niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Eksmisja z miejskich mieszkań się nie udała. Hotel anulował rezerwację (WIDEO)

Dodano: 17 sierpnia 2015, 20:05
Autor: Dominik Smaga

Nie doszły do skutku planowane na poniedziałek eksmisje z miejskich mieszkań. Wynajęta do tego prywatna firma nie zapewniła eksmitowanym lokali. Chciała umieścić ich w hotelu, ale ten anulował rezerwację. Bo został wprowadzony w błąd.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wcześnie rano dwie ciężarówki podjechały pod okna kamienicy przy Piekarskiej po rzeczy Roberta Skiby. Mężczyzna jest winien miastu 64 tys. zł.

– Czynsz był płacony jak mieszkał dziadek, babcia moja, matka – mówi niepełnosprawny i niepracujący pan Robert, któremu po zmarłej 30 lat temu matce została m.in. legitymacja ubezpieczeniowa schowana w szufladzie.

Szuflady i półki Skiby obfotografował w poniedziałek komornik Artur Łukomski, który przyszedł z prawomocnym wyrokiem sądu.

– Jeżeli ten wyrok, który został zapisany na kartce nie zostanie zrealizowany, to jest wart tylko kartkę papieru, a państwo polskie jest nic niewarte – mówił Łukomski tłumacząc, że uczono go tego na studiach.

Wyrok z jego teczki to jeden z wielu podobnych, ale sama eksmisja już nie. Po raz pierwszy miasto zleciło ją prywatnej firmie dając 90 tys. zł za opróżnienie 14 lokali (zaległości lokatorów to 600 tys. zł). To wrocławska spółka MASTA, przed której metodami ostrzegali działacze nieznanej dotąd Lubelskiej Akcji Lokatorskiej.

Aktywiści chcieli sprawdzić tymczasowe pomieszczenia, które spółka musiała zapewnić usuwanym lokatorom. Tak trafili do świdnickiego hotelu Avion, ale jego pracownicy pytani o pokoje dla eksmitowanych robili wielkie oczy.

– Sytuacja została przez nas poczytana za oczywistą pomyłkę – podkreśla Anna Dmowska, menadżer hotelu dodając, że takiej rezerwacji nie ma.

Działacze byli też przy eksmisji i prosili komornika o pisemny dowód, że pokój faktycznie zapewniono na co najmniej miesiąc (wymagane przepisami minimum). Komornik sam był zaskoczony pismem, bo wynikało z niego, że pokój w Avionie jest zarezerwowany tylko do soboty.

Wkrótce potem okazało się, że nawet tak krótka rezerwacja została anulowana. Zrobił to sam hotel. Ciężarówki odjechały puste, a eksmisję wstrzymano. – Do czasu ponownego zapewnienia pomieszczenia tymczasowego – wyjaśnia Łukomski.

Hotel wydał oświadczenie, że firma MASTA „celowo wprowadziła w błąd” jego personel podszywając się pod branżę rolną, używając specjalnie założonych kont mailowych i danych innego przedsiębiorstwa, które o niczym nie wiedziało.

– Robiliśmy rezerwację dla osób – mówi Maciej Stalinger, szef spółki MASTA.

• Eksmitowanych?

– A jaka to różnica. Dla osób.

W świdnickim hotelu spółka chciała umieścić nie tylko lokatora z Piekarskiej. Dlatego do skutku nie doszła też druga eksmisja.

– Poprosiliśmy spółkę o wyjaśnienia – stwierdza Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Dodaje, że nie ma podstaw do rozwiązywania umowy ze spółką MASTA, bo ta na wykonanie zlecenia ma czas do końca września.

– To dużo czasu, by skutecznie przeprowadzić te eksmisje – podkreśla Stalinger, któremu z listy lokali do opróżnienia wypadnie mieszkanie na Tatarach. Skąd eksmitowana miała być osoba... nieżyjąca od kilku lat.

Gość
dziad z fioletovymi uszami
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 sierpnia 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAKIE KOMORNIKI ?!!!!!!!!!!! ludzie kochane
Rozwiń
dziad z fioletovymi uszami
dziad z fioletovymi uszami (18 sierpnia 2015 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W sąsiednim bloku (u nas na Hutniczej) dziś "eksmitowano" gościa... Widok ? Bezcenny!!! Czemu inni -naprawdę potrzebujący- są w stanie płacić, a ten nie ??? Wg.mnie: niepłacących "gości" powinno się "sprawdzać" na bieżąco (czemu nie płaci?) - a nie czekać , aż się Kosmicznie Zadłuży !

Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kim trzeba być by doprowadzić do takiego stanu mieszkanie?i jeszcze ileś lat tak mieszkać
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może teraz ci młodzi ludzie przyjmą pana lokatora do siebie.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Eksmisje miały być przeprowadzone w 14 lokalach .... ale tylko 1 menel zgodził się wyżalić do kamer telewizyjnych.

Czyli całe jego życie polega na wyżalaniu się na swój los i wyciąganiu łapy po pomoc.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!