Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2011 r.
12:34
Edytuj ten wpis

Dziś Lublin prezentuje się przed komisją ESK2016

Autor: Zdjęcie autora am
0 9 A A
Lublin przed komisją ESK reprezentują: Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Krzysztof Hetman (Marszałe
Lublin przed komisją ESK reprezentują: Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Krzysztof Hetman (Marszałe

Do Warszawy pojechała już delegacja naszego miasta, która dziś po południu zaprezentuje się przed 13-osobową komisją ESK. Decyzja, które miasto otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zapadnie we wtorek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Eksperci ESK (7 polskich i 6 zagranicznych) przeczytali już aplikacje wszystkich startujących w konkursie miast. W zeszłym tygodniu czwórka z nich odwiedziła kandydujące miasta osobiście (w Lublinie byli w poniedziałek).

Przed nami ostatni etap konkursu: prezentacje miast przed komisją ESK. Każda z 6-osobowych delegacji ma pół godziny na pokazanie swojego miasta w kontekście Europejskiej Stolicy Kultury. Przez kolejne 30 minut członkowie delegacji odpowiadają na pytania ekspertów.

Lublin rozpoczyna swoją prezentację o godz. 16.30. Nasze miasto reprezentują: Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Krzysztof Hetman (Marszałek województwa), Krzysztof Czyżewski (dyrektor artystyczny projektu ESK Lublin 2016), Rafał KoZa Koziński (animator kultury), Paweł Passini (reżyser teatralny) i Karolina Rozwód (dyrektor Teatru Starego w Lublinie).

Decyzja, kto otrzyma tytuł ESK 2016, zapadnie we wtorek, 21 czerwca po godz. 16. Konferencja prasowa z Warszawy będzie transmitowana na telebimach ustawionych na Pl. Po Farze na lubelskim Starym Mieście.

A już o godz. 15 rozpocznie koncert "Lublin – miasto w dialogu”. Na scenie na Pl. Po Farze pojawią się Mohipisian, Sambasim, Miąższ, Słoma i Przedwietrze, OpenSource ANonim, Čači Vorba i Backbeat.

Później impreza przeniesie się przed lubelski Ratusz, tu od godz. 20 muzyką będą rządzić DJ-e: Papa Zura, DJ Yaneck, Śmierć Disko, DJ Kraviec i Roots Defender.

Poza Lublinem o tytuł ESK 2016 r. starają się też Gdańsk, Katowice, Warszawa i Wrocław.



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 17:26
[quote name='Katarzyna' timestamp='1308582775' post='491734']
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[/quote] Masz rację przepraszam Ciebie i inne "świadome" politycznie przedstawicielki płci pięknej, chociaż niestety mam wrażenie, że większość kieruje się tymi względami na które zwróciłem uwagę w tamtym seksistowskim poście
[quote name='Katarzyna' timestamp='1308582775' post='491734']
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[/quote] Masz rację przepraszam Ciebie i inne "świadome" politycznie przedstawicielki płci pięknej, chociaż niestety mam wrażenie, że większość kieruje się tymi względami na które zwróciłem uwagę w tamtym seksistowskim poście rozwiń
Avatar
Katarzyna / 20 czerwca 2011 o 17:12
[quote name='Cr' timestamp='1308581292' post='491726']
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[/quote]
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[quote name='Cr' timestamp='1308581292' post='491726']
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[/quote]
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się s... rozwiń
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 16:48
[quote name='Julia' timestamp='1308568540' post='491635']
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

[size="4"]ŻUK TO CHODZĄCA ANTYREKLAMA NASZEGO MIASTA. PRECZ Z OBIBOKIEM ŻUKIEM[/size]
[/quote]
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[quote name='Julia' timestamp='1308568540' post='491635']
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

[size="4"]ŻUK TO CHODZĄCA ANTYREKLAMA NASZEGO MIASTA. PRECZ Z OBIBOKIEM ŻUKIEM[/size]
[/quote]
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie cze... rozwiń
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 16:41
[quote name='HSP' timestamp='1308579184' post='491711']
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
[/quote]No zobacz, ja pochodzę z innej części Polski a jakoś tu dojechałem.
Wrocław to zasługuje, ale na Europejską Stolicę Kolesiostwa. Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury najbardziej zasługuje Lublin. Dlatego jutro będziemy świętować zwycięstwo
Jeżeli tak doskwiera Ci brak dobrych połączeń do Lublina, to tym bardziej powinieneś wspierać jego starania o ESK ponieważ właśnie ten tytuł jest gwarancją powstania lepszych dróg czy szybkiej kolei.
[quote name='HSP' timestamp='1308579184' post='491711']
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
[/quote]No zobacz, ja pochodzę z innej części Polski a jakoś tu dojechałem.
Wrocław to zasługuje, ale na Europejską Stolicę Kolesiostwa. Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury najbardziej zasługuje Lublin. Dlatego jutro będziemy świętować zwycięstwo
Jeżeli tak doskwiera Ci brak... rozwiń
Avatar
wtf / 20 czerwca 2011 o 16:22
A Krzysiu Łątka też się pokaże??? Bo Pan Z Nosa Koza już widzę jest.
Avatar
HSP / 20 czerwca 2011 o 16:13
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
Avatar
andrzej / 20 czerwca 2011 o 13:45
ta wasza stronka to se mozna ją wicie gdzie koniec nie wchodze!
Avatar
MIKA / 20 czerwca 2011 o 13:40
[size="7"]Niestety [/size]wygra Wrocław!!! Minister Zdrojewski o tym przesądził.BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, A [size="7"]WSCHÓD TO LASEM OBSADZIĆ [/size]
Avatar
Julia / 20 czerwca 2011 o 13:15
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

[size="4"]ŻUK TO CHODZĄCA ANTYREKLAMA NASZEGO MIASTA. PRECZ Z OBIBOKIEM ŻUKIEM[/size]
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 17:26
[quote name='Katarzyna' timestamp='1308582775' post='491734']
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[/quote] Masz rację przepraszam Ciebie i inne "świadome" politycznie przedstawicielki płci pięknej, chociaż niestety mam wrażenie, że większość kieruje się tymi względami na które zwróciłem uwagę w tamtym seksistowskim poście
[quote name='Katarzyna' timestamp='1308582775' post='491734']
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[/quote] Masz rację przepraszam Ciebie i inne "świadome" politycznie przedstawicielki płci pięknej, chociaż niestety mam wrażenie, że większość kieruje się tymi względami na które zwróciłem uwagę w tamtym seksistowskim poście rozwiń
Avatar
Katarzyna / 20 czerwca 2011 o 17:12
[quote name='Cr' timestamp='1308581292' post='491726']
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[/quote]
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się stara.Chociaż właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać.Pozdr.;-)
[quote name='Cr' timestamp='1308581292' post='491726']
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[/quote]
Nie,no ten argument dot.płci,to lekka przesada,nie uważasz;-)?Ja również uważam ,że Żuk bardzo się s... rozwiń
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 16:48
[quote name='Julia' timestamp='1308568540' post='491635']
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

[size="4"]ŻUK TO CHODZĄCA ANTYREKLAMA NASZEGO MIASTA. PRECZ Z OBIBOKIEM ŻUKIEM[/size]
[/quote]
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie czego wygrywa nie najmądrzejszy, tylko ten co ma ładniejszą buzię czy lepszy krawat. I potem rządzą nami takie kwiatki jak Olejniczak czy Napieralski.
[quote name='Julia' timestamp='1308568540' post='491635']
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zuk2.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9302/zuk2.jpg[/IMG][/URL]

[size="4"]ŻUK TO CHODZĄCA ANTYREKLAMA NASZEGO MIASTA. PRECZ Z OBIBOKIEM ŻUKIEM[/size]
[/quote]
Co konkretnie Ci się nie podoba w Żuku? Jak dotąd najlepszy prezydent Lublina od co najmniej 3 kadencji. Ale jesteś kobietą, a z badań wynika że wy patrzycie głównie na wygląd w następstwie cze... rozwiń
Avatar
Cr / 20 czerwca 2011 o 16:41
[quote name='HSP' timestamp='1308579184' post='491711']
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
[/quote]No zobacz, ja pochodzę z innej części Polski a jakoś tu dojechałem.
Wrocław to zasługuje, ale na Europejską Stolicę Kolesiostwa. Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury najbardziej zasługuje Lublin. Dlatego jutro będziemy świętować zwycięstwo
Jeżeli tak doskwiera Ci brak dobrych połączeń do Lublina, to tym bardziej powinieneś wspierać jego starania o ESK ponieważ właśnie ten tytuł jest gwarancją powstania lepszych dróg czy szybkiej kolei.
[quote name='HSP' timestamp='1308579184' post='491711']
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
[/quote]No zobacz, ja pochodzę z innej części Polski a jakoś tu dojechałem.
Wrocław to zasługuje, ale na Europejską Stolicę Kolesiostwa. Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury najbardziej zasługuje Lublin. Dlatego jutro będziemy świętować zwycięstwo
Jeżeli tak doskwiera Ci brak... rozwiń
Avatar
wtf / 20 czerwca 2011 o 16:22
A Krzysiu Łątka też się pokaże??? Bo Pan Z Nosa Koza już widzę jest.
Avatar
HSP / 20 czerwca 2011 o 16:13
Wrocław wygra bo na to zasługuje a co do Lublina to brak słow wstyd ze kandydował jak nawet doejchac do miasta sprawnie nie mozna bo nie ma odpowiednich połaczen
Avatar
andrzej / 20 czerwca 2011 o 13:45
ta wasza stronka to se mozna ją wicie gdzie koniec nie wchodze!
Avatar
MIKA / 20 czerwca 2011 o 13:40
[size="7"]Niestety [/size]wygra Wrocław!!! Minister Zdrojewski o tym przesądził.BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, A [size="7"]WSCHÓD TO LASEM OBSADZIĆ [/size]
Avatar