poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Lublin

Dzisiaj sąd zdecyduje o aresztowaniu

Dodano: 29 sierpnia 2003, 21:57

Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała wczoraj do sądu wniosek o aresztowanie Waldemara J., wiceprezesa spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, zamieszanego w aferę wyłudzenia z PKP Cargo ponad 30 mln zł. Zarzuca mu przyjęcie co najmniej 2,4 mln zł łapówki.

Waldemar J. został zatrzymany w czwartek przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łódzka prokuratura zarzuciła mu przyjęcie ponad 1,5 mln zł łapówki. Pieniądze miał wziąć od trzech firm, którym umożliwił przewożenie węgla wydobytego w Bogdance. Kopalnia płaciła im za usługę, ale przewoźnicy nie odprowadzali pieniędzy do PKP za wykorzystanie taboru. Kolej straciła na tym ponad 30 mln zł. Wczoraj Waldemarowi J. postawiono kolejny zarzut.
– Dotyczy on przyjęcia
od kolejnej firmy korzyści majątkowej w wysokości
co najmniej 900 tys. zł w zamian za umożliwienie świadczenia usług polegających na przewozie węgla wydobytego w Bogdance – mówi kpt. Wojciech Barański, rzecznik łódzkiej delegatury ABW. – Miało to miejsce od połowy 2001 roku do czerwca 2002.
Łódzka ABW nie chce ujawnić czy wiceprezes przyznał się
do zarzucanych mu czynów.
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Łodzi zdecyduje czy Waldemara J. umieścić w areszcie.
Za kratkami w związku z tą sprawą przebywa już pięć osób m.in. Jan J., dyrektor generalny PKP w latach 1996–1999, a wcześniej dyrektor lubelskich PKP. (dj)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24