do Sejmu. Ale prezydenturę Żuka postrzegam jakoś zdecydowanie lepiej, niż poprzednie prezydencje w Lublinie
Ostatnio samochód rejestrowałem w lipcu ubiegłego roku... burdel z rejestracją był podobny (byłem na miejscu przed 7:30, do "stanowiska" poproszono mnie bliżej dwunastej).

Tylko wtedy nikt nie wyciągnął z tego jakichkolwiek konsekwencji (a o sprawie pisał wtedy tak "Dziennik", jak i "GWL" i "Kurier")... więc może lepiej, że Żuk siedzi w Cyrkuszu... a nie te dwa nieroby, Wasilewski i Pruszon, które siedziały tam wcześniej.

Mam już dość korków w Lublinie, dość tego permanentnego... rozwiń
Avatar
LBN / 12 sierpnia 2011 o 21:40
To wszystko przez Żółwia, siedzi i wpisuje te swoje literki i cyferki do magicznego zeszyciku:)

Pozdrowienia dla pracowników Wydziału Komunikacji:)
Avatar
annam / 12 sierpnia 2011 o 21:09
Na szkolenie powinni wysłać i P. Dyrektora i "Urzędników" np. do Bydgoszczy. Życzyłabym sobie i innym tak profesjonalnej obsługi.
Avatar
monika / 12 sierpnia 2011 o 20:43
a ja trafiłam na kompetentnego urzędnika, wszystko mi rzeczowo wyjaśnił, co i jak, jakie papiery,młody chłopak, ale cierpliwy i uprzejmy.
Avatar
kazek / 12 sierpnia 2011 o 20:27
Czy ten Pan Franaszczuk jest nie do ruszenia?
Takie kolejki w Wydziale Komunikacji są tylko w Lublinie. Jeżeli nie można ruszyć tego pana, to Panie Prezydencie Lublina proponuję oddelegować pana Franaszczuka na szkolenie do pobliskich Starostw - Łęcznej, Lubartowa, Chełma bądź Lublina (teren)
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 19:40
[quote name='mk' timestamp='1313167704' post='514018']
Numerków to już o 8.30 nie ma a stanowisk czynnych jest 5 a nie 7 wiem bo cały dzień zmarnowałem na rejstracje pojazdu
[/quote]


A nie prawda, też tam byłam i zaglądałam do każdego pokoju w jednym rejestrowały 2 osoby w 2gim też dwie a w trzecim trzy a to daje w sumie 7 osób. z tego co słyszałam Pan z okienka kierował jeszcze osoby na trzecie piętro.
Avatar
Petrus / 12 sierpnia 2011 o 19:32
Pan Franaszczuk jest tak dobrze znający prawo, że nie wie co to znaczy adres zameldowania, a co znaczy adres zamieszkania.... Myślę, że ten Człowiek powienien juz ustąpić komus kto jest wykształcony, zna języki i wie jak prowadzić taki Urząd. Zapytajcie ile zna języków? A czy nie powienien Pan Dyrektor być Urzędnikiem PAństwowym? I tyle w tym temacie.
Avatar
mk / 12 sierpnia 2011 o 18:48
Numerków to już o 8.30 nie ma a stanowisk czynnych jest 5 a nie 7 wiem bo cały dzień zmarnowałem na rejstracje pojazdu
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 0 0

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 2 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 1

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 12 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 12

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 19 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 16 9

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!