niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Dziś Wigilia Starego Miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2009, 12:07

Kiermasz ciast świątecznych, "Opowieść wigilijna” z balkonu Trybunału Koronnego, śpiewanie kolęd w towarzystwie szczudlarzy i mikołajów oraz recital Kwartetu Wieniawskiego i koncert Sławiniaków to główne atrakcje niedzielnej Wigilii Starego Miasta.

Na wigilię, organizowaną przez oo. Dominikanów, oficjalnie zaproszą o godz. 13.30 z balkonu Trybunału Koronnego klikon i trębacz miejski.

Impreza zacznie się godzinę później. W krużgankach klasztornych będzie kiermasz ciast świątecznych, a w bazylice koncert organowy muzyków z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na godz. 15 organizatorzy zapraszają na wspólne ubieranie choinek na ul. Złotej i Archidiakońskiej.

Dwukrotnie – o 15.30 i 17 – z balkonu Trybunału Koronnego zabrzmi "Opowieść wigilijna”. Tradycyjny korowód – ze szczudlarzami, aktorami teatru ognia "Ignis” i postaciami bajkowymi – ruszy sprzed bazyliki na plac po Farze o 17.40.

Tam w szopce ze spektaklem wystąpi Teatr "Panopticum” z MDK. Życzenia lublinianom złożą abp Józef Życiński i prezydent Adam Wasilewski.

Później będzie wieczerza na ul. Złotej i ul. Archidiakońskiej oraz koncerty w kościele. Wystąpią Sławiniacy i Kwartet Wieniawskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pog Anka
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pog Anka
Pog Anka (20 grudnia 2009 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4]KUL-ejny FALSTART:

Kościół serwuje promocje Świąt Bożego Narodzenia dorównując poganom z Urzędów i Mediów.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIE SZTUK CUDOWNYCH Z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
wdzięczny za represje i Cuda dokonywane nad Związkiem od roku 1980, a nawet te Cuda nie dały rady i KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW radzi sobie świetnie w przeciwieństwie do chwytającego się brzytwy kościoła dorzuca swoje propozycje KUL-inarno – Artystyczne:

Jako Świąteczne Specjały KUL-inarne KZ NSZZ SOLIDARNOSC PROPONUJE:
[color="#FF0000"]1)Skrzydełka Anielskie z Grilla – mogą być w Sosie z Nowenny Do Bożego Narodzenia;
2)Pączki z nadzieniem Róży Duchownej smażone na Świętych Olejach;
3)Frutti di Papa – Sok z Owoców Papieskich – Granatów, odmiana germany 1939.
Sok z Owoców Papieskich sprzedawany będzie w walcowatych butelkach z dłuuuga szyjką,
zamiast korka zakrętka w kształcie hełmu model germany 39.[/color]
[color="#FF0000"]4)Dla wszystkich zmotoryzowanych Bio-paliwo ze Świętych olejów.
[/color]
Dla wszystkich zaś spragnionych Szopki – [color="#2E8B57"]Szopkę 2009:[/color]„W żłóbku na sianie leży kochanie...” czyli TECZKA KAROLA WOJTYŁY – Papieża Jana Pawła II (opublikowana przez IPN przed bożym ciałem 2009);
Wokół Żłóbka pozostałe teczki duchowieństwa ( w zależności od diecezji wyeksponowana właściwego axcelencji) w Lublinie to „FILOZOF”.
Powstaje artystyczny problem pasterzy i pozostałych przybyszów do szopki – tych może zastąpić jednoosobowo Józef Kowalczyk – Nuncjusz Apostolski w Polsce, jako że na Liście Wildsteina znajduje się 15 razy (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY), a przecież nawet tylu pasterzy w szopce nie ma!, trochę skromniej wypada w stosunku do Kowalczyka Prymas Polski ks. Kard. Józef Glemp będący 2 razy na Liście Wildsteina – ten z powodzeniem może robić za Józka i Mańkę, których tak zaparcie głosił jak prawdziwy artysta – to tak na odchodne (19.XII.2009 na świętą emeryturę) za Cuda dokonane w związku ze Związkiem...
Teczki oczywiście mogą sobie wędrować od samego Ratusza przez całą Polskę – aż do Epilektoskopatu na Miodowej w Warszawie... pełniącego role ESBEKISTANU – jako, że nawet do nowego Prymasa Polski są zastrzeżenia, bo to KUL-ejny SB-cki wspólpracownik z czasów PRL=u!

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** ***
*** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) 
[/size]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!