wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Egzamin gimnazjalny 2016: POLSKI, HISTORIA, WOS. Odpowiedzi i arkusze

Dodano: 18 kwietnia 2016, 07:49
Autor: opr. dudi

Egzamin Gimnazjalny
Egzamin Gimnazjalny

Dzisiaj rozpoczyna się wielki sprawdzian dla gimnazjalistów, czyli Egzamin Gimnazjalny 2016. W poniedziałek: język polski oraz historia i WOS - wiedza o społeczeństwie. Odpowiedzi i arkusze znajdziecie na naszej stronie po egzaminie.

Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczyna się o godz. 9. Uczniowie będą mieli 60 minut na rozwiązanie zadań na arkuszu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Godzina przerwy po egzaminie i powrót do klas żeby o godz. 11 rozpocząć rozwiązywanie zadań z języka polskiego. Tym razem czasu będzie więcej: 90 minut. Do egzaminu gimnazjalnego 2016 w całym kraju zgłoszono 360 tys. 406 uczniów z prawie 7 tys. szkół.

Pobierz arkusz - Historia, WOS (KLIKNIJ TUTAJ)

Egzamin gimnazjalny 2016. Przecieki krążą w internecie. Jakie będą tematy?

 

 

Po wyjściu z ubiegłorocznego Egzaminu Gimnazjalnego w części humanistycznej uczniowie byli zadowoleni. Wielu przez nas pytanych tłumaczyło, że był znacznie łatwiejszy niż egzaminy próbne. Nie zaskoczyła historia ani język polski. Czy tym razem będzie podobnie?

W kolejnych dniach uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z innych przedmiotów:

- 19 kwietnia (wtorek): biologia, chemia, fizyka, geografia (60 minut), a potem matematyka (90 minut na rozwiązanie zadań)
- 20 kwietnia (środa): język obcy - najczęściej j. angielski (poziom podstawowy) a potem język obcy (poziom rozszerzony)

Gimnazjaliści najchętniej wybierali język angielski: 86 proc. na poziomie podstawowym, a 81 proc. również na poziomie rozszerzonym. Drugim pod względem popularności był niemiecki. 11 proc. gimnazjalistów na poziomie podstawowym i 3 proc. na rozszerzonym. 

Egzaminatorzy sprawdzą prace gimnazjalistów, a ich wyniki zostaną przysłane do szkół
przez okręgową komisję egzaminacyjną. Poznamy je 17 czerwca. Na zaświadczenia trzeba będzie poczekać do 24 czerwca.

Egzamin Gimnazjalny 2016: polski, historia, wos - ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Jak podaje CKE pierwszy arkusz z historii i WOS może zostać opublikowany ok. godz. 12. Drugi arkusz z języka polskiego pojawi się w internecie ok. godz. 14. Wszystkie arkusze znajdziecie na naszej stronie internetowej. Podamy również sugerowane odpowiedzi.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!