środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Dzielnice walczą o inwestycje na swoim terenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2011, 20:57

W piątek będzie wiadomo, co trafi do projektu budżetu miasta.
W piątek będzie wiadomo, co trafi do projektu budżetu miasta.

Naprawy chodników, budowa nowych ulic czy miejsc do wypoczynku. O takie inwestycje zabiegają rady dzielnic. W piątek będzie wiadomo, co trafi do projektu budżetu miasta.

– Nigdy wcześniej władze miasta nie spotkały się z nami i nie rozmawiały na temat naszych propozycji rozwiązania osiedlowych problemów – mówi Marcin Krupiński z rady dzielnicy Dziesiąta. Krupiński, tak jak kilkudziesięciu innych społeczników, spotkał się w poniedziałek z prezydentem Lublina. Radni dzielnicowi przekazali listę ich zdaniem najważniejszych inwestycji na osiedlach i w dzielnicach.

– Zależy nam m.in. na budowie centrum rekreacyjnego na bazie stadionu Sygnału i VI Liceum Ogólnokształcącego. Mówiłem także o remoncie uliczki Morcinka, gdyby chociaż część z długiej listy życzeń udało się zorganizować byłoby świetnie – dodaje.

– W naszej części miasta należy przede wszystkim wyremontować ulice, np. Lwowską, Tumidajskiego, a przy ul. Niepodległości trzeba odnowić zatoki parkingowe – opowiada Adam Osiński z rady dzielnicy Kalinowszczyzna.

– Ulica Sławin jest zrobiona w połowie, czas na drugą część. Tędy jeździ bardzo dużo rodziców, którzy zostawiają swoje dzieci w przedszkolu – dodaje Maria Dudziak z rady dzielnicy Szerokie.

– Wszystkie wnioski są analizowane, ostateczna decyzja zapadnie w piątek, wtedy będzie gotowa prezydencka autopoprawka do budżetu miasta – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. Najprawdopodobniej Ratusz przekaże na inwestycje osiedlowe o 1,8 mln zł więcej, niż przewidywano.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bronia
1,2,3
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bronia
bronia (22 stycznia 2011 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bronowice są najlepsze!!!!Obiecywano 4 ogródki zabaw dla dzieci pod wezwaniem niektórych świętych-nie zrealizowano.Idzie wiosna,a okoliczne pieski nie mają się gdzie załatwiać.A i miejscowi amatorzy mózgoj..bów równiż nie mają gdzie spokojnie wypić bełta.
Obiecywano aquapark,również nic w tej sprawie się nie dzieje.Obiecywano deptak prowadzący od wieżowca nr,32 przy ul.Pogodnej do targu -inwestycja jest w reakizacji.Otóż ten "deptak" budowany jest na terenie tamtejszego kościoła,bo w niedalekiej przyszłości będzie tam płatny parkimg strzeżony.Tak właśnie niektórzy z rady dzielnicy oszukują mieszkańców.A bardziej komnieczna i pilna inwestycja,to poprawienie nawierzchni drogi dojazdowej do bloków 2426,28 przy ul Pogodnej (za d.Aurą) i do pozostałych budynków przy ul.Plagego i Laśkiewicza (w głebi osiedla).
Dodać należy,że utworzono tam niby fryzjernię przed którą stoja stale 3-4 auta na kraśnickiej rejestracji i zajmują cały chodnik,a piesi nie mają którędy przejść szczególnie w okresie zimy.
A co do grogi za Aurą (obecnie Chilito taka inwestycja jest niezbęna ,ponieważ drogę dojazdową do osiedla (ul Rudlickiego,Plagego i Laśkiewicza kilka budynków) zagrodziła spółdzielnia mieszkaniowa z ul.Zimowej.
A rada dzielnicy olewa mieszkańców.Ale za to rada dzielnicy jest na każde skinienie miejscowego proboszcza *sporo osób z radfy dzielnicy usłużnie działa w radzie parafialej).Jak więc ma być dobrze?Albo jest rada dzielnicy i działa dla mieszlańców,alop też dzielnicą rządzi pleban poprzez radę dzielmnicy
Rozwiń
1,2,3
1,2,3 (12 stycznia 2011 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANOWIE RADNI....OŚ. ŁĘGI CZEKA NA WASZĄ POMOC...JEST TU ZESPÓŁ SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA,SUPERMARKETY.....ALE DOJAZD DO NICH ŻADEN !!! CZAS ZAJĄĆ SIĘ TYM PROBLEMEM BO PRZECIEŻ MA TU POWSTAĆ TEŻ BASEN ??? CHYBA, ŻE TO "MYDLENIE" WYBORCZE !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!