Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2017 r.
21:13

Działacz lubelskiej PO ostro krytykuje kolegów. "Maszyna wyborcza się zacięła"

39 29 A A
Piotr Sawicki (PO) źle ocenia ostatnie cztery lata swojej partii
Piotr Sawicki (PO) źle ocenia ostatnie cztery lata swojej partii (fot. Facebook/Piotr Sawicki)

– Ostatnie cztery lata lubelskiej Platformy oceniam źle, ponieważ ta dobrze funkcjonująca maszyna wyborcza w pewnym momencie się zacięła. To zacięcie ma swoje podłoże historyczne – mówi Piotr Sawicki z PO

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmowa z Piotrem Sawickim, działaczem Platformy Obywatelskiej

• Informację o tym, że Grzegorz Nowakowski po raz kolejny będzie się ubiegał o funkcję szefa struktur PO w Lublinie napisał pan na Facebooku, że „Trzeba być debilem, żeby na niego głosować’. Potem nieco złagodził pan wypowiedź pisząc, że aby oddać na niego głos trzeba być „intelektualnie dysfunkcjonalnym”. Co miał pan na myśli? 

– Uważam, że jeśli ktoś dokonuje racjonalnej i obiektywnej oceny tego, jakie sukcesy ma Platforma Obywatelska w Lublinie i regionie, biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów i spadające z roku na rok poparcie, to nie powinien głosować na Grzegorza Nowakowskiego. Powinien zagłosować na innego kandydata, który się najprawdopodobniej pojawi.

• Dlaczego tak źle ocenia pan przywództwo Grzegorza Nowakowskiego?

– Pamiętajmy, że jest on także wiceprzewodniczącym partii w regionie. Ja generalnie ostatnie cztery lata lubelskiej Platformy oceniam źle, ponieważ ta dobrze funkcjonująca maszyna wyborcza w pewnym momencie się zacięła. To zacięcie ma swoje podłoże historyczne, ale w ostatnim czasie członkowie PO zmienili swój styl funkcjonowania w partii. Nie ma już takiego zaufania i chęci odnoszenia sukcesów. Nie było nikogo, kto by to zatomizowane środowisko połączył. Ten podział z roku na rok nasilał się i to się przekładało na późniejsze wybory. Listy wyborcze nie były konstruowane tak, aby całość wygrywała, tylko układano je pod konkretne osoby. Chwalimy się tym, że Krzysztof Żuk wygrał wybory na prezydenta Lublina. Osiągnął świetny wynik i uważam, że może go powtórzyć. Ale jako kandydat na prezydenta został zgłoszony w roku 2010 przez zarząd regionu, w którym ja byłem skarbnikiem, a przewodniczącym Stanisław Żmijan. W roku 2014 ubiegał się o reelekcję. Nie można sobie przypisywać, że był to sukces władz obecnej kadencji.

• Kto zatem powinien zostać nowym szefem Platformy w Lublinie?

– Nie wiem, jakie będą kandydatury. Wiem, że kilka osób zbiera swoje głosy poparcia. Ja chętnie usłyszałbym ocenę Grzegorza Nowakowskiego ze strony innych członków Platformy, bo na dzień dzisiejszy nie ma otwartej dyskusji. Nie tylko zresztą w Lublinie, gdzie Rada Powiatu, której członkami są przewodniczący kół, w zasadzie całą kadencję nie była zwoływana. Nie rozmawiamy ze sobą, nie dyskutujemy, nie spieramy na argumenty, a każda krytyka, czy próba dokonania ostrzejszej oceny jest odbierana jako atak na własne gniazdo. Źle stałoby się gdyby obecną kampanię wewnętrzną ograniczyć tylko do wyboru nowych władz. A gdzie sprawozdanie z działalności, gdzie dyskusja na temat przyszłości, gdzie informacja w jakim stanie jest Platforma Obywatelska AD 2017? Teraz na to jest najlepszy moment, bo za chwilę odnowiona Platforma będzie rywalizowała z innymi partiami w wyborach i nie będzie czasu na dyskusję o sytuacji wewnętrznej. Mam nadzieję, że chociaż debaty potencjalnych kandydatów na szefów odbędą się. Bo jeśli nie, to co, przyjdziemy 2 grudnia zagłosujemy i to wszystko? Ja moje opinie wyrażam publicznie i jasno, nie chowam się na internetowych forach. Jako członek PO głośno prezentuję swoje zdanie, nawet jeżeli niekiedy ponoszę tego konsekwencje. Taki już jestem.

• A kogo widziałby pan w roli przewodniczącego w regionie?

– W najbliższym czasie najważniejsze będą wybory samorządowe, dlatego widzę w tej roli kogoś, kto będzie potrafił skleić zwaśnioną grupę ludzi, zmobilizować ich do współpracy na rzecz wspólnej listy i kto poświęci najbliższy rok na odbudowanie struktur w terenie. Zarówno Joanna Mucha, Wojciech Wilk i Krzysztof Grabczuk, o których się mówi, są dobrymi kandydatami. Moim zdaniem najlepszy z nich byłby ten ostatni, ale nie można zaprzepaścić wiedzy i doświadczenia Joanny i Wojtka.

• Po pańskim wpisie Grzegorz Nowakowski zapowiedział złożenie wniosku o wykluczenie pana z partii.

– Od dłuższego czasu próbuje wykluczyć mnie z lubelskiej Platformy i jego zachowanie wobec mnie jest niespecjalnie przyjazne. Jeśli będzie taki wniosek, to będziemy rozmawiać na ten temat w sądzie koleżeńskim. Wpisu dokonałem na swoim prywatnym koncie na Facebooku. To była ocena politycznej aktywności osób, które doprowadziły lubelską PO do takiego, a nie innego stanu. Grzegorz Nowakowski również się do nich zalicza. Liczyłem na to, że gdyby dokonał obiektywnej samooceny i wsłuchał się w to, co wielu działaczy, niestety anonimowo o nim mówi, zastanowiłby się nad tym, czy kandydować.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 19:31
Również POpieram Grabczuka. On łączy a nie dzieli.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 13:39
Myślę że ten działacz nie krytykuje ostro kolegów tylko lajtowo....a jak widać na forach to oni plują na .....niego.....przecież każdy w tej partii ma jakąś przeszłość i przyszedł z innej nawet naczelnik był w KLD......praktycznie ta formacja nie ma już struktur w województwie...a w Lublinie. ....to odgrzewany makaron. Gdyby nie prezydent miasta wokół którego kręcą się jak na orbicie działacze 3 ..4...5....garnituru byłoby już pozamiatane.....tylko nikt nie chce w to uwierzyć że praktycznie ci którzy promowali prezydenta i rekomendowali już są w odstawce......młode wilki chcą władzy a stare się bronią....tylko prezydent może to ogarnąć...nie ma wojska nie ma armii......a dowódcą chce być każdy.....niektóre kandydatury są. delikatnie mówiąc zabawne......ale co tam przynajmniej coś się dzieje.....i mają zajęcie
Myślę że ten działacz nie krytykuje ostro kolegów tylko lajtowo....a jak widać na forach to oni plują na .....niego.....przecież każdy w tej partii ma jakąś przeszłość i przyszedł z innej nawet naczelnik był w KLD......praktycznie ta formacja nie ma już struktur w województwie...a w Lublinie. ....to odgrzewany makaron. Gdyby nie prezydent miasta wokół którego kręcą się jak na orbicie działacze 3 ..4...5....garnituru byłoby już pozamiatane.....tylko nikt nie chce w to uwierzyć że praktycznie ci którzy promowali prezydenta i rekomendowali już... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 10:40
Nareszcie ktoś to powiedział głośno
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 15:47
Kto jeszcze tą mendę jeszcze słuchać
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:28
Z tego gościa to tylko PO-lać się można.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 14:42
W przyszłorocznych wyborach naród odsunie resztę z was od koryta, o ile popierająca was szkopska minister obrony nie przejdzie od słów do czynów.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 13:02
POwstanie z kolan
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 10:18
Też uważam, że się zacięła. PO straciło moc wygrywania. Należy wymienić zużyty garnitur , odciąć się od imigrantów i wtrącania się do Polski przez polityków innych panstw. Polski wyborca tego nie znosi. Należy skupić się na nadchodzących , nieuchronnych podwyżkach. Będą one wszechobecne i będą bardzo wkurzające elektorat. To tylko pewne kierunki z wielu jakie należy przedsięwziąć co by wygrać wybory.
Avatar
we / 13 listopada 2017 o 10:16
Krzyztof Grabczuk to najlepsze rozwiązanie!!! Ten człowiek nie dzieli ludzi tylko ich łączy
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 10:16
Gość powiedział samą prawdę. Platforma na lubelszczyznie szoruje po dnie i ktoś za to jest winien. Nie ma się co czepiać faceta, że wali między oczy tylko zastanowić się dlaczego tak jest. Swoją drogą to mu się trochę dziwię. Nie lepiej jest siedzieć cicho i nic się nie odzywać? A tak zaraz go wywalą z roboty, bo pewnie siedzi gdzieś na ciepłej posadce...
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 19:31
Również POpieram Grabczuka. On łączy a nie dzieli.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 13:39
Myślę że ten działacz nie krytykuje ostro kolegów tylko lajtowo....a jak widać na forach to oni plują na .....niego.....przecież każdy w tej partii ma jakąś przeszłość i przyszedł z innej nawet naczelnik był w KLD......praktycznie ta formacja nie ma już struktur w województwie...a w Lublinie. ....to odgrzewany makaron. Gdyby nie prezydent miasta wokół którego kręcą się jak na orbicie działacze 3 ..4...5....garnituru byłoby już pozamiatane.....tylko nikt nie chce w to uwierzyć że praktycznie ci którzy promowali prezydenta i rekomendowali już są w odstawce......młode wilki chcą władzy a stare się bronią....tylko prezydent może to ogarnąć...nie ma wojska nie ma armii......a dowódcą chce być każdy.....niektóre kandydatury są. delikatnie mówiąc zabawne......ale co tam przynajmniej coś się dzieje.....i mają zajęcie
Myślę że ten działacz nie krytykuje ostro kolegów tylko lajtowo....a jak widać na forach to oni plują na .....niego.....przecież każdy w tej partii ma jakąś przeszłość i przyszedł z innej nawet naczelnik był w KLD......praktycznie ta formacja nie ma już struktur w województwie...a w Lublinie. ....to odgrzewany makaron. Gdyby nie prezydent miasta wokół którego kręcą się jak na orbicie działacze 3 ..4...5....garnituru byłoby już pozamiatane.....tylko nikt nie chce w to uwierzyć że praktycznie ci którzy promowali prezydenta i rekomendowali już... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 10:40
Nareszcie ktoś to powiedział głośno
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 15:47
Kto jeszcze tą mendę jeszcze słuchać
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:28
Z tego gościa to tylko PO-lać się można.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 14:42
W przyszłorocznych wyborach naród odsunie resztę z was od koryta, o ile popierająca was szkopska minister obrony nie przejdzie od słów do czynów.
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 13:02
POwstanie z kolan
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 10:18
Też uważam, że się zacięła. PO straciło moc wygrywania. Należy wymienić zużyty garnitur , odciąć się od imigrantów i wtrącania się do Polski przez polityków innych panstw. Polski wyborca tego nie znosi. Należy skupić się na nadchodzących , nieuchronnych podwyżkach. Będą one wszechobecne i będą bardzo wkurzające elektorat. To tylko pewne kierunki z wielu jakie należy przedsięwziąć co by wygrać wybory.
Avatar
we / 13 listopada 2017 o 10:16
Krzyztof Grabczuk to najlepsze rozwiązanie!!! Ten człowiek nie dzieli ludzi tylko ich łączy
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 10:16
Gość powiedział samą prawdę. Platforma na lubelszczyznie szoruje po dnie i ktoś za to jest winien. Nie ma się co czepiać faceta, że wali między oczy tylko zastanowić się dlaczego tak jest. Swoją drogą to mu się trochę dziwię. Nie lepiej jest siedzieć cicho i nic się nie odzywać? A tak zaraz go wywalą z roboty, bo pewnie siedzi gdzieś na ciepłej posadce...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 2 0

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 17 5

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 17 25

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 22 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 6 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!