wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Egzamin gimnazjalny 2017 Polski. Jak poszło uczniom? Wideo

Dodano: 19 kwietnia 2017, 14:31
Autor: dd

Mamy już arkusze z Egzaminu Gimnazjalnego 2017. Dzisiaj uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, historii i WOSu. Sprawdź arkusze i prawidłowe odpowiedzi.

ODPOWIEDZI Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2017 (HISTORIA I WOS) - KLIKNIJ TUTAJ

Dla wielu najtrudniejsza była historia, inni narzekali na WOS i język polski. Większość jednak opuszczała szkołę z optymistycznym nastrojem. – Gorzej będzie na części matematyczno-przyrodniczej – mówi uczennica gimnazjum nr 9.

Stresu wśród uczniów nie było widać ani przed, ani po egzaminie. – Cały materiał był powtarzany na lekcjach, więc stresu nie ma, przynajmniej u mnie – mówiła przed egzaminem z historii i WOS Katarzyna Koziej, uczennica gimnazjum nr 19 w Lublinie.

W części dotyczącej historii gimnazjaliści mierzyli się m.in. z pytaniami o czasy antyczne czy religie. Większe trudności młodzież miała z dopasowaniem opisu do władcy Polski. Jedno z pytań dotyczyło Łazienek Królewskich w Warszawie. – Trzeba było rozstrzygnąć, w jakim stylu architektonicznym zostały wybudowane i za panowania którego władcy – wyjaśnia Sylwia Brzyska, uczennica gimnazjum nr 9 w Lublinie.

– Były też pytania o religie monoteistyczne i politeistyczne czy ustrój polityczny w Sparcie – mówi Karolina, szkolna koleżanka Sylwii. – Dla mnie historia była trochę trudniejsza od WOS, ale do przejścia. Najtrudniejsze były zadania związane z epokami; renesansem, oświeceniem czy barokiem – dodaje.

Jeśli chodzi o WOS, pytania dotyczyły m.in. samorządu, konstytucji RP czy Unii Europejskiej. Uczniowie musieli wyjaśnić na podstawie wykresu, skąd pochodzą dochody UE lub odpowiedzieć, kto na terenie województwa sprawuje władzę uchwałodawczą. W jednym z zadań uczniowie musieli rozstrzygnąć, które z opisanych zjawisk można określić mianem szarej strefy.

Język polski - arkusze

Historia i WOS - arkusze

Odpowiedzi i arkusze z egzaminu

Część egzaminu dotycząca WOS i historii rozpoczęła się o godz. 9 i trwała godzinę. O 11 uczniowie zaczęli zmagać się z językiem polskim. – Ta część była łatwa, poszło mi bardzo szybko. Na zadania otwarte została mi cała godzinę – opowiada Wiktoria Brodziak z gimnazjum nr 9.

Tematem rozprawki na egzaminie z polskiego było pytanie „Czy marzenia mają moc sprawczą?”. Pojawiły się również zadania dotyczące fragmentów „Sherlocka Holmesa” Arthura Conana Doyle’a oraz fraszki Jana Kochanowskiego. – Tylko dwa zadania dotyczyły gramatyki – dodaje Wiktoria.

– W tym roku było łatwiej, choć to zależy od tego, czy ktoś się uczył – mówi Alicja Kazanowska z gimnazjum nr 9. – Gorzej będzie na części matematyczno-przyrodniczej – dodaje.

W czwartek o godz. 9 uczniowie zajmą się przedmiotami przyrodniczymi. O 11 zaś rozpocznie się część matematyczna egzaminu. Uczniów jeszcze czeka egzamin z języka obcego nowożytnego (o godz. 9 poziom podstawowy, o 11 rozszerzony).

Odpowiedzi i arkusze z egzaminu gimnazjalnego publikujemy na naszej stronie w serwisie Edukacja.

policjant z Wojewódzkiej
Użytkownik niezarejestrowany
Dede
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

policjant z Wojewódzkiej
policjant z Wojewódzkiej (21 kwietnia 2017 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ale fajna dziunia :P
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pedofil???
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale fajna dziunia :P
Rozwiń
Dede
Dede (19 kwietnia 2017 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba sie uczyc barany a nie narzekac Spadaj stary betonie
Rozwiń
Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba sie uczyc barany a nie narzekac
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!