piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Dziennikarzy czy wojewody

Dodano: 15 kwietnia 2002, 21:00

Wojewoda lubelski Andrzej Kurowski wypowiedział Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich umowę dzierżawy Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym. Powód? Złe gospodarowanie. Ale Franciszek Śliwiński, dyrektor obiektu, nie chce zastosować się do decyzji. Jego zdaniem wojewoda złożył wypowiedzenie z naruszeniem prawa. A wojewoda twierdzi, że nikt nie może wydawać pieniędzy skarbu państwa niezgodnie z przeznaczeniem.
– Umowa dzierżawy obiektu z ZG SDP jest niekorzystna dla skarbu państwa – mówi A. Kurowski. – Ale gdyby była realizowana rzetelnie, nie wypowiedziałbym jej. Tymczasem kontrola urzędników LUW wykazała nieprawidłowości i zaniżanie dochodu. Za 9-letnią dzierżawę skarb państwa otrzymał niecałe 2,1 tys. zł, a dzierżawca wpłacił na rzecz ZG SDP 228 tys. zł. Kontrola wykazała też naruszanie przepisów prawa budowlanego.
ZG SDP uważa wymówienie za podjęte z naruszeniem prawa. Dyrektor „Domu Pracy Twórczej” otrzymał polecenie od swych zwierzchników niewydawania obiektu służbom wojewody, bez prawomocnego wyroku sądowego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24