poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Dzieci ulicy Niecałej

  Edytuj ten wpis
Autor: (alf)

Narzekaliśmy na dzieci i nastolatki, że niszczą nam tablice, rozbijają szyby, szwendają się nocą po ulicy, ale później doszliśmy do wniosku, że zamiast narzekać, powinniśmy się nimi zająć – mówi Mariusz Maikowski, pastor Kościoła adwentystów w Lublinie i kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Kościół usytuowany jest w centrum Lublina, w kamienicy przy ulicy Niecałej 4. Jedno z mieszkań po zwolnieniu go przez lokatorów, po remoncie stoi teraz puste. Są tam dwa pokoje, łazienka, kuchnia. Od połowy listopada dzieci z okolicy będą mogły spędzać tam popołudnia, odrabiać lekcje, a jeśli zechcą – to również uczyć się języka angielskiego lub gry na pianinie.
– Z naszych obserwacji wynika, że w okolicy jest wiele rodzin z problemami wychowawczymi, chcemy więc pomóc dzieciom, które nie mają w domu odpowiednich warunków do nauki i zabawy – mówi Mariusz Maikowski. – Nie zamierzamy jednak uszczęśliwiać ich na siłę i z góry planować zajęcia na jakie być może wcale nie będą miały ochoty. Będą chciały grać w piłkę – poprosimy w szkole o możliwość skorzystania z sali gimnastycznej. Będą chciały grać na pianinie – mamy organistów, którzy ofiarowali się je uczyć.
Na razie jednak gromadzone są fundusze na funkcjonowanie świetlicy. ChSCh reprezentuje w Polce jedną z największych międzynarodowych organizacji charytatywnych ADRA. Przekazywała ona pomoc do Polski już po wojnie, ostatnio pomagała powodzianom. Lubelska filia ChSCh stara się jednak samodzielnie zdobyć fundusze potrzebne do zapewnienia funkcjonowania świetlicy. 28 października odbędzie się koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na ten cel. Liczymy na hojność ludzi dobrej woli, którym nie jest obojetny los zaniedbanych dzieci.
– Mamy już wolontariuszy, którzy zadeklarowali pracę w świetlicy: studentów, kuratora sądowego, pedagoga. Tylko niektórzy z nich należą do Kościoła adwentystów i chociażby to może świadczyć, że nie zamierzamy prowadzić żadnej indoktrynacji religijnej – zapewnia pastor Maikowski. – Po prostu chcemy, żeby na naszej ulicy było bezpieczniej i bardziej spokojnie. A można to osiągnąć zajmując się dziećmi pozbawionymi właściwej opieki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!