piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Echo się nie poddaje (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2008, 13:48
Autor: Dominik Smaga

Echo Investment jest skłonne zwiększyć gwarancje finansowe, zabezpieczające przebudowę skrzyżowania i urządzenie 70-hektarowego parku

na górkach czechowskich.

zobacz prezentacje
Park i centrum handlowe (plik PPT, rozmiar 11,4 Mb)zobacz prezentacje
Węzeł komunikacyjny (plik PPT, rozmiar 6,3 Mb)A to właśnie od zwiększenia gwarancji radni uzależniają zgodę na hipermarket.


- Jeżeli będzie to decydującym warunkiem do tego, by radni zmienili zdanie, to my jesteśmy otwarci - deklaruje Krzysztof Kwapisz z Echo Investment. Pismo z zapewnieniem o gotowości do prowadzenia rozmów wysłał do szefów wszystkich opcji politycznych w Radzie Miasta.

Prezydent chce, żeby to radni wynegocjowali nowe porozumienie określające warunki zgody na zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich. Bez takiej zmiany nie można będzie tam postawic hipermarketu.

Jedno porozumienie już w tej sprawie zawarto. W listopadzie podpisali je Echo i prezydent miasta. Dokument stanowił, że Echo przebuduje skrzyżowanie Solidarności-Sikorskiego i na 70 ha górek urządzi park, a jeśli złamie słowo zapłaci kary: 20 mln zł za park i 60 mln zł za wiadukt. Kary miałyby umożliwić miastu samodzielne sfinansowanie tych inwestycji

Radni uznali, że to za słabe warunki. Prezydent stwierdził, że w takim razie radni powinni wynegocjować lepsze. Największy w Radzie Miasta klub PiS najpierw zapewniał, że takie rozmowy podejmie, później zmienił zdanie uznając, że ciężar rozmów powinien spoczywać na prezydencie.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Kwapisz przedstawił też wyniki badań opini publicznej jakie kielecka spólka zamówiła w OBOP.

Na pytanie "Czy jest Pan(i) za tym, żeby spółka Echo Investment wybudowała
na Górkach Czechowskich centrum handlowo-rozrywkowe(...)?" TAK odpowiedziało 74 proc. badanych. Przeciwko było 16 proc.

Także 67 proc. badanych pozywnie odpowiedziało na pytanie "Czy według Pana(i) Rada Miasta Lublina powinna zgodzić się na inwestycję Echo Investment na Górkach Czechowskich?"> Nie chce tego 17 proc. badanych.

Badanie telefoniczne zostało przeprowadzone na grupie 500 mieszkańców Lublina w grudniu zeszłego roku. (am)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mm
mm
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mm
mm (13 lipca 2011 o 00:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma znaczenia czy to ma być miasta czy nie. Widząc jak Lubelscy pararadni się kłócą na zebraniu na którym powinno coś powstać konkretnego to wg mnie powinno to należeć tylko i wyłącznie do pryw inwestorów. A tych radnych sobie spisałem i na pewno pójdę głosować. ale na pewno nie na nich. od 2004 Echo miało prawo do ziemi i tylko dzięki naszym radnym ten region się nie rozwija.
Rozwiń
mm
mm (25 lutego 2008 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żeby to miało ręce i nogi to park powinien przejść na własność miasta, chyba?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!