wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Dyrektorzy tracą stanowiska w urzędzie wojewódzkim. Syn Zyty Gilowskiej dyrektorem generalnym?

Dodano: 2 lutego 2016, 21:40

Z fotelami pożegnało się już czterech dyrektorów i sześciu zastępców w urzędzie wojewódzkim
Z fotelami pożegnało się już czterech dyrektorów i sześciu zastępców w urzędzie wojewódzkim

Dyrektorzy wydziałów Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz zastępcy pożegnali się już ze stanowiskami. Na tym nie koniec zmian

To efekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, która weszła w życie 23 stycznia. W ciągu 30 dni od tego terminu wygasnąć mają umowy z osobami zajmującymi kierownicze stanowiska m.in. w urzędach wojewódzkich, o ile nie zaakceptują one nowych warunków pracy. W praktyce oznacza to przeniesienie na mniej eksponowane funkcje i niższe zarobki.

Pierwsze decyzje kadrowe w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zapadły pod koniec ubiegłego tygodnia. – Kompleksową informację na ten temat przedstawimy za kilka dni, po zakończeniu całego procesu. Wojewoda chce skompletować zespół, który będzie mu pomagał w realizacji zadań – informuje Małgorzata Tatara z zespołu prezydialnego LUW.

Z fotelami pożegnało się już czterech dyrektorów i pięciu zastępców. Dotychczasowy dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Włodzimierz Stańczyk zostanie wicedyrektorem. Na niższe stanowiska prawdopodobnie zostaną przeniesieni Jarosław Haleniuk, który kierował Wydziałem Środowiska i Rolnictwa i Lucjan Osiecki, ostatnio dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa. Wakat pozostaje także na stanowisku dyrektora Biura Finansowo-Księgowego. Z tą funkcją pożegnała się Iwona Pacwa, która pozostanie główną księgową urzędu.

Według naszych informacji, we wtorek ze współpracownikami pożegnał się Jarosław Szymczyk, który od 2008 roku był w urzędzie dyrektorem generalnym. Ma on zająć stanowisko radcy generalnego.

– Lada dzień zostanie powołany jego następca i będzie obsadzał stanowiska. Czy na tym koniec zmian? Czekamy na dalsze decyzje – mówi nam jeden z urzędników.

Jak dowiedzieliśmy się we wtorek, dyrektorem generalnym może zostać Paweł Gilowski, syn Zyty Gilowskiej, jeden z doradców wojewody, który kieruje zespołem prezydialnym UW.

Użytkownik niezarejestrowany
Reksio
Gość
(99) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2017 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Gilowski ma genetyczne skłonności do kielicha?
Rozwiń
Reksio
Reksio (3 lutego 2016 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy sądzisz że mając papierek z tytułem magistra jesteś wykształcony? Wiedz że wykształcenie to wiedza plus doświadczenie a nie jakiś papierek kupiony za forsę rodziców.

Bez wykształcenia, bez doświadczenia ale za to z PiSu! Pis w końcu dopchali sie do koryta ... A co innego obiecywali w kampanii! Oszuści i hipokryci!!!

Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie informacje cieszą.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest dePlatformizacja ! Brawo !
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas na zmiany - bardzo dobrze - jakoś po 2007 roku nie było rozdzierania szat ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (99)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!