piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektorowi - tysiące, reszcie - po stówie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2005, 22:11
Autor: Ewa Stępień

Jerzy Szarecki, dyrektor Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, dostanie 18 tys. zł nagrody. Nie podoba się to lekarzom z dwóch związków zawodowych tego szpitala. - A nam chce dać tylko po 100 złotych - mówią oburzeni. W tym tygodniu Rada Społeczna DSK wystąpiła z wnioskiem
do rektora Akademii Medycznej, któremu szpital podlega, o przyznanie dyrektorowi Jerzemu Szareckiemu nagrody w wysokości trzykrotnego wynagrodzenia.
- To nagroda za dobrą
pracę w ubiegłym roku - wyjaśnia Andrzej Niedzielski, przewodniczący Rady Społecznej DSK.
- Rektor jeszcze wniosku nie rozpatrzył - przekazał nam wczoraj Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy AM w Lublinie.
Wysokością nagrody
dla dyrektora DSK są oburzone związki
zawodowe lekarzy oraz anestezjologów.
- Nagrody w tej wysokości są nie do przyjęcia - uważa Tomasz Broda, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w DSK. - Gdyby były wliczone do stałego uposażenia, to w porządku. Albo gdybyśmy dostali trzykrotność pensji, tak jak dyrektor. A tak to mydlenie oczu.
- Dyrektor jest dobrym menedżerem, ale na sukces pracowaliśmy wszyscy. Takie nagrody to unik przed planowaną podwyżką płac o 4,1 procent - dodaje dr Jacek Krysa, przewodniczący Związku Zawodowego Anestezjologów. - Pieniądze na nagrody pochodzą z tej samej puli, co na podwyżki. Wypłacenie nagród oznacza, że podwyżki będą niższe. A ja wolę co miesiąc większe pieniądze niż 100 złotych na święta.
- Podwyżka płac oznacza, że jeden dostanie 80 zł, inny 40 zł - broni się Jerzy Szarecki, dyr. DSK. - A nagrody są takie same dla portiera i dla lekarza. Z pięciu związków zawodowych tylko dwa się nie godzą. Trzy, które skupiają trzy czwarte załogi, chcą wziąć nagrody.
Od dłuższego już czasu lekarze szpitalni protestują przeciw płacowym dysproporcjom. - Mamy takie same obowiązki, jak koledzy opłacani przez AM, a jednak zarabiamy trzy razy mniej - dodają Broda i Krysa. - Aby wyrównać płace, rocznie potrzeba 1,5 mln zł. Na taki szpital, jak nasz, to niedużo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!