czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

EcoForum EXPO: Zielone technologie w Parku Ludowym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2011, 11:12

Targi Lubelskie. Najbliższe trzy dni upłyną pod znakiem ekologii.  (Jacek Świerczyński)
Targi Lubelskie. Najbliższe trzy dni upłyną pod znakiem ekologii. (Jacek Świerczyński)

Już dziś ruszają w Lublinie targi EcoForum EXPO. Impreza ma m.in. promować ekologiczne produkty i urządzenia, edukować i przedstawić najnowsze osiągnięcia techniczne w dziedzinie ekologii.

EcoForum zgromadzi specjalistów zajmujących się badaniami i wdrażaniem nowych technologii, związanych z ochroną środowiska. Wszyscy zainteresowani będą mogli wymienić doświadczenia i pogłębić wiedzę. Imprezę w lubelskim Centrum Targowo – Wystawienniczym odwiedzą nie tylko samorządowcy, przedstawiciele funduszy ochrony środowiska czy parków narodowych. W spotkaniach wezmą udział również naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele branży energetycznej i usług komunalnych.

Targom towarzyszyć będą konferencje tematyczne, prezentacje i pokazy. Impreza ma z jednej strony aktywizować przedsiębiorców z branży ochrony środowiska, z drugiej być forum dyskusji ekspertów, którzy spotkają się w ramach Konferencji EcoForum Po Pierwsze Środowisko.

Międzynarodowa Konferencja EcoForum poruszy trzy panele dyskusyjne: panel górniczy, efektywność energetyczna przyjazna środowisku oraz odnawialne źródła energii.

Tematyka całej imprezy obejmuje dziesiątki zagadnień. Główne sektory to: gospodarka wodno-ściekowa, odnawialne źródła energii, rewitalizacja terenów zdegradowanych i budownictwo energooszczędne. Nie zapomniano również o gospodarce odpadami, recyklingu, ekologicznym transporcie czy edukacji ekologicznej.

Eksperci będą poruszać również kwestie związane z handlem uprawnieniami do emisji CO2, inwestycjami komunalnymi w zakresie ochrony środowiska oraz budową składowisk i zakładów utylizacji śmieci.

W czasie imprezy odbywać się będzie zbiórka zepsutego sprzętu elektronicznego oraz zużytych baterii. Stare lodówki, części komputerowe i inne elektrośmieci będzie można wymienić m.in. na sadzonki cyprysików groszkowych lub drzewek owocowych.

Elektrośmieci mogą służyć nawet artystom. Dowód? Rzeźba autorstwa Elizy Rokosz, absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, która będzie prezentowane w ramach EcoForum. Podrywający się do lotu, wysoki na niemal 3 metry, myszołów wykonany został między innymi z klawiatur komputerowych. Obok "elektroptaka” podziwiać będzie można również porywającą wersję BMW - ActiveHybrid 7.

Targi Ochrony Środowiska EcoForum rozpoczną się dziś o godz. 9.00. Wystawcy będą przy Ul. Dworcowej 11 do piątku, 23 września. Impreza odbywa się pod Ministerstwa Gospodarki, władz miasta i województwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szczegółowy program targów dostępny jest pod adresem www.ecofoum.targi.lublin.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Staszek
hnuorg
jp
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Staszek
Staszek (21 września 2011 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi autorze proszę o sprawdzenie w kalendarzu że 23 to piątek a nie niedziele.
Rozwiń
hnuorg
hnuorg (21 września 2011 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ej, a co oni tam robią przy tej hali? kurde przejść nie można, bo zawalone jakimś piachem i robotami drogowymi...
Rozwiń
jp
jp (21 września 2011 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taaa ochrona środowiska, a wyj**nie drzew na dodatek podczas okresu lęgowego ptaków to jest ochrona środowiska
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!