środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Dzisiaj pikieta rolników. Przyjdą pod Urząd Wojewódzki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2015, 08:00

Dwustu rolników ma pojawić się dziś przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. Powodem pikiety zorganizowanej przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" są "pogarszające się warunki życia i pracy w gospodarstwach rolnych"

Ceny za produkty rolne spadają, a rolnicy mają przecież kredyty. Te zobowiązania trzeba spłacać - podkreśla Kamil Chęć, rolnik z powiatu chełmskiego. - Dlatego problem musi być rozwiązany. Nasz kraj chce finansowo pomagać Ukrainie, ale najpierw rozwiążmy problem na własnym podwórku.

Niezadowoleni rolnicy już protestują. Wczoraj blokowali trasę A2 w miejscowości Zdany koło Siedlec. Walczą o odszkodowania za straty spowodowane przez dziki i wywołane afrykańskim pomorem świń. Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że spotka się ze związkowcami jutro.

Z kolei na dzisiaj protesty w całym kraju zapowiada NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność”. "Jest to reakcja nie tylko na nabrzmiałe problemy w polskim rolnictwie (..) w szczególności na rynku trzody chlewnej, mleka i zbóż, związane z brakiem odpowiednich działań rządu, ale także na brak dialogu premier Ewy Kopacz z rolnikami” - czytamy na stronie internetowej związku.

Akcja protestacyjna pod Urzędem Wojewódzkim w Lublinie rozpocznie się o godz. 11. - Myślę, że weźmie w niej udział około 200 rolników, może więcej - mówi Teresa Hałas, przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność” w Lublinie. I dodaje: Zależy nam na konkretnej rozmowie z panią premier. Od 7 lat zabiegamy o takie spotkanie z prezesem Rady Ministrów. To premier ma decydujący głos jeśli chodzi o politykę rolną kraju. Rozmowy na szczeblu ministerialnym nie przynoszą żadnego skutku.

Stąd dzisiejsza pikieta na ul Spokojnej. - Zobaczymy co uda nam się osiągnąć. Jeśli nic, to na pewno na tej jednej akcji nie poprzestaniemy - ostrzega Hałas.
Rolnicy chcą przekazać swoje postulaty wojewodzie. - Sytuacja rolników jest tragiczna - podkreśla przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność” w Lublinie. - Dotyczy to wszystkich rynków rolnych.

Związkowcy zwracają uwagę m.in. na straty, które ponieśli rolnicy w związku z wprowadzeniem embarga przez Rosję.

- Kolejna rzecz to limity na mleko i sprzedaż ziemi obcokrajowcom po 2016 roku - wylicza Hałas.

Świński problem

O podjęcie działań przez rząd zmierzających do poprawy sytuacji rolników apeluje również Krajowa Rada Izb Rolniczych. Domaga się m.in. jak najszybszego zwalczenia wirusa ASF w kraju jak też zmniejszenia skutków ekonomicznych dla producentów trzody chlewnej. Postuluje też, by przeprowadzić pełną kontrolę weterynaryjną importowanych prosiąt i warchlaków. KRIR zwraca też uwagę na temat tzw. sprzedaży bezpośredniej przetworzonych produktów z własnego gospodarstwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin rolnicy protest
Polak
jarosław
Gospodyni
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Polak
Polak (5 lutego 2015 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rolnicy, weźcie ze sobą widły i inne potrzebne przybory które pomogą wam nieco we wdrożeniu postulatów w życie, inaczej ta żydomasońska hołota nawet nie będzie chciała z wami rozmawiać. Czas wziąć sprawy i prawo w swoje ręce, tylko dzięki temu będzie ono tworzone dla nas - Polaków a nie dla masońskich złodziei - morderców, których jedynym zadaniem jest własna korzyść i posługa diabłu, mająca na celu wymordowanie ludzkości, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Rozwiń
jarosław
jarosław (3 lutego 2015 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I bardzo dobrze niech strajkują .

Rozwiń
Gospodyni
Gospodyni (3 lutego 2015 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech dalej głupole głosują na PSL, to będzie jeszcze gorzej.

Rozwiń
mieszczuch
mieszczuch (3 lutego 2015 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O co chodzi drodzy rolnicy.Poparliście PSL i partyjnego ministra Sawickiego,a teraz macie pretensje.Trzeba było myśleć przy urnach.Nie dostrzegacie,że mają was gdzieś.Nie widzicie ilu jest zatrudnionych "rolników" w spółkach skarbu państwa,gminach,urzędach marszałkowskch,powiatowych ,gminnych,różnych agencjach.Tam idą wasze pieniądze.Nie bądzcie mądrzy po szkodzie.Wybory wkrótce.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!