Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Działał bez zezwolenia. Sanepid zamknął kiosk przy Leonarda

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 5 A A

Nie dość, że działali bez zezwolenia, to handel odbywał się w skandalicznych warunkach higienicznych. Dziś sanepid zamknął kiosk piekarniczy przy ulicy Leonarda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta, który skarżył się na złe warunki sanitarne – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z sanepidu. – Na dodatek okazało się, że w naszej bazie kiosk nie jest zarejestrowany. Działał bez zezwolenia.

Jak informują inspektorzy, stan techniczny kiosku niewiele miał wspólnego z właściwymi i przepisowymi warunkami sprzedaży pieczywa i produktów niepakowanych. W lokalu nie było ani ciepłej, ani nawet zimnej wody, a np. kanapki nie były przechowywane w lodówkach.

Zakład został zamknięty, właściciel nie dość, że zapłaci mandat za zły stan sanitarny, to dodatkowo Wojewódzki Inspektor Sanitarny będzie mógł go ukarać za sprzedaż produktów żywnościowych bez zezwolenia i opinii sanepidu.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tereska / 28 kwietnia 2010 o 18:26
Ten kiosk jest przy moim domu, nie wierzę żeby w to co napisał dziennik wschodni, ja tam robiłam zakupy i był to mój ulubiony kiosk a co najważniejsze nie zatrułam sie ani ja, ani moje rodzina ani - co najwazniejsze moje kochane wnuki. Mam nadzieję że sie uporają szybko z sanepidem, zrobią poprawki i otworzą. Ja na pewno przyjde!
Avatar
pasjonata / 28 kwietnia 2010 o 18:13
A ja znam ten kiosk i nigdy nie zauważyłem, żeby warunki były aż tak złe jak zostały opisane. Wiodomo - media lubią dodac swoje, żeby skandal był większy, a ja uważam że chodzi tylko o to że nie był zarejestrowany. A swoją drogą 0 czy w naszym mieście nie ma nic ciekawszego są opisywane takie błachostki???
Avatar
blee / 28 kwietnia 2010 o 09:55
Ludzie, usuńcie to koszmarne zdjęcie gościa z hamburgerem, zachowajcie pewien poziom, no rzygać się chce !
Avatar
wasylis / 28 kwietnia 2010 o 08:48
"Otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta, który skarżył się na złe warunki sanitarne – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z Sanepidu. – Na dodatek okazało się, że w naszej bazie kiosk nie jest zarejestrowany. Działał bez zezwolenia" Straż Miejska przegania z ulic babcie handlujące pietruszką i wlepia im mandaty, a Sanepid nie wie, że ktoś prowadzi nielegalny kiosk spożywczy. Paranoja.
"Otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta, który skarżył się na złe warunki sanitarne – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z Sanepidu. – Na dodatek okazało się, że w naszej bazie kiosk nie jest zarejestrowany. Działał bez zezwolenia" Straż Miejska przegania z ulic babcie handlujące pietruszką i wlepia im mandaty, a Sanepid nie wie, że ktoś prowadzi nielegalny kiosk spożywczy. Paranoja. rozwiń
Avatar
VIp / 28 kwietnia 2010 o 07:17
Niech jeszcze zainteresują się galerią smaku na okopowej. To jak przechowują półprodukty na schodach w ich palarni czy też wyglądają dostawy to zadanie dla sanepidu.
Avatar
Tereska / 28 kwietnia 2010 o 18:26
Ten kiosk jest przy moim domu, nie wierzę żeby w to co napisał dziennik wschodni, ja tam robiłam zakupy i był to mój ulubiony kiosk a co najważniejsze nie zatrułam sie ani ja, ani moje rodzina ani - co najwazniejsze moje kochane wnuki. Mam nadzieję że sie uporają szybko z sanepidem, zrobią poprawki i otworzą. Ja na pewno przyjde!
Avatar
pasjonata / 28 kwietnia 2010 o 18:13
A ja znam ten kiosk i nigdy nie zauważyłem, żeby warunki były aż tak złe jak zostały opisane. Wiodomo - media lubią dodac swoje, żeby skandal był większy, a ja uważam że chodzi tylko o to że nie był zarejestrowany. A swoją drogą 0 czy w naszym mieście nie ma nic ciekawszego są opisywane takie błachostki???
Avatar
blee / 28 kwietnia 2010 o 09:55
Ludzie, usuńcie to koszmarne zdjęcie gościa z hamburgerem, zachowajcie pewien poziom, no rzygać się chce !
Avatar
wasylis / 28 kwietnia 2010 o 08:48
"Otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta, który skarżył się na złe warunki sanitarne – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z Sanepidu. – Na dodatek okazało się, że w naszej bazie kiosk nie jest zarejestrowany. Działał bez zezwolenia" Straż Miejska przegania z ulic babcie handlujące pietruszką i wlepia im mandaty, a Sanepid nie wie, że ktoś prowadzi nielegalny kiosk spożywczy. Paranoja.
"Otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta, który skarżył się na złe warunki sanitarne – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z Sanepidu. – Na dodatek okazało się, że w naszej bazie kiosk nie jest zarejestrowany. Działał bez zezwolenia" Straż Miejska przegania z ulic babcie handlujące pietruszką i wlepia im mandaty, a Sanepid nie wie, że ktoś prowadzi nielegalny kiosk spożywczy. Paranoja. rozwiń
Avatar
VIp / 28 kwietnia 2010 o 07:17
Niech jeszcze zainteresują się galerią smaku na okopowej. To jak przechowują półprodukty na schodach w ich palarni czy też wyglądają dostawy to zadanie dla sanepidu.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!