Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2011 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Eeee…SK (komentarz redakcji)

0 18 A A
Mieszkańcy Lublina na pl. Po Farze (Bartłomiej Żurawski)
Mieszkańcy Lublina na pl. Po Farze (Bartłomiej Żurawski)

Miałem już gotowy tytuł, zapożyczony z piosenki Lecha Janerki "Jezu, jak się cieszę”, a muszę zacząć inaczej: "Za jakie grzechy?”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przegraliśmy niezasłużenie. Do samego momentu ogłoszenia werdyktu jury byłem przekonany, że Lublin będzie ESK, że mimo że nie jesteśmy ekonomiczną i gospodarczą potęgą, to mamy świetny plan, jeszcze lepszych ludzi i najwięcej zapału i energii ze wszystkich miast-kandydatów.

Wrocławiowi (gratulacje) tytuł ESK jest potrzebny jak piąte koło u wozu, bo to od dawna silny ośrodek i kulturalny, i gospodarczy znany w Polsce i Europie, który nie potrzebuje dodatkowej reklamy i promocji w postaci ESK. Poradzi sobie i bez tego zaszczytnego miana.

Z kolei dla nas, dla Lublina, tytuł byłby ogromnym cywilizacyjnym skokiem, który dodałby nam skrzydeł, pchnął nas w rozwoju, dodał wiary we własne siły, potwierdzeniem, że jesteśmy miastem w dialogu.

Jury postanowiło jednak inaczej. Na odpowiedź na pytanie, dlaczego przegraliśmy, będzie jeszcze czas.

Czy naszą największa wadą był brak dobrych dróg dojazdowych i lotniska, mniejsza zasobność budżetu miasta w porównaniu z innymi miastami? Czy może gwoździem do naszej (i innych miast) trumny było 100 mln zł na operę podarowane w ostatnich dniach Wrocławiowi przez ministra kultury pochodzącego z tego miasta? Niech każdy sam sobie odpowie na te pytania.

Ale przede wszystkim dziś chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w starania o ESK. To była fantastyczną robota, a szczęście było blisko, niesamowicie blisko. Nie zmarnujmy tego potencjału.

Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

Newsletter: Bądź na bieżąco z www.dziennikwschodni.pl

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cham / 22 czerwca 2011 o 13:51
Koleś vel Redakcyjo, zadzwoń na zegarynkę to będziesz mógł smarkać i użalać się do woli.
Wrocław wygrał zasłużenie - i dobrze bo przynajmniej wstydu nie będzie. Jaka kultura taka prasa.
Avatar
droznik / 22 czerwca 2011 o 09:43
A wczoraj Dziennik Wschodni ogłosił też, że rząd chce wycofywać się i przekładać w czasie inwestycje drogowe.
Tak więc do Warszawy ekspresówką pojedziemy być może najwcześniej w 2020 roku jeśli nie w 2030.

A po cholerę nam ESK skoro nie będzie dobrych połączeń i po co nam dobre połączenie skoro nie będzie ESK.
A Wy po raz kolejny ufajcie w zapewnienia (nie)rządu.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2011 o 08:36
Powołać komisję śledczą,a to zaspokoi zawiedzinych,podejrzliwych,rozgoryczonych frustratów lubelskich i to jest to, że Kozi Gród nie dorósł do szlachetnych cnót.
Avatar
blondi carle / 21 czerwca 2011 o 22:38
to zalozne!!! myśmy odwalili kawał dobrej roboty walczylismy do ostatniego dnia do osotaniej kropli potu a tu co? najprosciej docenic misto gdzie sie ma uklady i gdzie nic sie nie dzialo ?! kogo chcieliscie dowartosciowac siebie ?! bo chyba nie Wrocław.... zeby jeszcze sie cos tam dzialo... mówicie, piszecie ze Gratulujemy Wrocławowi bo duzo robil ciekawe co tak naprawde robil podsumujmy bo ja nie widze prawie rzadnych argumentow dlaczego to nie Lublin wygral! wielu ludzi nie bedacych nawet mieszkancami lublina potwierdza ze to Lublin powienien wygrac !!!!! bo tu dzialo sie tyle co w zadnym miescie prez dobre 3 lata!!!
to zalozne!!! myśmy odwalili kawał dobrej roboty walczylismy do ostatniego dnia do osotaniej kropli potu a tu co? najprosciej docenic misto gdzie sie ma uklady i gdzie nic sie nie dzialo ?! kogo chcieliscie dowartosciowac siebie ?! bo chyba nie Wrocław.... zeby jeszcze sie cos tam dzialo... mówicie, piszecie ze Gratulujemy Wrocławowi bo duzo robil ciekawe co tak naprawde robil podsumujmy bo ja nie widze prawie rzadnych argumentow dlaczego to nie Lublin wygral! wielu ludzi nie bedacych nawet mieszkancami lublina potwi... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2011 o 20:25
Bobrowe łzy,żal głeboki a ja ze śmiechu trzymam się za boki.Kultura jest na zachodzie,a Wy chcieliście by była w Kozim Grodzie.Zarozumiałym pyszałkom to się należało,bo w środowisku tym kultury jest za mało.
Avatar
dominika / 21 czerwca 2011 o 19:31
[quote name='Holk' timestamp='1308675781' post='492374']
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
[/quote]


dokładnie.. ja też tych ludzi nie rozumiem.. to jakieś chore..i serio współczuję im wszystkim, bo widać jak bardzo są sfrustrowani i przesiąknięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich
szkoda że wygrało miasto, które nie potrzebuje promocji..a które ma po prostu układy i kasę z budżetu
[quote name='Holk' timestamp='1308675781' post='492374']
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
[/quote]


dokładnie.. ja też tych ludzi nie rozumiem.. to jakieś chore..i serio współczuję im wszystkim, bo widać jak bardzo są sfrustrowani i przesiąknięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich
szkoda że wygrało miasto, które nie potrzebuje promocji..a któr... rozwiń
Avatar
qwas / 21 czerwca 2011 o 19:26
[quote name='qwas' timestamp='1308677150' post='492390']
www.waszepodroze.pl

Głosujcie na Krakowskie Przedmieście (co godzinę!)

Nie dajcie choc tu wygrać wrockowi
[/quote]

Zapomniałem dodać - kliknijcie w PLEBISCYTY!
Avatar
qwas / 21 czerwca 2011 o 19:25
www.waszepodroze.pl

Głosujcie na Krakowskie Przedmieście (co godzinę!)

Nie dajcie choc tu wygrać wrockowi
Avatar
ESK - strefa Konopielka / 21 czerwca 2011 o 19:15
Wrocławiowi (gratulacje) tytuł ESK jest potrzebny jak kwiatek do kożucha, bo to od dawna silny ośrodek i kulturalny, i gospodarczy znany w Polsce i Europie, który nie potrzebuje dodatkowej reklamy i promocji w postaci ESK. Poradzi sobie i bez tego zaszczytnego miana.

To jest normalne, że silnych się wspiera. Nie inwestuje się w coś co ma niską stopę zwrotu. Kilka nadmuchanych imprez miało dać tytuł Lublinowi? Głupcy nas nie oceniali. Pewnie większość Was nie była we Wrocławiu, nie mówiąc o drugiej stroniw Wisły. Niestety Lublin może mieć tytuł zadupia europejskiego. Tu nie chodzi nawet o to, że po wejściu do UE byliśmy jednym z najbiedniejszych regionów. Chodzi o mentalność - zawiść, złość, kombinatorstwo, to że niestety od 89 nasze województwo jest zarządzane w większości gmin przez zmarginalizowane partie - PSL, Samoobrona, Partia Regionów, SLD, no i PIS - który niestety gryzie się z dominującą partią. Jesteśmy przegrani - nie mamy przemysłu. Najwięksi pracodawcy - urzędy i uczelnie niestety nie generują zysków a powodują deficyt. Trzeba dobrego gospodarza a nie tylko najemników z wiejskich partyjek, które tylko grabią personalnie i dla partii.
Wrocławiowi (gratulacje) tytuł ESK jest potrzebny jak kwiatek do kożucha, bo to od dawna silny ośrodek i kulturalny, i gospodarczy znany w Polsce i Europie, który nie potrzebuje dodatkowej reklamy i promocji w postaci ESK. Poradzi sobie i bez tego zaszczytnego miana.

To jest normalne, że silnych się wspiera. Nie inwestuje się w coś co ma niską stopę zwrotu. Kilka nadmuchanych imprez miało dać tytuł Lublinowi? Głupcy nas nie oceniali. Pewnie większość Was nie była we Wrocławiu, nie mówiąc o drugiej stroniw Wisły. Niestety Lublin... rozwiń
Avatar
Holk / 21 czerwca 2011 o 19:03
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
Avatar
Cham / 22 czerwca 2011 o 13:51
Koleś vel Redakcyjo, zadzwoń na zegarynkę to będziesz mógł smarkać i użalać się do woli.
Wrocław wygrał zasłużenie - i dobrze bo przynajmniej wstydu nie będzie. Jaka kultura taka prasa.
Avatar
droznik / 22 czerwca 2011 o 09:43
A wczoraj Dziennik Wschodni ogłosił też, że rząd chce wycofywać się i przekładać w czasie inwestycje drogowe.
Tak więc do Warszawy ekspresówką pojedziemy być może najwcześniej w 2020 roku jeśli nie w 2030.

A po cholerę nam ESK skoro nie będzie dobrych połączeń i po co nam dobre połączenie skoro nie będzie ESK.
A Wy po raz kolejny ufajcie w zapewnienia (nie)rządu.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2011 o 08:36
Powołać komisję śledczą,a to zaspokoi zawiedzinych,podejrzliwych,rozgoryczonych frustratów lubelskich i to jest to, że Kozi Gród nie dorósł do szlachetnych cnót.
Avatar
blondi carle / 21 czerwca 2011 o 22:38
to zalozne!!! myśmy odwalili kawał dobrej roboty walczylismy do ostatniego dnia do osotaniej kropli potu a tu co? najprosciej docenic misto gdzie sie ma uklady i gdzie nic sie nie dzialo ?! kogo chcieliscie dowartosciowac siebie ?! bo chyba nie Wrocław.... zeby jeszcze sie cos tam dzialo... mówicie, piszecie ze Gratulujemy Wrocławowi bo duzo robil ciekawe co tak naprawde robil podsumujmy bo ja nie widze prawie rzadnych argumentow dlaczego to nie Lublin wygral! wielu ludzi nie bedacych nawet mieszkancami lublina potwierdza ze to Lublin powienien wygrac !!!!! bo tu dzialo sie tyle co w zadnym miescie prez dobre 3 lata!!!
to zalozne!!! myśmy odwalili kawał dobrej roboty walczylismy do ostatniego dnia do osotaniej kropli potu a tu co? najprosciej docenic misto gdzie sie ma uklady i gdzie nic sie nie dzialo ?! kogo chcieliscie dowartosciowac siebie ?! bo chyba nie Wrocław.... zeby jeszcze sie cos tam dzialo... mówicie, piszecie ze Gratulujemy Wrocławowi bo duzo robil ciekawe co tak naprawde robil podsumujmy bo ja nie widze prawie rzadnych argumentow dlaczego to nie Lublin wygral! wielu ludzi nie bedacych nawet mieszkancami lublina potwi... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2011 o 20:25
Bobrowe łzy,żal głeboki a ja ze śmiechu trzymam się za boki.Kultura jest na zachodzie,a Wy chcieliście by była w Kozim Grodzie.Zarozumiałym pyszałkom to się należało,bo w środowisku tym kultury jest za mało.
Avatar
dominika / 21 czerwca 2011 o 19:31
[quote name='Holk' timestamp='1308675781' post='492374']
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
[/quote]


dokładnie.. ja też tych ludzi nie rozumiem.. to jakieś chore..i serio współczuję im wszystkim, bo widać jak bardzo są sfrustrowani i przesiąknięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich
szkoda że wygrało miasto, które nie potrzebuje promocji..a które ma po prostu układy i kasę z budżetu
[quote name='Holk' timestamp='1308675781' post='492374']
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
[/quote]


dokładnie.. ja też tych ludzi nie rozumiem.. to jakieś chore..i serio współczuję im wszystkim, bo widać jak bardzo są sfrustrowani i przesiąknięci nienawiścią do wszystkiego i wszystkich
szkoda że wygrało miasto, które nie potrzebuje promocji..a któr... rozwiń
Avatar
qwas / 21 czerwca 2011 o 19:26
[quote name='qwas' timestamp='1308677150' post='492390']
www.waszepodroze.pl

Głosujcie na Krakowskie Przedmieście (co godzinę!)

Nie dajcie choc tu wygrać wrockowi
[/quote]

Zapomniałem dodać - kliknijcie w PLEBISCYTY!
Avatar
qwas / 21 czerwca 2011 o 19:25
www.waszepodroze.pl

Głosujcie na Krakowskie Przedmieście (co godzinę!)

Nie dajcie choc tu wygrać wrockowi
Avatar
ESK - strefa Konopielka / 21 czerwca 2011 o 19:15
Wrocławiowi (gratulacje) tytuł ESK jest potrzebny jak kwiatek do kożucha, bo to od dawna silny ośrodek i kulturalny, i gospodarczy znany w Polsce i Europie, który nie potrzebuje dodatkowej reklamy i promocji w postaci ESK. Poradzi sobie i bez tego zaszczytnego miana.

To jest normalne, że silnych się wspiera. Nie inwestuje się w coś co ma niską stopę zwrotu. Kilka nadmuchanych imprez miało dać tytuł Lublinowi? Głupcy nas nie oceniali. Pewnie większość Was nie była we Wrocławiu, nie mówiąc o drugiej stroniw Wisły. Niestety Lublin może mieć tytuł zadupia europejskiego. Tu nie chodzi nawet o to, że po wejściu do UE byliśmy jednym z najbiedniejszych regionów. Chodzi o mentalność - zawiść, złość, kombinatorstwo, to że niestety od 89 nasze województwo jest zarządzane w większości gmin przez zmarginalizowane partie - PSL, Samoobrona, Partia Regionów, SLD, no i PIS - który niestety gryzie się z dominującą partią. Jesteśmy przegrani - nie mamy przemysłu. Najwięksi pracodawcy - urzędy i uczelnie niestety nie generują zysków a powodują deficyt. Trzeba dobrego gospodarza a nie tylko najemników z wiejskich partyjek, które tylko grabią personalnie i dla partii.
Wrocławiowi (gratulacje) tytuł ESK jest potrzebny jak kwiatek do kożucha, bo to od dawna silny ośrodek i kulturalny, i gospodarczy znany w Polsce i Europie, który nie potrzebuje dodatkowej reklamy i promocji w postaci ESK. Poradzi sobie i bez tego zaszczytnego miana.

To jest normalne, że silnych się wspiera. Nie inwestuje się w coś co ma niską stopę zwrotu. Kilka nadmuchanych imprez miało dać tytuł Lublinowi? Głupcy nas nie oceniali. Pewnie większość Was nie była we Wrocławiu, nie mówiąc o drugiej stroniw Wisły. Niestety Lublin... rozwiń
Avatar
Holk / 21 czerwca 2011 o 19:03
Jak możecie tak pisać o swoim mieście, w którym żyjecie ??? Współczuję Wam, to musi straszne, żyć w miejscu, którego się nienawidzi i jeszcze pragnie się jego klęski...
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!