niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Dziś prezentacja przed komisją ESK 2016: Lublin ma godzinę na przekonanie ekspertów

  Edytuj ten wpis

Dziś Lublin walczący o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury zaprezentuje się przed specjalną komisją w Warszawie. W rywalizacji o ten prestiżowy tytuł nasze miasto ma 10 konkurentów. Listę finalistów poznamy w środę.

Reprezentanci Lublina będą mieli 60 minut, by przekonać do siebie ekspertów. – Przez pierwsze pół godziny inicjatywa będzie po naszej stronie, przygotowaliśmy wypowiedzi, które zilustrujemy prezentacją – mówi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. – W dalszej części spotkania będziemy odpowiadać na pytania ekspertów.

W skład lubelskiej delegacji weszli prezydenci Adam Wasilewski i Włodzimierz Wysocki oraz Krzysztof Czyżewski, Rafał Koza Koziński, Grzegorz Kuprianowicz i Karolina Rozwód. W obawie przed konkurencją przedstawiciele magistratu nie zdradzają szczegółów prezentacji.

– Mam nadzieję, że się uda. Jednym z naszych atutów jest fakt, że w starania o tytuł ESK udało się zaangażować wielu mieszkańców. Uczyniliśmy z tego wspólną ideę – dodaje Wysoki. "Czarnego scenariusza” na wypadek porażki prezydent nie przygotował. – Niezależnie od wyniku będziemy robić swoje. Tego, co już osiągnęliśmy nie wolno zaprzepaścić – mówi.

Jutro po południu listę miast (od 3 do 6), które przejdą do ostatniego etapu konkursu. Ostateczny zwycięzca zostanie wybrany w trzecim kwartale 2011 roku.

Co roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury przyznawany jest dwóm miastom. Jedno reprezentuje "starą Europę”, a drugie nowych członków UE.

Za sześć lat nasz kraj podzieli tytuł z Hiszpanią. Wnioski aplikacyjne złożyło tam aż 16 miast. Już wiadomo, że do kolejnego etapu przeszły: Burgos, Cordoba, Las Palmas de Gran Canaria, Donostia - San Sebastian i Saragossa
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Czlowieki
gość
ZOŁZA
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Czlowieki
Czlowieki (13 czerwca 2011 o 01:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po prostu. Przyjdźcie na pl. Litewski dziś o 19.00 i podzielcie się na żywo przed komisją swoimi spostrzeżeniami i dylematami. Zapraszamy. Czlowieki.
Rozwiń
gość
gość (13 października 2010 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='cool654' date='12 październik 2010 - 13:13 ' timestamp='1286881987' post='360411']
Albo "na poziomie" albo za darmo. Jedno wyklucza drugie.
[/quote]
dla przykładu: ten sam spektakl grany był w Lublinie za darmo w Wawie wejście kosztowało 30-40 zł..
każdy zainteresowany i korzystający z kultury wyśmieje Twoje argumenty..
Rozwiń
ZOŁZA
ZOŁZA (12 października 2010 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#800080"]Lublin – Stolica KUL-tury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji [color="#FF0000"]Departamenty KUL[/color]-tury uświadomić trza:

[color="#FF0000"]1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami – błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska) wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki – nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”.

7)Najwyższa Lubelska Uczelnia UMCS mająca Wydział Artystyczny zafundowała sobie
Instytut Organów. Improwizacji i Muzyki Sakralnej! Pracujące tam Zakonnice i Zakonnicy Bezhabitowi, a o prof. to już mowy nie ma jedną ręką odmawiają Różaniec – jako, że Październik 2010 r., drugą zaś uczą grać „Bogurodzicę” i takim to sposobem zajęte są obydwie rączki. Podobny poziom prezentuje Lubelska Filharmonia!
Jak będzie wyglądał tam finał Roku Chopina 2010?
Jedynym koncertem będzie flaszka Chopin Vodka na stole i towarzysząca jej Cisowianka Perlage z Kolekcji Limitowanej... Po takiej Uczcie Autystycznej na cześć Chopina prześwięcą UMCS na Uniwersytet MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ..., a cudu tego dokona Ministerstwo KULtury i szKULnictwa (Lublin (Stolica KULtury), Aleje Racławickie 14.

8) Objawem zaś wysokiej KULtury panującej w Lublinie – Stolicy KULtury jest określenie jakie serwowało dla KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW Duchowieństwo od roku 1980-tego:
„WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] (koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
Rozwiń
olejnik
olejnik (12 października 2010 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt ci tyle nie obieca, ile Żuk nie zrobił.
Rozwiń
sławin
sławin (12 października 2010 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak Żuk i Wasilewski nic nie robili przez lata, to teraz PR i PR przed wyborami.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!