Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2012 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Dziesięciu kandydatów na nowego komendanta Straży Miejskiej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 17 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Do 10 wzrosła liczba kandydatów na nowego komendanta Straży Miejskiej. Jeszcze przed weekendem mowa była o siedmiu osobach, ale pocztą doszły trzy ostatnie oferty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Komisja konkursowa zacznie rozmowy z kandydatami jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Rozstrzygnięcie może nastąpić jeszcze w sierpniu – dodaje. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse w konkursie ma Jacek Kucharczyk, były szef Komendy Miejskiej Policji.

Poprzedni komendant straży Waldemar Wieprzowski pożegnał się z pracą w miniony czwartek. Rezygnację złożył sam po tym, jak kontrola z Ratusza potwierdziła, że przetarg na cztery radiowozy został ustawiony tak, że w grę wchodził tylko jeden model samochodu: skoda octavia. Takie też samochody straż kupiła za 220 tys. zł od lubelskiego dilera, spółki CRH Żagiel Auto.

O wynikach kontroli Ratusz powiadomił rzecznika dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Skład orzekający RIO, jeśli uzna winę byłego komendanta, może nałożyć na niego m.in. karę finansową lub zakazać zajmowania stanowisk kierowniczych. Sprawę przetargu bada też prokuratura.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 24 sierpnia 2012 o 16:24
Czyli konkurs od początku obsadzony już był?

Dlaczego nigdzie nie było ogłoszenia o naborze. Szukałam na stronie straży miejskiej, w internecie konkretnych informacji ale niczego nie znalazłam.
Avatar
Adamek / 21 sierpnia 2012 o 15:32
[quote name='naiwny' timestamp='1345544470' post='666261']
Polska to dziwny kraj?. Jeden ma emeryturę i pracę a drugi nic. Trzeba zabronić pracy na emeryturze,emerytura powinna być zawieszona na czas pracy wtedy kazdy by miał jednakowy start.Prywaciarze przyjmują tylko emerytów lub rencistów bo nie muszą płacić składek,młody jest już przegrany na starcie
[/quote]Taka jest POlityka RYŻEGO i tych wszystkich POjebów.
Avatar
naiwny / 21 sierpnia 2012 o 12:21
Polska to dziwny kraj?. Jeden ma emeryturę i pracę a drugi nic. Trzeba zabronić pracy na emeryturze,emerytura powinna być zawieszona na czas pracy wtedy kazdy by miał jednakowy start.Prywaciarze przyjmują tylko emerytów lub rencistów bo nie muszą płacić składek,młody jest już przegrany na starcie
Avatar
james bond / 21 sierpnia 2012 o 09:48
Nie napasione wieprze i jeszcze im mało, mają po 8000 zetów emerytury i dalej mało. Grabarz napewno im dołoży. Publicznie ronią krokodyle łzy nad bezrobociem i ich ofiarami, a od tyłu wbijają tym samym nóż w plecy odbierając miejsca pracy - hipokryci do n-tej potęgi.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 09:38
Wszędzie biorą starych,zramolałych pierdziochów,a gdzie jest miejsce na młodych i wykształconych nie skażonych komunizmem. ?????? TUSKU jak żyć.
Avatar
lubelak / 21 sierpnia 2012 o 08:51
no tak, wygląda na to że tylko emeryci maja doświadczenie, a taki policjant co jest w czynnej służbie od lat to niby doswiadczenia nie ma co, w policji jest wielu prawników i rozgarniętych ludzi przecież do pioruna jasnego, moze któryś fajny, wysportowany (bez brzucha wielkiego), reprezentacyjny się odważy, żeby nie było wstydu ludziom go pokazać, znajdzie się taki ?
Avatar
qwe / 21 sierpnia 2012 o 08:40
[quote name='nico' timestamp='1345512309' post='666149']
a co do tych zarobkowiczów - byłych komendantów sądzę, że akurat oni nadaja sie najlepiej do pełnienia takich funkcji, bo maja doświadczenie zawodowe
[/quote]

Zgadzam się w 100 %
Tylko tacy luzacy jak Waldemar WIEPRZowski (i jemu podobni emerytowani policjanci) nadają się, żeby być Komendantem Straży Miejskiej.

Zawsze można ustawić przetarg jak WIEPRZowski ("doświadczenie zawodowe"), a jak aferka wybuchnie to luzik ... i tak policyjna emeryturka leci od lat, a i koledzy załatwią inną fuchę opłacaną z kasy podatników.

... więc teraz trzymam kciuki za Kucharczyka.
[quote name='nico' timestamp='1345512309' post='666149']
a co do tych zarobkowiczów - byłych komendantów sądzę, że akurat oni nadaja sie najlepiej do pełnienia takich funkcji, bo maja doświadczenie zawodowe
[/quote]

Zgadzam się w 100 %
Tylko tacy luzacy jak Waldemar WIEPRZowski (i jemu podobni emerytowani policjanci) nadają się, żeby być Komendantem Straży Miejskiej.

Zawsze można ustawić przetarg jak WIEPRZowski ("doświadczenie zawodowe... rozwiń
Avatar
osclbn / 21 sierpnia 2012 o 08:26
Jak zwykle wygra polityka i wybiorą Kucharczuka. Za kulisami wiadomo to w zasadzie od samego początku. Szkoda tylko innych kandydatów, sądzili że może zdobędą robotę, złożyli CV a pewnie nawet nie będą rozpatrywanii bo od górnie zostanie zdecydowane kto powinien wygrać.
Avatar
Kauzyperda / 21 sierpnia 2012 o 07:47
No nie, tylko nie Kucharczyk. A gdzie jest do cholery powiedziane, że komendantem straży miejskiej musi być były milicjant/policjant?
Avatar
maryśka / 21 sierpnia 2012 o 07:14
i znowu emeryt !!! czy w tym mieście nie ma młodszych, wykształconych ludzi, no masakra normalnie, przecież emeryci mają środki na utrzymanie, o co tu chodzi pytam ??? !!!
Avatar
gość / 24 sierpnia 2012 o 16:24
Czyli konkurs od początku obsadzony już był?

Dlaczego nigdzie nie było ogłoszenia o naborze. Szukałam na stronie straży miejskiej, w internecie konkretnych informacji ale niczego nie znalazłam.
Avatar
Adamek / 21 sierpnia 2012 o 15:32
[quote name='naiwny' timestamp='1345544470' post='666261']
Polska to dziwny kraj?. Jeden ma emeryturę i pracę a drugi nic. Trzeba zabronić pracy na emeryturze,emerytura powinna być zawieszona na czas pracy wtedy kazdy by miał jednakowy start.Prywaciarze przyjmują tylko emerytów lub rencistów bo nie muszą płacić składek,młody jest już przegrany na starcie
[/quote]Taka jest POlityka RYŻEGO i tych wszystkich POjebów.
Avatar
naiwny / 21 sierpnia 2012 o 12:21
Polska to dziwny kraj?. Jeden ma emeryturę i pracę a drugi nic. Trzeba zabronić pracy na emeryturze,emerytura powinna być zawieszona na czas pracy wtedy kazdy by miał jednakowy start.Prywaciarze przyjmują tylko emerytów lub rencistów bo nie muszą płacić składek,młody jest już przegrany na starcie
Avatar
james bond / 21 sierpnia 2012 o 09:48
Nie napasione wieprze i jeszcze im mało, mają po 8000 zetów emerytury i dalej mało. Grabarz napewno im dołoży. Publicznie ronią krokodyle łzy nad bezrobociem i ich ofiarami, a od tyłu wbijają tym samym nóż w plecy odbierając miejsca pracy - hipokryci do n-tej potęgi.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 09:38
Wszędzie biorą starych,zramolałych pierdziochów,a gdzie jest miejsce na młodych i wykształconych nie skażonych komunizmem. ?????? TUSKU jak żyć.
Avatar
lubelak / 21 sierpnia 2012 o 08:51
no tak, wygląda na to że tylko emeryci maja doświadczenie, a taki policjant co jest w czynnej służbie od lat to niby doswiadczenia nie ma co, w policji jest wielu prawników i rozgarniętych ludzi przecież do pioruna jasnego, moze któryś fajny, wysportowany (bez brzucha wielkiego), reprezentacyjny się odważy, żeby nie było wstydu ludziom go pokazać, znajdzie się taki ?
Avatar
qwe / 21 sierpnia 2012 o 08:40
[quote name='nico' timestamp='1345512309' post='666149']
a co do tych zarobkowiczów - byłych komendantów sądzę, że akurat oni nadaja sie najlepiej do pełnienia takich funkcji, bo maja doświadczenie zawodowe
[/quote]

Zgadzam się w 100 %
Tylko tacy luzacy jak Waldemar WIEPRZowski (i jemu podobni emerytowani policjanci) nadają się, żeby być Komendantem Straży Miejskiej.

Zawsze można ustawić przetarg jak WIEPRZowski ("doświadczenie zawodowe"), a jak aferka wybuchnie to luzik ... i tak policyjna emeryturka leci od lat, a i koledzy załatwią inną fuchę opłacaną z kasy podatników.

... więc teraz trzymam kciuki za Kucharczyka.
[quote name='nico' timestamp='1345512309' post='666149']
a co do tych zarobkowiczów - byłych komendantów sądzę, że akurat oni nadaja sie najlepiej do pełnienia takich funkcji, bo maja doświadczenie zawodowe
[/quote]

Zgadzam się w 100 %
Tylko tacy luzacy jak Waldemar WIEPRZowski (i jemu podobni emerytowani policjanci) nadają się, żeby być Komendantem Straży Miejskiej.

Zawsze można ustawić przetarg jak WIEPRZowski ("doświadczenie zawodowe... rozwiń
Avatar
osclbn / 21 sierpnia 2012 o 08:26
Jak zwykle wygra polityka i wybiorą Kucharczuka. Za kulisami wiadomo to w zasadzie od samego początku. Szkoda tylko innych kandydatów, sądzili że może zdobędą robotę, złożyli CV a pewnie nawet nie będą rozpatrywanii bo od górnie zostanie zdecydowane kto powinien wygrać.
Avatar
Kauzyperda / 21 sierpnia 2012 o 07:47
No nie, tylko nie Kucharczyk. A gdzie jest do cholery powiedziane, że komendantem straży miejskiej musi być były milicjant/policjant?
Avatar
maryśka / 21 sierpnia 2012 o 07:14
i znowu emeryt !!! czy w tym mieście nie ma młodszych, wykształconych ludzi, no masakra normalnie, przecież emeryci mają środki na utrzymanie, o co tu chodzi pytam ??? !!!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!