sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Dzieci z lubelskiej świetlicy docenione przez telewizję AXN

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2011, 20:04

Ola Czubacka i Michał Pędzia
Ola Czubacka i Michał Pędzia

Praca plastyczna podopiecznych Ośrodka Młodzieżowego nr 2 w Lublinie została wyróżniona w ogólnopolskiej akcji telewizji AXN "AXN. Nakręcamy wyobraźnię”. – To wyróżnienie to dla nas ogromna niespodzianka! Mieliśmy dużo pracy, ale też świetnie się bawiliśmy. Super, że ktoś nas zauważył – cieszyli się mali artyści.

W konkursie wzięło udział blisko 40 świetlic środowiskowych z całej Polski. Dzieci z placówek, które zgłosiły się do projektu musiały wykonać dowolną techniką plastyczną prace przedstawiające jeden dzień z życia świetlicy. Choć praca lubelskiego ośrodka nie przeszła do finału, to spodobała się jurorom i dostała wyróżnienie.

– Ona szczególnie zwróciła naszą uwagę. Została wykonana bardzo ciekawą techniką, a jej walor użytkowy uważam za kluczowy. Jest to dowód na to, że została wykonana wspólnymi siłami – uzasadnia Marcin Skabara, dyrektor kanałów AXN i marketingu HBO Polska, przewodniczący jury.

Gra planszowa

W przygotowanie pracy konkursowej zaangażowało się kilkunastu podopiecznych lubelskiego ośrodka.

– Zdecydowaliśmy się na formę przestrzennej gry planszowej. Przedstawiliśmy na niej wszystkie najciekawsze zajęcia i zabawy. U nas dzieci mają m.in. możliwość zbierania punktów, za każdą aktywność. Mamy nawet specjalną tablicę maklerską, gdzie zapisujemy najlepszych. Organizujemy też tzw. sklep giełdowy, gdzie za zebrane punkty można kupić różne rzeczy m.in. słodycze – opowiada Małgorzata Lempek, koordynatorka projektu z Młodzieżowego Ośrodka nr 2 w Lublinie.

– Dzieciaki miały mnóstwo pomysłów, włożyły w to sporo pracy. Czasami nawet podczas jednego spotkania siedzieliśmy kilka godzin. Ale było warto. Szkoda tylko, że nie przeszliśmy do finału i straciliśmy szansę na nagrodę główną. Przydałby się nam remont świetlicy, bo niestety nie mamy na niego funduszy.

Za rok wygramy

– To mój pierwszy taki duży projekt. Wreszcie mogliśmy pracować w większych grupach, była bardzo fajna atmosfera. Najtrudniej było wykonać ławki w budynku szkoły i podłogę, bo robiliśmy to z malutkich części patyków do szaszłyków – opowiada 11-letnia Ola Czubacka.

– Bardzo lubię plastykę i cieszę się, że mogłem wziąć udział w takim konkursie. Wyróżnienie też jest fajne, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wygrać! – dodaje 14-letni Michał Pędzia.

Oprócz lubelskiego ośrodka nasz region reprezentowały Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy Parafii Św. Judy Tadeusza z Trawnik i Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna z Białej Podlaski. Niestety tym razem nie udało im się zdobyć żadnej nagrody.

Znani wspierają

Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec maja. Na zwycięzców czeka świetlica marzeń, którą ufunduje organizator. – Postawiliśmy na świetlice środowiskowe, bo to niedocenione, niezwykłe miejsca, w których dzieci i młodzież szkolna mogą rozwijać swoje pasje – zaznacza Skabara.

Akcję wspierają znane osoby: Grażyna Wolszczak, Anna Nowak-Ibisz, Monika Richardson, Cezary Harasimowicz, Grzegorz Markowski i Adam Sztaba. Kolejna edycja rozpocznie się na początku przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!