poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 czerwca 2011, 17:15
Autor: (j)

9 czerwca Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza na dzień otwarty
9 czerwca Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza na dzień otwarty

Będzie można zajrzeć do miejsc, do których z reguły nie ma dostępu: magazynów archiwalnych czy pracowni digitalizacji. Zwiedzić trzy wystawy. Wysłuchać wykładów o prowadzeniu poszukiwań genealogicznych. To wszystko z okazji przypadającego na 9 czerwca Międzynarodowego Dnia Archiwów.

Są trzy wystawy, na które zapraszają organizatorzy dnia otwartego – o archiwaliach podarowanych Archiwum, o dzieciach i młodzieży w materiałach archiwalnych i o wydarzeniach kulturalnych Lublina i Lubelszczyzny.

Miłośnicy przygód naukowych będą mogli zaspokoić swoje zainteresowania w trakcie pokazu multimedialnego o ciekawych przypadkach w pracy archiwistów "Przygoda archiwalna”. Dla zainteresowanych rodzinną historią przygotowano wykłady o prowadzeniu poszukiwań genealogicznych.

Warto wziąć też udział w otwarciu wystawy "Podaruj nam swoją historię. Dary w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie”. Zobaczymy na niej blisko 250 obiektów podarowanych Archiwum przez różne osoby i instytucje w latach 1929-2009. Dotychczas ustalono 177 darczyńców, w tym 130 osób prywatnych i 47 instytucji, głównie działających w sferze nauki i kultury.

Niestety, często dalsze losy darczyńców czy ich spadkobierców są dla Archiwum nieznane – dlatego tą drogą zaprasza ich na wystawę. Być może będzie ona również zachętą dla innych osób, które posiadają w swych zbiorach materiały archiwalne, i które chciałyby zachować pamięć o sobie i swojej rodzinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!