Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2017 r.
10:10

Dzisiaj otwarcie gastrobaru Heban. Wcześniej był tu sklep meblowy

Autor: Zdjęcie autora dd
95 10 A A

Dzisiaj otwarty zostanie kolejny nowy lokal w mieście. Tym razem w budynku przy Chopina 4a, gdzie od lat 50. ubiegłego wieku mieścił się sklep z meblami. Do tej tradycji poprzez nazwę i wystrój nawiązywać będzie gastrobar Heban.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W ciągu tygodnia lokal będzie czynny od godz. 7.30 do 22. Trochę dłużej będzie otwarte w weekendy. Wtedy też głośniejsza będzie muzyka. To świetne miejsce do spotkań z przyjaciółmi – zachęca Joanna Chrzanowska-Dyduch, prezes Movimento, spółki, która pod koniec zeszłego roku odkupiła budynek od PHU Domar.

Od godz. 8 do 12 w Hebanie serwowane będzie śniadanie, po 12 będzie można tu zjeść lunch. W menu znajdą się m.in.: krokiety z ogonów wołowych w sosie limonkowo-kolendrowym, panierowana kaszanka z musem z jabłka, tatar z sezonowanej wołowiny czy żeberka wieprzowe z kluskami kładzionymi. Na śniadanie serwowany będzie boczek puławski z jarmużem. Nie zabraknie też owoców morza: krewetek, kalmarów czy ośmiorniczek baby.

Wystrój lokalu jest stylizowany na lata 50. i 60. A każdy znajdujący się tam mebel będzie można kupić. – Najstarszy ma ponad 100 lat – mówi Joanna Chrzanowska-Dyduch.

Meble do gastrobaru dostarcza Drewniana Kamienica, firma zajmująca się wyszukiwaniem i renowacją starych mebli. Ceny krzeseł, stołów i innych będą wahały się od 100 do 400 zł. Meble stojące w Hebanie zostały wyprodukowane m.in. w Polsce, Szwecji i Danii.

Oficjalne otwarcie Hebanu nastąpi w czwartek o godz. 18. Na wieczorze otwierającym wystąpi Damian Czerw znany DNTRT. W piątek i w sobotę „Hebanove Brzmienia”. Wystąpią na niej lubelski DJ i producent Łukasz Maron znany jako Kiano (piątek) oraz DJ Szabek (sobota).

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewelia / 2 kwietnia 2017 o 17:52
mnie dania nie zachecaja, bardzo przasnie, w PRl sie takie sniadania jadlo? moze lunche i obiady za 10-15 zl
Avatar
Ada / 17 marca 2017 o 15:05
Szkoda, że kucharze nie mają okryć na głowach. No jakoś nie bardzo lubię jeść włosy..
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 10:59
ostatnio znalazłem fajny sklep ******uszczelki-market.pl/
Avatar
dyzio / 16 marca 2017 o 18:16
Pamietam ten sklep jako meblowy, tylko..... mebli w nim prawie nigdy nie bylo. Chcialem tam kupic wersalke, [koniec lat 70-tych], na moje zapytania znudzone Panie raczyly odpowiadac " Nie ma i nie bedzie" Cos tam mozna bylo dostac na przydzialy i talony dla mlodych malzenstw.Bylo to wtedy kiedy przemysl byl nasz, Polski, panstwowy wszyscy mieli prace [ za 20-30$ miesiecznie]
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:55
Brawo Pani/Panie "redaktorze" za poprawienie "sezonowej" na "sezonowaną". Tylko dobrze byłoby przyznać się do błędu i przeprosić a nie iść w zaparte i zrzucać winę na czytelników. Kłamstwo ma krótkie nóżki. Wstyd.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:49
GastroBar "Heban", czyli Szacun Na Wyżerni :)))) Widzę, że w lokalu dominuje stylistyka z lat 60 i 70 XX wieku czyli PRL, ale tak naprawdę to jest wyobrażenie współczesne o wystroju wnętrz z czasów PRL, bo nikt tak wtedy nie urządzał mieszkań, były te sprzęty, ale w mieszkaniu to wszystko żyje, widać , że tam ktoś mieszka ...a tutaj to wygląda jak wystawka z odnowionymi meblami.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:42
W jakim to mieście ?!? Bo ja na zachodzie Polski mieszkam.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:29
Tylko parkingu podziemnego pod Placem Litewskim jest brak. Nieprzemyslane decyzje zniszczyły Śródmieście. Wkrótce będzie to miejska pustynia.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:01
Sezonowana a nie sezonowa! Brawo "czytelnicy"! Brawo czytanie ze zrozumieniem!
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 10:54
"sezonowa wołowina" :)))))) Brawo pismaki! Brawo korekta!!!
Avatar
ewelia / 2 kwietnia 2017 o 17:52
mnie dania nie zachecaja, bardzo przasnie, w PRl sie takie sniadania jadlo? moze lunche i obiady za 10-15 zl
Avatar
Ada / 17 marca 2017 o 15:05
Szkoda, że kucharze nie mają okryć na głowach. No jakoś nie bardzo lubię jeść włosy..
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 10:59
ostatnio znalazłem fajny sklep ******uszczelki-market.pl/
Avatar
dyzio / 16 marca 2017 o 18:16
Pamietam ten sklep jako meblowy, tylko..... mebli w nim prawie nigdy nie bylo. Chcialem tam kupic wersalke, [koniec lat 70-tych], na moje zapytania znudzone Panie raczyly odpowiadac " Nie ma i nie bedzie" Cos tam mozna bylo dostac na przydzialy i talony dla mlodych malzenstw.Bylo to wtedy kiedy przemysl byl nasz, Polski, panstwowy wszyscy mieli prace [ za 20-30$ miesiecznie]
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:55
Brawo Pani/Panie "redaktorze" za poprawienie "sezonowej" na "sezonowaną". Tylko dobrze byłoby przyznać się do błędu i przeprosić a nie iść w zaparte i zrzucać winę na czytelników. Kłamstwo ma krótkie nóżki. Wstyd.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:49
GastroBar "Heban", czyli Szacun Na Wyżerni :)))) Widzę, że w lokalu dominuje stylistyka z lat 60 i 70 XX wieku czyli PRL, ale tak naprawdę to jest wyobrażenie współczesne o wystroju wnętrz z czasów PRL, bo nikt tak wtedy nie urządzał mieszkań, były te sprzęty, ale w mieszkaniu to wszystko żyje, widać , że tam ktoś mieszka ...a tutaj to wygląda jak wystawka z odnowionymi meblami.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:42
W jakim to mieście ?!? Bo ja na zachodzie Polski mieszkam.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:29
Tylko parkingu podziemnego pod Placem Litewskim jest brak. Nieprzemyslane decyzje zniszczyły Śródmieście. Wkrótce będzie to miejska pustynia.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:01
Sezonowana a nie sezonowa! Brawo "czytelnicy"! Brawo czytanie ze zrozumieniem!
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 10:54
"sezonowa wołowina" :)))))) Brawo pismaki! Brawo korekta!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!