Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Dziecko chce urodzić dziecko

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 25 A A

Ona chce urodzić, ale na usunięcie ciąży mogła nalegać jej matka - wynika z nieoficjalnych informacji, dotyczących 14-letniej lublinianki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewczynka jest w 11 tygodniu ciąży (w Polsce zabieg można przeprowadzić do 12 tygodnia). Zrobiło się o niej głośno w całej Polsce po tym, jak pod wpływem księdza i Ruchu Obrony Życia kilka szpitali odmówiło przeprowadzenia legalnej w jej przypadku aborcji. Sąd rodzinny zdecydował o umieszeniu dziecka w pogotowiu opiekuńczym w Lublinie. W weekend nastolatka trafiła do szpitala, bo zaczęła krwawić.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, krwawienie nie zagraża jej ani dziecku. 14-latka leży w dobrym stanie w szpitalu położniczym w Lublinie przy ul. Lubartowskiej. Dr Wanda Skrzypczak, ordynator oddziału ginekologicznego, odmawia informacji. - Szkoda mi jej, ona jest tak przez życie skatowana - ucina lekarka.

- To naprawdę niegłupia, pogodna dziewczynka. Po szpitalu wróci do nas. A chłopak, z którym zaszła w ciążę... To podobno zawiedziona miłość - mówi Michał Misztal, dyrektor pogotowia opiekuńczego. I dodaje: Ktoś powiadomił sąd, że matka naciska na dziewczynę, aby usunęła ciążę, choć ona chce urodzić. Rozmawiałem z tą kobietą. Mieszka ze swoją chorą matką. Mówi, że nie dałaby rady jeszcze z malutkim dzieckiem.

Dziewczynka jest już drugi raz w szpitalu w ostatnim czasie. Za pierwszym razem chodziło o legalną aborcję. Ponieważ zaszła w ciążę ze swoim rówieśnikiem, doszło do popełnienia czynu zabronionego (z osobą poniżej 15 roku życia). Jednak szpital przy ul. Lubartowskiej oraz klinika przy ul. Jaczewskiego odmówiły aborcji. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny znalazła szpital w Warszawie. Ale o wszystkim dowiedział się lubelski ksiądz i działaczki z Ruchu Obrony Życia.

Podążali za dziewczynką i jej matką. A warszawska lecznica została zasypana e-mailami z prośbami i groźbami o niewykonywanie zabiegu. Do aborcji nie doszło.
W Sądzie Rodzinnym w Lublinie toczą się dwa postępowania w tej sprawie. Pierwsze dotyczy obcowania seksualnego małoletniej (14 lat) z nieletnim (15 lat). Drugie pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców dziewczyny. - Sprawa jest bardzo delikatna - mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

Zaangażowała się też lubelska i warszawska prokuratura, które badają wątek nakłaniania dziewczyny do aborcji (w tym przez matkę), za co grozi do 3 lat więzienia. To policja zawiadomiła sąd i prokuraturę. - Dyrektor gimnazjum, do której chodzi dziewczyna, zadziałał prewencyjnie - mówi Witold Laskowski, rzecznik lubelskiej policji. - Od jej koleżanki dowiedział się, że tamta przesłała jej SMS-a z informacją o planowanej aborcji i zgłosił nam to.

Kto decyduje o zabiegu? W przypadku osoby małoletniej potrzeba zgody rodziców. Powyżej 13 roku życia także pisemnej zgody osoby w ciąży.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Misiek / 10 czerwca 2008 o 20:49
anty napisał:
Taaa miłość do bliżniego cie przepełnia rozgrzany pręt w dupska wszystkich nawiedzonych dewotek,księży i takich idiotek jak ty.


Miłość bliźniego miłością bliźniego, ale nie przesadzaj już z tymi wyrafinowanymi pieszczotami Rozumiem, że mając techniczne umiejętności sam chętnie usunąłbyś ciążę tej dziewczynie. Bo przecież jesteś postępowy, nie?! W moich oczach byłbyś takim samym dzieciobójcą jak ci, którym w więzieniach robi się z dupy jesień średniowiecza. Kiedyś, jak już zaczniesz się golić, może zrozumiesz to wszystko i może widząc swoje 11 tygodniowe dziecko na USG zmienisz zdanie na temat aborcji. Tak więc nie przegrzewaj już cojones przed kompem i idź pobiegać za piłką!


Miłość bliźniego miłością bliźniego, ale nie przesadzaj już z tymi wyrafinowanymi pieszczotami Rozumiem, że mając techniczne umiejętności sam chętnie usunąłbyś ciążę tej dziewczynie. Bo przecież jesteś postępowy, nie?! W moich oczach byłbyś takim samym dzieciobójcą jak ci, którym w więzieniach robi się z dupy jesień średniowiecza. Kiedyś, jak już zaczniesz się golić, może zrozumiesz to wszystko i może widząc swoje 11 tygodniowe dziecko na USG zmienisz zdanie na temat aborcji. Tak więc nie przegrzewaj już cojon... rozwiń
Avatar
anty / 10 czerwca 2008 o 19:24
Misiek napisał:
Jako rodzic nie wyobrażam sobie jak można usunąć 11 tygodniowe dziecko. Jak oglądam zdjęcia USG mojego 12 tygodniowego bąka i przypominam sobie jak machał wtedy rączkami to w głowie mi się nie mieści, że ktoś chciałby zabić takie maleństwo. Ręce opadają... Rozgrzany pręt w dupska wszystkich feministek i lekarzy-morderców. A poza tym peace and love

Taaa miłość do bliżniego cie przepełnia rozgrzany pręt w dupska wszystkich nawiedzonych dewotek,księży i takich idiotek jak ty.
k,księży i takich idiotek jak ty. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 10 czerwca 2008 o 19:20
ktoś napisał:
Zastanów się i... co wypisujesz a może to ty na księżyc lub lepiej dalej do jeszcze w nocy cie będzie widać. Od... się od kościoła jak się nie podoba to przecież nie musisz słuchać.

Ku.....jak nie musze słuchać jak wszędzie wrzeszcza nawiedzone dewoty.a teorytycznie jestem obywatelem świeckiego państwa. z moich podatków te darmozjady żyja wszędzie narzucaja swój sposob widzenia świata,łamia prawo
Avatar
hela / 10 czerwca 2008 o 14:05
kasia napisał:
Helcia i Polcio!Wy to macie telewizory zamiast mózgu.i powinnieście zostać potaktowani jak dzieci specjalnej troski.Czyli z cierpliwością i troską.Bo wam już i tak nic nie pomoże.


Oczywiste, że o sobie tak mówisz!!
PS. jak sie nie ma argumentów to zarzuca sie stekiem obelg. Taka katolicka przypadłość.
Avatar
kasia / 10 czerwca 2008 o 13:56
Helcia i Polcio!Wy to macie telewizory zamiast mózgu.i powinnieście zostać potaktowani jak dzieci specjalnej troski.Czyli z cierpliwością i troską.Bo wam już i tak nic nie pomoże.
Avatar
Misiek / 10 czerwca 2008 o 13:14
Jako rodzic nie wyobrażam sobie jak można usunąć 11 tygodniowe dziecko. Jak oglądam zdjęcia USG mojego 12 tygodniowego bąka i przypominam sobie jak machał wtedy rączkami to w głowie mi się nie mieści, że ktoś chciałby zabić takie maleństwo. Ręce opadają... Rozgrzany pręt w dupska wszystkich feministek i lekarzy-morderców. A poza tym peace and love
Avatar
hela / 10 czerwca 2008 o 12:36
Tutaj jest wiarygodniej niż w ND i RM, czy innych klechów:
[url="http://fakty.interia.pl/kraj/news/14-letni...c-ciaze,1125025"]http://fakty.interia.pl/kraj/news/14-letni...c-ciaze,1125025[/url]
Avatar
pol / 10 czerwca 2008 o 12:04
Już niedługo mała będzie w 12 tygodniu więc problem sam się rozwiąże. Klechy i babcie radiomaryjne będą zadowoleni. Dziewczyna dostanie becikowe, a dalej niech martwi się sama. W końcu dla tych "obrońców życia" dziecko liczy się tylko od poczęcia do urodzin, a potem to już nie ich problem....
Avatar
pol / 10 czerwca 2008 o 11:58
Można kręćka dostać, tutaj piszą, że dziewczyna che urodzić dziecko, a interia podała, że chce aborcji.........
Avatar
daro / 10 czerwca 2008 o 09:56
Myślę że nie powinna zabijać bezbronnego dziecka.Jeśli uważa że nie jest w stanie wychować Go ani zapewnić godziwych warunków, gdyż jest za młoda po urodzeniu może bez żadnych problemów zrzec sie praw. Naprawdę wiele bezpłodnych małżeństw z utęsknieniem czeka na adopcję takiego dziecka zapewniając mu godne warunki i szczęśliwe życie. W ten sposób ta młoda dziewczyna nie będzie żyła z piętnem aborcji i ogromnymi wyrzutami sumienia Wprawdzie będzie tęsknota i jakaś pustka, ale mniejsze zło. Czas leczy rany
Avatar
Misiek / 10 czerwca 2008 o 20:49
anty napisał:
Taaa miłość do bliżniego cie przepełnia rozgrzany pręt w dupska wszystkich nawiedzonych dewotek,księży i takich idiotek jak ty.


Miłość bliźniego miłością bliźniego, ale nie przesadzaj już z tymi wyrafinowanymi pieszczotami Rozumiem, że mając techniczne umiejętności sam chętnie usunąłbyś ciążę tej dziewczynie. Bo przecież jesteś postępowy, nie?! W moich oczach byłbyś takim samym dzieciobójcą jak ci, którym w więzieniach robi się z dupy jesień średniowiecza. Kiedyś, jak już zaczniesz się golić, może zrozumiesz to wszystko i może widząc swoje 11 tygodniowe dziecko na USG zmienisz zdanie na temat aborcji. Tak więc nie przegrzewaj już cojones przed kompem i idź pobiegać za piłką!


Miłość bliźniego miłością bliźniego, ale nie przesadzaj już z tymi wyrafinowanymi pieszczotami Rozumiem, że mając techniczne umiejętności sam chętnie usunąłbyś ciążę tej dziewczynie. Bo przecież jesteś postępowy, nie?! W moich oczach byłbyś takim samym dzieciobójcą jak ci, którym w więzieniach robi się z dupy jesień średniowiecza. Kiedyś, jak już zaczniesz się golić, może zrozumiesz to wszystko i może widząc swoje 11 tygodniowe dziecko na USG zmienisz zdanie na temat aborcji. Tak więc nie przegrzewaj już cojon... rozwiń
Avatar
anty / 10 czerwca 2008 o 19:24
Misiek napisał:
Jako rodzic nie wyobrażam sobie jak można usunąć 11 tygodniowe dziecko. Jak oglądam zdjęcia USG mojego 12 tygodniowego bąka i przypominam sobie jak machał wtedy rączkami to w głowie mi się nie mieści, że ktoś chciałby zabić takie maleństwo. Ręce opadają... Rozgrzany pręt w dupska wszystkich feministek i lekarzy-morderców. A poza tym peace and love

Taaa miłość do bliżniego cie przepełnia rozgrzany pręt w dupska wszystkich nawiedzonych dewotek,księży i takich idiotek jak ty.
k,księży i takich idiotek jak ty. rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 10 czerwca 2008 o 19:20
ktoś napisał:
Zastanów się i... co wypisujesz a może to ty na księżyc lub lepiej dalej do jeszcze w nocy cie będzie widać. Od... się od kościoła jak się nie podoba to przecież nie musisz słuchać.

Ku.....jak nie musze słuchać jak wszędzie wrzeszcza nawiedzone dewoty.a teorytycznie jestem obywatelem świeckiego państwa. z moich podatków te darmozjady żyja wszędzie narzucaja swój sposob widzenia świata,łamia prawo
Avatar
hela / 10 czerwca 2008 o 14:05
kasia napisał:
Helcia i Polcio!Wy to macie telewizory zamiast mózgu.i powinnieście zostać potaktowani jak dzieci specjalnej troski.Czyli z cierpliwością i troską.Bo wam już i tak nic nie pomoże.


Oczywiste, że o sobie tak mówisz!!
PS. jak sie nie ma argumentów to zarzuca sie stekiem obelg. Taka katolicka przypadłość.
Avatar
kasia / 10 czerwca 2008 o 13:56
Helcia i Polcio!Wy to macie telewizory zamiast mózgu.i powinnieście zostać potaktowani jak dzieci specjalnej troski.Czyli z cierpliwością i troską.Bo wam już i tak nic nie pomoże.
Avatar
Misiek / 10 czerwca 2008 o 13:14
Jako rodzic nie wyobrażam sobie jak można usunąć 11 tygodniowe dziecko. Jak oglądam zdjęcia USG mojego 12 tygodniowego bąka i przypominam sobie jak machał wtedy rączkami to w głowie mi się nie mieści, że ktoś chciałby zabić takie maleństwo. Ręce opadają... Rozgrzany pręt w dupska wszystkich feministek i lekarzy-morderców. A poza tym peace and love
Avatar