Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2016 r.
20:01

Dzieci jak sardynki. W szkolnych świetlicach jest za ciasno

0 10 A A

W co drugiej szkolnej świetlicy dzieciom jest za ciasno. Dyrektorzy podstawówek robią co mogą. A sanepid stwierdza: To problem przejściowy, w przyszłym roku będzie luźniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeśli możemy to nie posyłamy córki do świetlicy, bo to dla niej czas stracony – przyznaje ojciec pierwszoklasistki jednej z lubelskich szkół. – Nawet nie ma krzesełek dla wszystkich dzieci. Kiedy chcą odrobić lekcje lub coś narysować muszą to robić to na dywanie.

Problem doskonale zna lubelski sanepid. – Kontrolujemy wszystkie szkolne świetlice – przyznaje Irmina Nikiel, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – Szczególną uwagę zwracamy na zagęszczenie. Jeśli jest ono zbyt duże to oprócz niedogodności nadmiernego ścisku dzieci mogą łatwiej zarażać się od siebie chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

W ubiegłym roku sanepid skontrolował 26 z 33 świetlic w lubelskich szkołach. – Nadmierne zagęszczenie stwierdzono w 13 świetlicach – mówi Nikiel. Przyznaje jednak, że nie ma normatywów powierzchniowych, mówiących o tym ile metrów powierzchni powinno przypadać na jednego ucznia.

– Sale mają zwykle ok. 50 mkw. Z naszych obserwacji wynika, że powinno w nich przebywać około 25 uczniów oraz nadzorujący ich jeden nauczyciel – tłumaczy Barbara Czaplińska, kierownik działu higieny dzieci i młodzieży lubelskiego sanepidu.

Najciaśniej jest w godz. 11-13, kiedy do świetlicy schodzą uczniowie, którzy skończyli już lekcje, a w pomieszczeniu są jeszcze maluchy rozpoczynające zajęcia po południu.

– To niedobra sytuacja, bo dzieci powinny mieć zapewnione warunki do zabawy i nauki. Dlatego powiadamiamy o problemie organ prowadzący i prosimy o wprowadzenie zmian – tłumaczy Nikiel. – Dyrekcja ma wiele możliwości. Może na przykład zaadoptować na dodatkową świetlicę inną salę lekcyjną.

– Po kontroli zdecydowaliśmy o rozdzieleniu świetlicy na dwa pomieszczenia. Wykorzystaliśmy salę po szkolnej zerówce, która została zlikwidowana rok wcześniej. Dzieci z klas pierwszych zostały w starej świetlicy, a uczniowie klas II i III przeszli do nowych sal – usłyszeliśmy w jednej z szkół.

– Część dzieci zabieramy do pracowni komputerowej gdy nie odbywają się tam lekcje. Innym organizujemy czas w bibliotece albo w sali gimnastycznej. Kiedy pogoda na to pozwala świetlica wychodzi też na spacery czy na boisko – tłumaczy dyrektor innej placówki.

– Nie ma potrzeby dobudowywania kolejnych pomieszczeń, bo nadmierne zagęszczenie świetlic to problem przejściowy – uważa Irmina Nikiel. – W ubiegłym roku do szkół poszło wyjątkowo dużo dzieci ze względu na wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków. Teraz, kiedy 6-latki zostaną w zerówkach sytuacja sama wróci do normy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 19:06
u nas jest taka masakra, że przez ten ścisk dzieci mają ciągle wszy i problemy zdrowotne. Musiałam ostatnio robić akcję odwszawiania - masakra. Kupiłam hedrin raz i pomógł. Ale tak jest jak dzieci się wymieniają rzeczami, szczotkami, spinkami.... Tak to się kończy. Mówcie dzieciom, żeby tak nie robiły :P
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 15:07
A skąd ma pani wiedzę ze do otwarcia 1 klasy jest potrzebna ta magiczna 7 ( 7 osób), u nas w szkole powiedzieli że 11 dzieci, gmina tak mówi.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 13:23
Do Gość z 20:44, Doskonale panią rozumiem, chociaż ja zaczęłam walczyć o to żeby przedszkolaki z zerówki mojego syna poszły do I klasy, ale ponieważ dyrektor postraszył wszystkich wizją dowożenia dzieci do innej szkoły to stulili uszy i chcą zostawić mimo wszystko dzieci w zerówce drugi raz! Nawet jeśli kilkoro z nich nadaje się do szkoły i jest wystarczająco dojrzała. I w ten sposób Dyrektor zablokował również rodziców dzieci odraczanych z aktualnej klasy I!! A wystarczy 7 osób i gmina nie może nikomu kazać dojeżdżać!!! Żałuję że rodzice idą za owczym pędem zamiast za rozumem!!!
Do Gość z 20:44, Doskonale panią rozumiem, chociaż ja zaczęłam walczyć o to żeby przedszkolaki z zerówki mojego syna poszły do I klasy, ale ponieważ dyrektor postraszył wszystkich wizją dowożenia dzieci do innej szkoły to stulili uszy i chcą zostawić mimo wszystko dzieci w zerówce drugi raz! Nawet jeśli kilkoro z nich nadaje się do szkoły i jest wystarczająco dojrzała. I w ten sposób Dyrektor zablokował również rodziców dzieci odraczanych z aktualnej klasy I!! A wystarczy 7 osób i gmina nie może nikomu kazać dojeżdżać!!! Żałuję że rodzice id... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 20:44
Ja odroczyłam dziecko była radość i świętowanie, a teraz masakra , prosimy ,błagamy mamy dzieci 6-letnich aby poszły do 1 klasy bo okazało się że dla naszych ODROCZONYCH dzieci nie ma miejsca w tutejszej szkole bo jest ich mało.Jestem zawiedziona że nikt nie pisze o tych odroczonych dzieciach które muszą iść a raczej jechać pare kilometrów do szkoły, a tu miały praktycznie szkołę za płotem.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 10:04
Do Mucha38. Skąd to oburzenie? Miałaś prawo wyboru szkoły, więc trzeba było pójść sprawdzić warunki i zapisać dziecko do innej placówki, jeśli ta ci nie odpowiadała. Jednak zapewne się nie chciało, tylko wysłało dziecko, do tej która była pod nosem. A potem szuka się pretensji, bo wszystko źle. Szkoła zapewnia opiekę w zakresie takim, jakie ma możliwości lokalowe. Wychowanie i opieka nad dzieckiem należy do RODZICA! Szkoła ma wspierać, a nie wyręczać. Jeżeli praca zawodowa rodziców i dziadków nie pozwala na opiekę nad dzieckiem, a warunki w szkole szanownemu państwu nie odpowiadają, zawsze można wynająć opiekunkę, która dziecko odbierze ze szkoły i się nim zajmie pod nieobecność rodziców. Tylko... hmmm... tak ciężko wydać kasę, łatwiej w internecie oczernić szkołę.
Do Mucha38. Skąd to oburzenie? Miałaś prawo wyboru szkoły, więc trzeba było pójść sprawdzić warunki i zapisać dziecko do innej placówki, jeśli ta ci nie odpowiadała. Jednak zapewne się nie chciało, tylko wysłało dziecko, do tej która była pod nosem. A potem szuka się pretensji, bo wszystko źle. Szkoła zapewnia opiekę w zakresie takim, jakie ma możliwości lokalowe. Wychowanie i opieka nad dzieckiem należy do RODZICA! Szkoła ma wspierać, a nie wyręczać. Jeżeli praca zawodowa rodziców i dziadków nie pozwala na opiekę nad dzieckiem, a warunki w... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 06:52
zielona wyspa tuska i petruska
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 06:46
POpatrzcie, jakiego zapału do roboty dostały instytucje z biurwami!! Czy ktoś kiedykolwiek widział sanepid bez zaPOwiedzi w szkolnej stołówce rzetelnie sprawdzający procedurę mycia naczyń i sztućców, POpatrzył kilk godzin i sprawdził zardzewiałe od sPOczynku zmywarki a wytarte gąbkowe zmywaki? Kiedy wzięto ze szmat, gąbek, sztućców, stolików, pazurów kucharek WYMAZY??
Avatar
Mucha38 / 21 stycznia 2016 o 22:07

W szkole podstawowej nr 2 w Lublinie 6 latki - I klasa w sali 35-40 m2 w 40 osób.Moje dziecko w ogóle tam nie chce siedzieć w tej ciasnocie i co ja mam zrobić? rzucić pracę i siedzieć z dzieckiem bo posłałam go do szkoły, która nie umie zorganizować miejsca, czasu dzieciom po 3 czy 4 godzinach lekcyjnych.I cały problem  spadł na rodziców.A miało być tak pięknie.Pięknie to może być jak się ma babcię i dziadków emerytów, którzy przyprowadzą i odprowadza ze szkoły i zajmą się dzieckiem do powrotu rodziców.Te świetlice to masakra.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W szkole podstawowej nr 2 w Lublinie 6 latki - I klasa w sali 35-40 m2 w 40 osób.Moje dziecko w ogóle tam nie chce siedzieć w tej ciasnocie i co ja mam zrobić? rzucić pracę i siedzieć z dzieckiem bo posłałam go do szkoły, która nie umie zorganizować miejsca, czasu dzieciom po 3 czy 4 godzinach lekcyjnych.I cały problem  spadł na rodziców.A miało być tak pięknie.Pięknie to może być jak się ma babcię i dziadków emerytów, którzy przyprowadzą i odprowadza ze szkoły i zajmą się dzieckiem do powrotu rodziców.Te świetlice to masakra.!!!!!!!... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 22:02

przecież jest niż demograficzny, kilka dni temu pisaliście o likwidacji/zmianie szkół a dziś, że jest za ciasno? Czy wy w ogóle czytacie co piszecie ?

Czy to już tylko propaganda

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:03
Jeszcze jeden plus odwrócenia tego co spaprała koalicja PO-PSL.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 19:06
u nas jest taka masakra, że przez ten ścisk dzieci mają ciągle wszy i problemy zdrowotne. Musiałam ostatnio robić akcję odwszawiania - masakra. Kupiłam hedrin raz i pomógł. Ale tak jest jak dzieci się wymieniają rzeczami, szczotkami, spinkami.... Tak to się kończy. Mówcie dzieciom, żeby tak nie robiły :P
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 15:07
A skąd ma pani wiedzę ze do otwarcia 1 klasy jest potrzebna ta magiczna 7 ( 7 osób), u nas w szkole powiedzieli że 11 dzieci, gmina tak mówi.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 13:23
Do Gość z 20:44, Doskonale panią rozumiem, chociaż ja zaczęłam walczyć o to żeby przedszkolaki z zerówki mojego syna poszły do I klasy, ale ponieważ dyrektor postraszył wszystkich wizją dowożenia dzieci do innej szkoły to stulili uszy i chcą zostawić mimo wszystko dzieci w zerówce drugi raz! Nawet jeśli kilkoro z nich nadaje się do szkoły i jest wystarczająco dojrzała. I w ten sposób Dyrektor zablokował również rodziców dzieci odraczanych z aktualnej klasy I!! A wystarczy 7 osób i gmina nie może nikomu kazać dojeżdżać!!! Żałuję że rodzice idą za owczym pędem zamiast za rozumem!!!
Do Gość z 20:44, Doskonale panią rozumiem, chociaż ja zaczęłam walczyć o to żeby przedszkolaki z zerówki mojego syna poszły do I klasy, ale ponieważ dyrektor postraszył wszystkich wizją dowożenia dzieci do innej szkoły to stulili uszy i chcą zostawić mimo wszystko dzieci w zerówce drugi raz! Nawet jeśli kilkoro z nich nadaje się do szkoły i jest wystarczająco dojrzała. I w ten sposób Dyrektor zablokował również rodziców dzieci odraczanych z aktualnej klasy I!! A wystarczy 7 osób i gmina nie może nikomu kazać dojeżdżać!!! Żałuję że rodzice id... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 20:44
Ja odroczyłam dziecko była radość i świętowanie, a teraz masakra , prosimy ,błagamy mamy dzieci 6-letnich aby poszły do 1 klasy bo okazało się że dla naszych ODROCZONYCH dzieci nie ma miejsca w tutejszej szkole bo jest ich mało.Jestem zawiedziona że nikt nie pisze o tych odroczonych dzieciach które muszą iść a raczej jechać pare kilometrów do szkoły, a tu miały praktycznie szkołę za płotem.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 10:04
Do Mucha38. Skąd to oburzenie? Miałaś prawo wyboru szkoły, więc trzeba było pójść sprawdzić warunki i zapisać dziecko do innej placówki, jeśli ta ci nie odpowiadała. Jednak zapewne się nie chciało, tylko wysłało dziecko, do tej która była pod nosem. A potem szuka się pretensji, bo wszystko źle. Szkoła zapewnia opiekę w zakresie takim, jakie ma możliwości lokalowe. Wychowanie i opieka nad dzieckiem należy do RODZICA! Szkoła ma wspierać, a nie wyręczać. Jeżeli praca zawodowa rodziców i dziadków nie pozwala na opiekę nad dzieckiem, a warunki w szkole szanownemu państwu nie odpowiadają, zawsze można wynająć opiekunkę, która dziecko odbierze ze szkoły i się nim zajmie pod nieobecność rodziców. Tylko... hmmm... tak ciężko wydać kasę, łatwiej w internecie oczernić szkołę.
Do Mucha38. Skąd to oburzenie? Miałaś prawo wyboru szkoły, więc trzeba było pójść sprawdzić warunki i zapisać dziecko do innej placówki, jeśli ta ci nie odpowiadała. Jednak zapewne się nie chciało, tylko wysłało dziecko, do tej która była pod nosem. A potem szuka się pretensji, bo wszystko źle. Szkoła zapewnia opiekę w zakresie takim, jakie ma możliwości lokalowe. Wychowanie i opieka nad dzieckiem należy do RODZICA! Szkoła ma wspierać, a nie wyręczać. Jeżeli praca zawodowa rodziców i dziadków nie pozwala na opiekę nad dzieckiem, a warunki w... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 06:52
zielona wyspa tuska i petruska
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 06:46
POpatrzcie, jakiego zapału do roboty dostały instytucje z biurwami!! Czy ktoś kiedykolwiek widział sanepid bez zaPOwiedzi w szkolnej stołówce rzetelnie sprawdzający procedurę mycia naczyń i sztućców, POpatrzył kilk godzin i sprawdził zardzewiałe od sPOczynku zmywarki a wytarte gąbkowe zmywaki? Kiedy wzięto ze szmat, gąbek, sztućców, stolików, pazurów kucharek WYMAZY??
Avatar
Mucha38 / 21 stycznia 2016 o 22:07

W szkole podstawowej nr 2 w Lublinie 6 latki - I klasa w sali 35-40 m2 w 40 osób.Moje dziecko w ogóle tam nie chce siedzieć w tej ciasnocie i co ja mam zrobić? rzucić pracę i siedzieć z dzieckiem bo posłałam go do szkoły, która nie umie zorganizować miejsca, czasu dzieciom po 3 czy 4 godzinach lekcyjnych.I cały problem  spadł na rodziców.A miało być tak pięknie.Pięknie to może być jak się ma babcię i dziadków emerytów, którzy przyprowadzą i odprowadza ze szkoły i zajmą się dzieckiem do powrotu rodziców.Te świetlice to masakra.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W szkole podstawowej nr 2 w Lublinie 6 latki - I klasa w sali 35-40 m2 w 40 osób.Moje dziecko w ogóle tam nie chce siedzieć w tej ciasnocie i co ja mam zrobić? rzucić pracę i siedzieć z dzieckiem bo posłałam go do szkoły, która nie umie zorganizować miejsca, czasu dzieciom po 3 czy 4 godzinach lekcyjnych.I cały problem  spadł na rodziców.A miało być tak pięknie.Pięknie to może być jak się ma babcię i dziadków emerytów, którzy przyprowadzą i odprowadza ze szkoły i zajmą się dzieckiem do powrotu rodziców.Te świetlice to masakra.!!!!!!!... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 22:02

przecież jest niż demograficzny, kilka dni temu pisaliście o likwidacji/zmianie szkół a dziś, że jest za ciasno? Czy wy w ogóle czytacie co piszecie ?

Czy to już tylko propaganda

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:03
Jeszcze jeden plus odwrócenia tego co spaprała koalicja PO-PSL.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku 0 0

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie 28 7

Od 4 czerwca będziemy mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny i papierowe ubezpieczenie OC. Za brak tych dokumentów nie będzie nam grozić żadna kara, a to dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy 1 2

Mecz Powiślaka z Victorią Żmudź został przerwany w 70 minucie. Powód? Goście przyjechali do Końskowoli w 13-osobowym składzie. W pierwszej połowie dostali dwie czerwone kartki, a kiedy z powodu kolejnych kontuzji na murawie zostało ledwie sześciu graczy przyjezdnych sędzia musiał zakończyć zawody przy stanie 5:0

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali 57 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach ma być uruchomiona w czerwcu przy Al. Zygmuntowskich. Otworzy ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już zamawia wrotki i ochraniacze, które będzie można tu wypożyczyć. Rolki trzeba będzie mieć własne

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona 10 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Górnik Łęczna na zakończenie sezonu pokonał 3:2 Medyka Konin. Ten wynik nie miał jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ podopieczne Piotra Mazurkiewicz już dawno temu zapewniły sobie mistrzowski tytuł. W niedzielę jednak „górniczki” wreszcie mogły oficjalnie odebrać złote medale i świętować ze swoimi kibicami historyczny wynik

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana 0 0

Osłabiony i odmłodzony Hetman zostawił wszystkie trzy punkty w Biłgoraju. Łada pokonała w derbach faworyzowanych rywali 2:1, chociaż podopieczni Jacka Ziarkowskiego wcale nie musieli przegrać

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 1

Lubelska klasa okręgowa Polesie pokonało POM Iskra Piotrowice po golu Marcina Wójcika w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zawodnicy Zbigniewa Wójcika są już bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W pojedynku dwóch beniaminków Gryf Gmina Zamość przegrywał z Olimpiakosem Tarnogród 0:2, ale pokazał charakter. Zespół trenera Romana Blonki w końcowych fragmentach spotkania podkręcił tempo i wyszarpał zwycięstwo wygrywając 3:2

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju 1 0

Szalony mecz w Różance. Gospodarze do przerwy przegrywali z Kłosem Chełm 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 3:1.

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia]
galeria

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia] 0 1

Nie zdziwcie się jeśli dzisiaj zobaczycie zielono-czerwono-żółte twarze w centrum miasta. W niedzielę odbywa się kolejna edycja Festiwalu Kolorów.

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce
galeria

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce 2 0

W weekend na nowym stadionie w Lublinie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. Klasyfikację generalną wygrały: AWF Kraków wśród pań i Politechnika Gdańska w rywalizacji mężczyzn. W tej drugiej kategorii trzeci był UMCS

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia]
galeria

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia] 3 0

 W niedzielę na terenach zielonych przy Arenie Lublin zorganizowano wyścig kaczek. To już piąta edycja imprezy.

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Olender Sól podzielił się punktami z Igrosem Krasnobród remisując 2:2. Ten wynik nie zadowala żadnej ze stron i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie oba zespoły grać będą o szczebel niżej

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac"
film

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac" 13 14

Co dalej z konfliktem w szpitalu przy al. Kraśnickiej? - Pole do kompromisu jest bardzo duże i jeśli nie w poniedziałek to we wtorek, zarówno dyrekcja jak i pielęgniarki dojdą do porozumienia - ocenia Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL i proponuje stworzenie "siatki płac".

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia] 1 0

Pokazy maszyn do pielęgnacji zieleni, pokazy strażackie, spotkania z ekspertami, konkursy z nagrodami i strefa gastronomiczna. W sobotę MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie oraz Husqvarna wspólnie zapraszali do akcji „W rytmie natury”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.