Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2016 r.
19:31

Dziecko zmarło w szpitalu. Lekarka przed sądem: "Opinie biegłych nieobiektywne"

0 7 A A

Proces lekarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej potrwa dłużej, niż się spodziewano. Wszystko przez kontrowersje wokół opinii biegłych, którzy badali sprawę. Elżbieta Ł.-K. zarzuca im stronniczość i brak fachowości

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie zgadzam się z ocenami biegłych. Ich opinie są tendencyjne i pozbawione obiektywizmu – oświadczyła wczoraj w sądzie Elżbieta Ł.-K. – Pomijają oni moje wyjaśnienia.

Opinie biegłych i oskarżonej konfrontowano w grudniu, podczas specjalnej telekonferencji.
– Ich wypowiedzi były wówczas aroganckie, agresywne i złośliwe – oceniła Elżbieta Ł.-K. – Biegli deprecjonowali moją wiedzę i doświadczenie. Tymczasem pracuję na oddziale pediatrycznym od 17 lat, mam drugi stopień specjalizacji i sama mogłabym być biegłą w takim procesie.

Wczoraj Elżbieta Ł.-K. kwestionowała ustalenia specjalistów. Swoje wyjaśnienia ma kontynuować na następnej rozprawie. Wtedy również ma przedstawić sądowi listę szczegółowych pytań do biegłych. Ci będą musieli się do nich odnieść. Dopiero wtedy sąd będzie mógł zająć się wnioskiem obrony o powołanie nowego zespołu biegłych. Miałby on przedstawić kolejną opinię w sprawie. To oznacza przedłużenie postępowania co najmniej o kilka miesięcy.

Proces dotyczy tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w grudniu 2011 roku. Do szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie trafiła wówczas 6-letnia Ola. U dziewczynki zdiagnozowano zapalenia płuc. Ola trafiła na oddział pediatryczny. Kilka godzin później jej stan znacznie się pogorszył. Lekarze musieli ją reanimować. Później zaintubowana dziewczynka została przewieziona do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Nie udało się jej uratować. Ola zmarła z końcem roku.

Wyjaśnianiem przyczyn tragedii zajęli się śledczy. Skończyło się na oskarżeniu lekarki, która zajmowała się dziewczynką w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Prokuratura zarzuciła Elżbiecie Ł.-K. nieumyślne narażenie pacjentki na utratę życia. Powołani w sprawie biegli ocenili, że 6-latka została właściwie zdiagnozowana, lecz była niewłaściwie leczona. Nie przeprowadzono u niej odpowiednich badań krwi oraz konsultacji specjalistycznych. Zdaniem biegłych, Ola nie dostała w porę niezbędnego antybiotyku.

Stan dziewczynki pogarszał się bardzo szybko i co zaznaczyli biegli, nawet idealnie podręcznikowo przeprowadzona terapia nie dawała gwarancji na uratowanie dziecka. Dlatego lekarka nie odpowiada za nieumyślne spowodowanie śmierci, a za narażenie życia Oli. Grozi za to do roku więzienia.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:40
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 17:12
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:42
Miałam do czynienia z ta panią doktor. Potraktowała mnie i moje dziecko na izbie przyjęć tak, ze nigdy tego nie zapomnimy. Napisałam skargę do dyrekcji szpitala. Zostaliśmy przeproszeni i zapewnieni, że w stosunku do Pani Doktor zostaną wyciągnięte konsekwencje. Widocznie na pani doktor to nie robi wrażenia......
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 07:38

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.html

 

Ja bym tych wszystkich uchodźców odesłał skąd przybyli. Rosłe osiłki. Zamiast walczyć o swój kraj to spieprzyli (przybyli) gwałcić nasze dzieci. Zwyrodniałe bydło....

p>

Ja bym tych wszystkich uchodźców odesłał skąd przybyli. Rosłe osiłki. Zamiast walczyć o swój kraj to spieprzyli (przybyli) gwałcić nasze dzieci. Zwyrodniałe bydło....

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 07:36
Proszę bardzo..... powołani w sprawie biegli ocenili, że 6-latka została właściwie zdiagnozowana, lecz była niewłaściwie leczona. Nie przeprowadzono u niej odpowiednich badań krwi oraz konsultacji specjalistycznych. Zdaniem biegłych, Ola nie dostała w porę niezbędnego antybiotyku i co? Rok więzienia za ŚWIADOME OLANIE tego, co TRZEBA BYŁO WYKONAĆ????????
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 23:24

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.html

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.h... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 19:57
To biegli na czym się znali? A może biegli za sławą, czy może za kasą. Lekarka na pewno jest nieomylna w swej sprawie, a sąd który słucha się oskarżonego jest na pewno do d..y.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 13:40
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych bit.ly/1V80fUd
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 17:12
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:42
Miałam do czynienia z ta panią doktor. Potraktowała mnie i moje dziecko na izbie przyjęć tak, ze nigdy tego nie zapomnimy. Napisałam skargę do dyrekcji szpitala. Zostaliśmy przeproszeni i zapewnieni, że w stosunku do Pani Doktor zostaną wyciągnięte konsekwencje. Widocznie na pani doktor to nie robi wrażenia......
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 07:38

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.html

 

Ja bym tych wszystkich uchodźców odesłał skąd przybyli. Rosłe osiłki. Zamiast walczyć o swój kraj to spieprzyli (przybyli) gwałcić nasze dzieci. Zwyrodniałe bydło....

p>

Ja bym tych wszystkich uchodźców odesłał skąd przybyli. Rosłe osiłki. Zamiast walczyć o swój kraj to spieprzyli (przybyli) gwałcić nasze dzieci. Zwyrodniałe bydło....

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 07:36
Proszę bardzo..... powołani w sprawie biegli ocenili, że 6-latka została właściwie zdiagnozowana, lecz była niewłaściwie leczona. Nie przeprowadzono u niej odpowiednich badań krwi oraz konsultacji specjalistycznych. Zdaniem biegłych, Ola nie dostała w porę niezbędnego antybiotyku i co? Rok więzienia za ŚWIADOME OLANIE tego, co TRZEBA BYŁO WYKONAĆ????????
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 23:24

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.html

Jak informują norweskie media, trzyletni chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger. Policja szuka winnych napaści.
Do tego niewyobrażalnego przestępstwa doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Jednak dopiero teraz media informują o sprawie.
Policja poinformowała, że nie ma jeszcze podejrzanych, ale trwa poszukiwanie winnych napaści

telewizjarepublika.pl/trzylatek-zgwalcony-w-norweskim-obozie-dla-uchodzcow,28362.h... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 19:57
To biegli na czym się znali? A może biegli za sławą, czy może za kasą. Lekarka na pewno jest nieomylna w swej sprawie, a sąd który słucha się oskarżonego jest na pewno do d..y.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!