czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Działki w Lublinie: Nikt nie chciał gruntów na Czechowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2011, 16:22
Autor: (drs)

Miastu nie udało się sprzedać działek pod usługi komercyjne przy ul. Koncertowej i Północnej. Fiaskiem zakończyła się też planowana sprzedaż działek budowlanych na poligonie.

Miasto ponownie wystawia na przetarg trzy duże działki, których nie zdołało sprzedać z braku chętnych na te grunty. Przetargi, które zakończyły się fiaskiem były planowane na 15 i 16 września.

W pierwszym z tych terminów magistrat chciał sprzedać dwie nieruchomości położone przy ul. Koncertowej, ale nikt nie wpłacił nawet wadium. W przypadku działki przy ul. Północnej wadium wpłacił jeden oferent, ale ostatecznie do licytacji nie przystąpił.

Teraz miasto zdecydowało się obniżyć o 10 proc. ceny wywoławcze. Tę ustaloną dla działki przy Koncertowej 8a urzędnicy zredukowali z 9,2 mln do 8,3 mln złotych.

Parcela ta ma blisko 30 tys. mkw. powierzchni i może być przeznaczona m.in. na usługi komercyjne. Leżąca tuż obok działka przy Koncertowej 6–8, ma podobną powierzchnię i może być wykorzystana m.in. pod budowę dużych obiektów, takich jak galerie handlowe.

Jej cena wywoławcza została obniżona z 9 mln na 8,1 mln zł. Cena wywoławcza nadającej się pod budowę hotelu lub galerii handlowej położonej u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich spadła z 8,61 mln na 7,7 mln złotych.

Wszystkie licytacje zaplanowano na drugą połowę listopada. – Liczymy na to, że pieniądze z transakcji jeszcze w tym roku zasilą kasę miasta – mówi Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Nieco wcześniej, bo na 14 listopada miasto zaplanowało rokowania z zainteresowanymi zakupem zabudowanej nieruchomości przy ul. Radziwiłłowskiej 3. Dwa wcześniejsze przetargi na jej sprzedaż zakończyły się klapą.

Aktualna cena wywoławcza działki to 2,5 mln zł. Budynki stojące na tej działce są w bardzo złym stanie, a wszelkie prace na tym terenie będą musiały być uzgodnione z konserwatorem zabytków.

Działki budowlane na poligonie też bez chętnych

Ratusz chciał sprzedać również działki budowlane w części poligonu na Czechowie. Jednak na żadną z 29 działek nie było chętnych - czytamy w Kurierze Lubelskim.

Magistrat liczył, że dzięki sprzedaży zarobi ok. 10,9 mln zł. Za metr kwadratowy działki w tym miejscu trzeba było zapłacić 370 zł. A to według deweloperów zbyt dużo, bo działki nie mają żadnego uzbrojenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
crx
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 września 2011 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Za metr kwadratowy działki w tym miejscu trzeba było zapłacić 370 zł.
A to według deweloperów zbyt dużo, bo działki nie mają żadnego uzbrojenia "


[size="3"]To skandal !!!
Rzeczoznawca, które wyceniał te grunty dla Ratusza powinien "wycenić" je na minimum 500 zł, albo 1000 zł (dla równego rachunku.
Może wtedy zrobiliby z tych pagórków "rezydencjalna ekskluzywną dzielnicę".
A tak psy dup...i szczekają.

Działeczka 1000 metrowa po 370 zł za 1 metr to ledwo 370 tys. zł. Darmo !!! [/size]
Rozwiń
crx
crx (22 września 2011 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cena każdego sprzedawanego biznesu nie może przekraczać 10-cio krotności czystego zysku rocznego w czasach koniunktury.A co z dekoniunkturą?Niczego sensownego nie jesteście w stanie wymyśleć dla Lublina.No chyba że jałmużnę "unijną",ale to nie wymaga myślenia tylko "mocnych łokci"!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!