piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Dzisiaj sesja Rady Miasta. Podatki w górę, pieniądze dla piłkarzy i inne tematy

Autor: drs

Na kolejne posiedzenie zbiera się dziś Rada Miasta. Najwięcej emocji wzbudzi zapewne sprawa darmowych biletów dla dzieci i młodzieży, ale nie jest to jedyna wyczekiwana decyzja.

Podatki w górę

Radni mają uchwalić przyszłoroczne stawki podatku od nieruchomości. Będzie drożej. Za lokale mieszkalne mamy płacić 77 groszy za mkw. (wzrost o 2 grosze), a na przykład za budynki zajęte pod działalność gospodarczą 22,90 zł (wzrost o 44 gr). Stawka za grunty związane z działalnością gospodarczą ma wzrosnąć o 2 grosze, do poziomu 91 gr.

Tańszy holownik

O wiele mniej mamy w przyszłym roku płacić za odholowanie źle zaparkowanego samochodu. Stawkami zajmie się dzisiaj Rada Miasta. Prezydent proponuje, by za usunięcie samochodu osobowego do 3,5 t płaciło się 246 zł, podczas gdy obecnie jest to 476 zł. Doba przechowania takiego pojazdu na płatnym parkingu nie kosztowałaby 39 zł, ale już „tylko” 35 zł.

Na piłkarzy

Przeznaczenie 100 tys. zł na dotację dla Klubu Sportowego „Lublinianka” proponuje prezydent Lublina. O taką kwotę chce zwiększyć fundusze przeznaczone na wspieranie kultury fizycznej. Potrzebuje do tego zgody radnych.

Na promocję

O dodatkowe 200 tys. zł na promocję miasta prosi radnych prezydent Lublina. Tłumaczy, że potrzebuje ich na organizację Festiwalu Bożego Narodzenia „w rozszerzonej formule, z uwzględnieniem pl. Litewskiego”, przygotowanie graficznej oprawy na przyszłoroczne 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie KUL i materiały promocyjne związane z jubileuszem miasta.

Może kasyno?

O poparcie dla uruchomienia kasyna gry w staromiejskim hotelu Alter prosi radnych spółka Estrada Polska mająca swą siedzibę w Opolu. Jeżeli radni powiedzą „tak”, spółka będzie mogła wystartować w ministerialnym konkursie na koncesję na otwarcie kasyna w Lublinie. Negatywna opinia radnych sprawi, że nie będzie to możliwe.

Na sprzedaż

Prezydent chce spieniężyć miejską nieruchomość z kamienicą przy ul. Misjonarskiej 24, w której jest osiem mieszkań, z czego dwa to pustostany. Działka będzie mogła trafić na sprzedaż tylko pod warunkiem, że pozwolą na to radni.

Czytaj więcej o: Rada Miasta Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2017 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podnosza opłaty, jak TVP pod rządami Kurskiego zanotowała w ubiegłym roku aż 180 milionów złotych straty
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIS Ciemnemu ludowi rzucił ochłap 500zł, opłacil isowicie Rydzyka, więc zaczynają wyciągać kase z naszych kieszeni
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wystarczy, że zaczną stosować te zasady ***finansewpraktyce.pl/zapis a pieniądze się znajdą
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PISowcy wstydu nie mają, grabią ile się da, podwyżki, premie, wysokie diety, 30 tys. kwoty wolnej od podatku, kilometrówki i kupa innych przywilejów, a biedakom podwyżki. Ceny, opłaty, podatki w górę. Kilka złotych waloryzacji emerytury. Brawo p. Szydło, gdzie Pani honor, gdzie dane słowo, że będzie sprawiedliwie i uczciwie.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podwyżki cen paliw to Dramatyczne poszukiwania pieniędzy na pincet plus. Nie mogą się z niego wycofac bo tylko on trzyma ich u władzy, wiec szukają gdzie się da. Obawiam sie ze to dopiero poczatek podwyżek
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!