niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Dziecięcy Szpital Kliniczny: Jakie remonty w tym roku?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2014, 20:30
Autor: (kp)

Termomodernizacja budynku, remont zasilania elektroenergetycznego oraz przebudowa Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Pracowni Cytogenetycznej. To inwestycje, które na ten rok zaplanował Dziecięcy Szpital Kliniczny

- W najbliższym czasie chcemy dokończyć prace termomodernizacyjne, które rozpoczęły się w ubiegłym roku. Czeka nas przebudowa istniejącego węzła elektroenergetycznego, który zostanie dostosowany do większych potrzeb szpitala wynikających z dużego poboru energii elektrycznej przez sprzęt i aparaturę medyczną - mówi Agnieszka Osińska, rzecznik DSK w Lublinie. - Przebudowa zakładu diagnostyki i pracowni cytogenetycznej jest natomiast uzależniona od dofinansowania, które szpital stara się pozyskać z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy w ubiegłym roku. Po planowanej przebudowie, Zakład Diagnostyki Obrazowej z nową pracownią rezonansu magnetycznego i Pracownia Cytogenetyczna mają być w pełni dostosowane do wykonywania specjalistycznych badań na nowoczesnym sprzęcie medycznym. Zakup rezonansu magnetycznego oraz sprzętu do pracowni cytogenetycznej pochłonie w sumie ok. 10,7 mln zł. Remont zasilania to koszt ok. 9 mln zł. Z kolei kosztorys inwestorski rozbudowy Zakładu Diagnostyki Obrazowej przewiduje wydatek na ponad milion zł, a przebudowy Pracowni Cytogenetycznej - ponad 400 tys. zł. Szpital ma już gotowe obie dokumentacje projektowo-wykonawcze. Na ich przygotowanie wydał w sumie ok. 80 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin szpital dsk
JA
ToBi
janosik
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

JA
JA (29 stycznia 2014 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NAGRODY SOBIE DYREKCJA PRZYZNAJE ALE PRACOWNIK ANI ZLOTOWKI

Rozwiń
ToBi
ToBi (29 stycznia 2014 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tam to powinien pojawić się prokurator bo to co oni robią z dziećmi to przechodzi ludzkie pojęcie. Tydzień czasu leżeliśmy z dwumiesięczną córką chorą na zapalenie płuc i po tygodniu pomimo złych wyników wypis. To samo spotkało w tym tygodniu naszych znajomych. Panie lekarki i pielęgniarki chamskie, nie zwracające uwagi na małych pacjętów ani jakiekolwiek przepisy. Na sali obok był rotawirus a panie chodziły sobie bez fartuchów i rękawiczek jak gdyby nigdy nic. Po tygodniu rotawirus był już praktycznie na wszystkich salach. Za to na Kraśnickich cudowne lekarki i pielęgniarki. Miłe, sympatyczne i z poważnym podejściem do małych pacjętów. Dziecko w po 1,5 tygodnia wróciło do domu zdrowe z kilkoma skierowaniami na badania kontrolne. NIGDY WIĘCEJ DO DSK!!!

Rozwiń
janosik
janosik (29 stycznia 2014 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarządowi nie przeszkadza bo sami tam palą. Palą jeszcze obok wjazdu dla karetek albo w nim i w klatce schodowej obok wind. Często jest tam taki smród, że nie idzie wytrzymać.
Rozwiń
Rodzic
Rodzic (28 stycznia 2014 o 21:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gratulujemy inwestycji. Proponuję dołączyć do nich jeszcze budowę palarni. Dzięki tłumom palaczy przed głownym wejściem (cóż za wspaniała wizytówka szpitala dziecięcego) wszystkie dzieci - pacjenci polikliniki narażone są na działanie dymu papierosowego. A smród jest okropny. Dziwne, że nikomu z zarządzających szpitalem to nie przeszkadza.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!