czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Echo Investment wycofuje się z budowy galerii na górkach czechowskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2012, 17:51
Autor: Dominik Smaga

Tu miała stanąć galeria. (Maciej Kaczanowski)
Tu miała stanąć galeria. (Maciej Kaczanowski)

Kielecka spółka Echo Investment od kilkunastu lat starała się o budowę wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. Teraz wycofuje się z projektu winą obarczając Ratusz.

Budowa zależała od tego, czy Rada Miasta zmieni przeznaczenie dawnego poligonu. A Ratusz uzależniał zmianę od tego, czy właściciel górek zobowiąże się w specjalnej "umowie drogowej”, że przebuduje na swój koszt skrzyżowanie al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej.

Umowa miała być podpisana w czerwcu. Wtedy spółka niespodziewanie poprosiła o dodatkowy czas, by sprawdzić, czy taki układ się jej opłaci. W sierpniu oznajmiła, że analizy wypadły pomyślnie i że umowę podpisze "na milion procent”. Później coś zaczęło zgrzytać.

Słowa o wycofaniu się z inwestycji od dłuższego czasu wisiały w powietrzu, ale inwestor unikał tak jednoznacznej deklaracji, jak ta, która padła wczoraj w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim”. – Nawet, gdybyśmy nie musieli na swój koszt przebudowywać skrzyżowania, nie będziemy już zainteresowani budową centrum handlowego – mówi Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment.

Spółka zostawia tylko jedną furtkę. – Możemy rozmawiać, jeśli uchylone zostanie pozwolenie na budowę Galerii Zamek (przy al. Unii Lubelskiej – red.). Naszym zdaniem jest ono bezprawne. Jeśli jakimś cudem pozwolenie się obroni, wycofujemy się z planów – dodaje Kwapisz. – Pozytywna decyzja w sprawie Galerii Zamek całkowicie zmienia bilans powierzchni handlowej w Lublinie, a decyzje biznesowe podejmuje się w oparciu o chłonność rynku.

Echo twierdzi, że miasto nie powinno zgadzać się na budowę przy al. Unii Lubelskiej. Ratusz twierdzi, że nie miał wyjścia. – Zgodnie z prawem decyzja mogła być tylko pozytywna. Nie można uzależniać jednej inwestycji od blokowania drugiej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Już wcześniej zapowiedział, że na liście przyszłorocznych wydatków miasta uwzględni przebudowę skrzyżowania. – W kwietniu będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu. Do tego czasu jesteśmy gotowi do rozmów z Echem, jeśli zdecyduje się zmienić zdanie.

Galeria Echo na górkach czechowskich miała kosztować 100 mln euro. W kompleksie miały się znaleźć m.in. dwa hipermarkety, dziewięciosalowe kino i galeria handlowa z 200 sklepami. Pracę miało tam znaleźć 1200 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
elwik
Mieszkaniec Sławina
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 stycznia 2014 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Rozwiń
elwik
elwik (30 września 2012 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Echo cwaniak z pewnością mieszkaniówka
Rozwiń
Mieszkaniec Sławina
Mieszkaniec Sławina (30 września 2012 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Sławin nadal zostanie bez większej bazy handlowej i po każdy produkt (niedostępny w Żabce i Stokrotce), trzeba nadal będzie jechać do Centrum... Nie mówiąc już, że teren dawnego poligonu to śmietnik, regularnie podpalany przez wandali w lecie, co grozi okolicznym mieszkańcom pożarami...
Rozwiń
lolo
lolo (29 września 2012 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co w lublinie komu potrzebne jest aż tyle hipermarketów i galerii? No po co? Nie lepiej inwestować w ogólnodostępne targowiska, tak aby ludność miasta mogła nia nich pracować i miała swój biznes? Nie mówię o targowiskach typu ul. Ruska ale o halach targowych z prawdziwego zdarzenia jak w wólce kosowskiej...
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2012 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To klęska negocjacji i degrengolada Żuka,który jak zwykle będzie nam wymawia,że to jego sukces a to,że kasa miasta skurczy się o 60 mln to przecież nic się nie stało,Król ludzie jest nagusienki i nie pozwólcie sobie wmówić taniej propagandy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!