wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Egzamin gimnazjalny 2017. Polski, historia, WOS. Odpowiedzi, arkusze CKE

Dodano: 19 kwietnia 2017, 07:15
Autor: dw

Egzamin Gimnazjalny 2017. Arkusze i odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie. Dzisiaj rozpoczynają się zmagania gimnazjalistów, czyli egzamin z części humanistycznej. Najpierw historia i WOS a potem język polski.

Część humanistyczna egzaminu trwa w sumie 150 minut (podobnie jak przyrodnicza). O godz. 9 gimnazjaliści będą rozwiązywać test z historii i wiedzy o społeczeństwe. Na wybór poprawnych odpowiedzi mają godzinę.

Po tym czasie czeka ich przerwa. O godz. 11 przystąpią do pisania sprawdzianu z języka polskiego. Egzamin gimnazjalny z tego przedmiotu potrwa półtorej godziny. Oprócz pytań zamkniętych będą także otwarte, np. pisanie wypracowania.

Czy są przecieki dotyczące tematów? Gimnazjaliści obstawiają najczęściej "Dziady" i "Zemstę". Czytaj więcej na ten temat: Egzamin gimnazjalny 2017: Historia i WOS, j. polski: jakie tematy, przecieki? Stawiają na „Dziady” i „Zemstę”

Co o egzaminie gimnazjalnym sądzą lubelscy uczniowie?

- Dam radę. Solidnie się przygotowywałem, a nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to świat się nie kończy. Jestem spokojny i mam nadzieję, że nic mnie nie zaskoczy - mówi Michał, uczeń lubelskiego gimnazjum. - Nie mam ściąg, serio - śmieje się.

- Najbardziej boję się wypracowania. Bardzo bym chciała, żeby dotyczyło Dziadów albo Zemsty. Gorzej jeśli będzie lektura, której nie przeczytałam. Czasami po prostu mi się nie chciało - tłumaczy Agata, koleżanka z klasy Michała.

Egzamin Gimnazjalny 2017: polski, historia, WOS - ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca. Natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym, czyli 23 czerwca.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpią do egzaminu w kwietniu będą to mogli zrobić w czerwcu. Przystąpienie do egzaminu to warunek ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. To oznacza, że ‎egzaminu nie można nie zdać.‎

W tym miejscu znajdziecie arkusze i odpowiedzi po zakończeniu egzaminu. Jak podaje CKE pierwszy arkusz będzie opublikowany ok. godz. 12. Drugi o godz. 14.

Egzamin gimnazjalny 2017. Część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa) - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9 - z zakresu języka polskiego – godz. 11

Egzamin gimnazjalny 2017. Część matematyczno - przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) - z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9 - z zakresu matematyki – godz. 11

Egzamin gimnazjalny 2017. Język obcy nowożytny - 21 kwietnia 2017 r. (piątek) reklama - na poziomie podstawowym – godz. 9 - na poziomie rozszerzonym – godz. 11

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powodzenia!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!