piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Dziennik, Straż Miejska, policja i urzędy skarbowe wypowiadają walkę złodziejom na cmentarzach

Dodano: 11 września 2002, 16:59

Na cmentarzach pojawią się patrole policji, Straży Miejskiej i pracowników kontroli skarbowej. To efekty naszego artykułu o grasujących złodziejach, którzy kradną z grobów znicze, kwiaty i wieńce.

- Dobrze, że poruszyliście ten problem - twierdzi Maria Szafraniec z Czubów. - Od lat każdy o tym pisze, ale nic się nie zmieniło. Kradną jak kradli.
Anna Madej z Lublina kupiła w ubiegłym tygodniu wiązankę kwiatów za 45 zł w sklepie przed cmentarzem na Majdanku. - Położyłam ją na grobie męża. Poprosiłam sprzedawcę, żeby pomalował ją dyskretnie sprayem - mówi. - Wieczorem znów przyszłam na cmentarz. Na jednym ze stoisk ze zdumieniem zobaczyłam, że sprzedawca ma na swoim stoliku... moją wiązankę. W tej samej cenie.
Jak nas zapewnił Ireneusz Hajczuk, komendant Straży Miejskiej w Lublinie, jego pracownicy są w każdej chwili gotowi do współpracy z innymi organami w celi ograniczenia kradzieży na cmentarzach. - Zapewniam, że będziemy reagować na każdy sygnał od mieszkańców - powiedział komendant. - Jedynie wspólnymi siłami możemy położyć kres lub w znacznym stopniu ograniczyć działalność cmentarnych złodziei.
Podinsp. Adam Mularz, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie twierdzi, że pod lupę należy wziąć przede wszystkim handlujących przed cmentarzami i na targowiskach. - Skoro dochodzi do kradzieży, to złodzieje muszą mieć odbiorców - mówi A. Mularz. - Każdy handlujący musi posiadać odpowiednie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Nie może to się odbywać "na dziko”. Jeszcze dzisiaj przeprowadzę rozmowy ze Strażą Miejską i odpowiednimi urzędami skarbowymi w całym regionie. Zapewniam, że wspólnie postaramy się ograniczyć ten proceder.
Wojciech Majczyna, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Lublinie, który swoim terenem działania obejmuje cmentarz przy ul. Lipowej twierdzi, że systematycznie kontrolują sprzedających przed cmentarzem. - Z całą surowością ścigać będziemy nieuczciwych sprzedawców - zapewnia naczelnik. - Każdy musi udokumentować źródło pochodzenia towaru. Do tematu wrócimy.
Prosimy o opinie na temat walki ze złodziejami na cmentarzach pod nr tel. 534-06-73, 534-06-06.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!