Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2009 r.
14:35
Edytuj ten wpis

Eksmitowana rodzina przeszła horror. I nie ma szans na pomoc

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 8 A A

Od tygodnia żyją bez okien i drzwi. Nie mają prądu. Rodzina z ul. Bernardyńskiej musi się wyprowadzić, ale nie ma gdzie się podziać. Miasto im nie pomoże, bo szanse na mieszkanie socjalne pojawią się dopiero we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzina Mytyków wynajmowała niewielkie mieszkanie przy ul. Bernardyńskiej. Dwa dni po wygaśnięciu umowy, właściciel kamienicy bez uprzedzenia wtargnął do mieszkania z grupą osiłków. Wyłamali drzwi i okna.

Wezwani na miejsce policjanci nie interweniowali. Zdaniem prawników, dopuścili w ten sposób do przestępstwa. Początkowo policja zapewniała, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Mundurowi zdecydowali się na interwencję, po tym jak sprawę opisały media a właściciel domu wrócił, by dokonać kolejnych zniszczeń.

Uszkodził instalację elektryczną. Zabrał się za usuwanie prowizorycznych zabezpieczeń drzwi i okien.

- Żyjemy bez prądu, jak w obozowisku – mówi Monika Mytyk. – Szukam innego lokalu, ale właściciele domu bez przerwy nas nachodzą i straszą. Powiedzieli, że zasypią mieszkanie piachem. Chcemy się stąd wynieść, ale trudno coś wynająć za podobne pieniądze.

Rodzina ma trójkę dzieci, w tym 5-letniego chłopca. Po awanturze z właścicielem domu, dziecko trafiło pod opiekę psychologa. Monika Mytyk szukała pomocy w magistracie, ale odprawiono ją z kwitkiem.

- W tej chwili nie możemy na nic liczyć – mówi. – Usłyszałam, że szansa na mieszkanie zastępcze będzie dopiero we wrześniu. Nie wiem jak damy sobie radę. Ja tego długo nie wytrzymam.

Właściciel kamienicy nie ma sądowego nakazu eksmisji. Zgodnie z prawem, nie wolno mu siłą wyrzucać lokatorów, ale nie zamierza czekać na sądowe wyroki. Nie rozmawia z dziennikarzami.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianka / 22 lipca 2009 o 11:51
A czy ZGODNIE Z PRAWEM lokatorzy nie powinni opuści mieszkania po wygaśnięciu umowy? Przestrzegać prawa ma tylko waściciel?Panie redaktorz jest pan nieobiektywny,niekompetentny i brak panu profesjonalizmu.Żenada.
Avatar
konkrety / 22 lipca 2009 o 07:47
Nie wiem czemu ma sluzyć ten kolejny artykuł. Pierwszy rozumiem. Właściciel postąpił niehumanitarnie, można było inaczej, zwłaszcza ze względu na dzieci. Chcoć z drugiej strony jest też trochę prawdy w tym, że ci państwo mogli pomysleć wcześniej o zmianie lokalu, lub chociażby przenieść się na jakiś czas do np. rodziny, przyjaciół. Można było taką sytaucję przewidzieć.
I podstawowa rzecz teraz. Jeśli ktoś chciałby pomóc tej rodzinie, to musi wiedzieć przynajmniej jaką kwotę są w stanie płacić ci państwo za nowy lokal. Przynajmniej. Poza tym moze ten pan lub ta pani szukają pracy? A może ja mają, ale potrzebują lepiej płatnej? Jakie mają kwalifikacje? Jakiej pomocy potrzebują?
Nie wiem czemu ma sluzyć ten kolejny artykuł. Pierwszy rozumiem. Właściciel postąpił niehumanitarnie, można było inaczej, zwłaszcza ze względu na dzieci. Chcoć z drugiej strony jest też trochę prawdy w tym, że ci państwo mogli pomysleć wcześniej o zmianie lokalu, lub chociażby przenieść się na jakiś czas do np. rodziny, przyjaciół. Można było taką sytaucję przewidzieć.
I podstawowa rzecz teraz. Jeśli ktoś chciałby pomóc tej rodzinie, to musi wiedzieć przynajmniej jaką kwotę są w stanie płacić ci państwo za nowy lokal. Przynajmniej. Po... rozwiń
Avatar
Gall Anonim / 21 lipca 2009 o 23:10
Przepraszam baaardzo!!! Ostatnio i nie tylko w "Anonsach" Lubelskich jest bardzo dużo ogłoszeń wynajmu mieszkania! Dlaczego Pani nic nie uczyni w tej sprawie? Dlaczego Pani jest tak beszczelna i naraża swoje 5cio letnie dziecko na taki stres? czy Pani wie że za swoje dzieci odpowiada Pani wraz z mężem, a nie właściciel kamienicy? Fotografuje się Pani dla dziennikarzy zasłaniając dzieckiem, a przecież ono jest niewinne, to Pani jest winna takiej sytuacji jaka zaistniała i niech pani pamięta że najgorsze może nadejść! Skoro nie zapewnia Pani warunków wychowawczych dla syna to niestety ale mogą pozbawić Pani praw rodzicielskich , a co za tym idzie zabrania dziecka do domu opieki. Co chcecie od własciciela kamienicy? To jego własność i ma prawo tak robić. Całe zajscie widziałem bo jestem z jednych "osiłków" opisanych przez prasę... Zostałem wynajęty do przeniesienia okien i już mam być zbirem? Pracę swoją wykonałem i to wszystko.
Przepraszam baaardzo!!! Ostatnio i nie tylko w "Anonsach" Lubelskich jest bardzo dużo ogłoszeń wynajmu mieszkania! Dlaczego Pani nic nie uczyni w tej sprawie? Dlaczego Pani jest tak beszczelna i naraża swoje 5cio letnie dziecko na taki stres? czy Pani wie że za swoje dzieci odpowiada Pani wraz z mężem, a nie właściciel kamienicy? Fotografuje się Pani dla dziennikarzy zasłaniając dzieckiem, a przecież ono jest niewinne, to Pani jest winna takiej sytuacji jaka zaistniała i niech pani pamięta że najgorsze może nadejść&... rozwiń
Avatar
olo / 21 lipca 2009 o 22:23
no to robimy zrzutę na mieszkanie bo" mają trójkę dzieci w tym 5-letniego chłopca"
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 21:24
"Chcemy się stąd wynieść, ale trudno coś wynająć za podobne pieniądze. "

nic dziwnego ze ich wywalil, lokalizacja super w sam raz dla studentow, zrobi maly remont i bedzie bral 2 razy tyle za wynajem, a oni udaja uposledzonych czy co?? wiadomo ze za taka kase jak im wynajmowal pewnie nic teraz nie ma bo zapewne za jakies smieszne pieniadze 700-900zl teraz lokal w tym miejscu jest wart pewnie 1700 zl za miesiac
Avatar
Trans / 21 lipca 2009 o 21:16
Szczesc Boze katolickiej Polsce. I to jest wlasnie Polska "demokracja "w cywilizowanych krajach jest nie do pomyslenia zeby ktos potraktowal tak drugiego czlowieka , lokator pomimo ,ze biedny tez ma swoje prawo do godnej egzystencji ,a takie metody traktowania lokatorow w cywilizowanych krajach sa karalne.
Avatar
Rzeszowiak / 21 lipca 2009 o 19:12
Najlepiej by było jakby im Lublinianie złożyli się i kupili mieszkanie. Na rynku wtórnym jest bogata oferta mieszkań, nic tylko kupować i mieszkać szczęśliwie.
Avatar
~gość~ / 21 lipca 2009 o 18:46
Proste rozwiązanie, wynajmuje się kolejne mieszkanie płaci właścicielowi i mieszka .Nie
rozumiem w czym problem,chyba ludzie to wstydu nie maja !!!
Avatar
Lublinianka / 22 lipca 2009 o 11:51
A czy ZGODNIE Z PRAWEM lokatorzy nie powinni opuści mieszkania po wygaśnięciu umowy? Przestrzegać prawa ma tylko waściciel?Panie redaktorz jest pan nieobiektywny,niekompetentny i brak panu profesjonalizmu.Żenada.
Avatar
konkrety / 22 lipca 2009 o 07:47
Nie wiem czemu ma sluzyć ten kolejny artykuł. Pierwszy rozumiem. Właściciel postąpił niehumanitarnie, można było inaczej, zwłaszcza ze względu na dzieci. Chcoć z drugiej strony jest też trochę prawdy w tym, że ci państwo mogli pomysleć wcześniej o zmianie lokalu, lub chociażby przenieść się na jakiś czas do np. rodziny, przyjaciół. Można było taką sytaucję przewidzieć.
I podstawowa rzecz teraz. Jeśli ktoś chciałby pomóc tej rodzinie, to musi wiedzieć przynajmniej jaką kwotę są w stanie płacić ci państwo za nowy lokal. Przynajmniej. Poza tym moze ten pan lub ta pani szukają pracy? A może ja mają, ale potrzebują lepiej płatnej? Jakie mają kwalifikacje? Jakiej pomocy potrzebują?
Nie wiem czemu ma sluzyć ten kolejny artykuł. Pierwszy rozumiem. Właściciel postąpił niehumanitarnie, można było inaczej, zwłaszcza ze względu na dzieci. Chcoć z drugiej strony jest też trochę prawdy w tym, że ci państwo mogli pomysleć wcześniej o zmianie lokalu, lub chociażby przenieść się na jakiś czas do np. rodziny, przyjaciół. Można było taką sytaucję przewidzieć.
I podstawowa rzecz teraz. Jeśli ktoś chciałby pomóc tej rodzinie, to musi wiedzieć przynajmniej jaką kwotę są w stanie płacić ci państwo za nowy lokal. Przynajmniej. Po... rozwiń
Avatar
Gall Anonim / 21 lipca 2009 o 23:10
Przepraszam baaardzo!!! Ostatnio i nie tylko w "Anonsach" Lubelskich jest bardzo dużo ogłoszeń wynajmu mieszkania! Dlaczego Pani nic nie uczyni w tej sprawie? Dlaczego Pani jest tak beszczelna i naraża swoje 5cio letnie dziecko na taki stres? czy Pani wie że za swoje dzieci odpowiada Pani wraz z mężem, a nie właściciel kamienicy? Fotografuje się Pani dla dziennikarzy zasłaniając dzieckiem, a przecież ono jest niewinne, to Pani jest winna takiej sytuacji jaka zaistniała i niech pani pamięta że najgorsze może nadejść! Skoro nie zapewnia Pani warunków wychowawczych dla syna to niestety ale mogą pozbawić Pani praw rodzicielskich , a co za tym idzie zabrania dziecka do domu opieki. Co chcecie od własciciela kamienicy? To jego własność i ma prawo tak robić. Całe zajscie widziałem bo jestem z jednych "osiłków" opisanych przez prasę... Zostałem wynajęty do przeniesienia okien i już mam być zbirem? Pracę swoją wykonałem i to wszystko.
Przepraszam baaardzo!!! Ostatnio i nie tylko w "Anonsach" Lubelskich jest bardzo dużo ogłoszeń wynajmu mieszkania! Dlaczego Pani nic nie uczyni w tej sprawie? Dlaczego Pani jest tak beszczelna i naraża swoje 5cio letnie dziecko na taki stres? czy Pani wie że za swoje dzieci odpowiada Pani wraz z mężem, a nie właściciel kamienicy? Fotografuje się Pani dla dziennikarzy zasłaniając dzieckiem, a przecież ono jest niewinne, to Pani jest winna takiej sytuacji jaka zaistniała i niech pani pamięta że najgorsze może nadejść&... rozwiń
Avatar
olo / 21 lipca 2009 o 22:23
no to robimy zrzutę na mieszkanie bo" mają trójkę dzieci w tym 5-letniego chłopca"
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 21:24
"Chcemy się stąd wynieść, ale trudno coś wynająć za podobne pieniądze. "

nic dziwnego ze ich wywalil, lokalizacja super w sam raz dla studentow, zrobi maly remont i bedzie bral 2 razy tyle za wynajem, a oni udaja uposledzonych czy co?? wiadomo ze za taka kase jak im wynajmowal pewnie nic teraz nie ma bo zapewne za jakies smieszne pieniadze 700-900zl teraz lokal w tym miejscu jest wart pewnie 1700 zl za miesiac
Avatar
Trans / 21 lipca 2009 o 21:16
Szczesc Boze katolickiej Polsce. I to jest wlasnie Polska "demokracja "w cywilizowanych krajach jest nie do pomyslenia zeby ktos potraktowal tak drugiego czlowieka , lokator pomimo ,ze biedny tez ma swoje prawo do godnej egzystencji ,a takie metody traktowania lokatorow w cywilizowanych krajach sa karalne.
Avatar
Rzeszowiak / 21 lipca 2009 o 19:12
Najlepiej by było jakby im Lublinianie złożyli się i kupili mieszkanie. Na rynku wtórnym jest bogata oferta mieszkań, nic tylko kupować i mieszkać szczęśliwie.
Avatar
~gość~ / 21 lipca 2009 o 18:46
Proste rozwiązanie, wynajmuje się kolejne mieszkanie płaci właścicielowi i mieszka .Nie
rozumiem w czym problem,chyba ludzie to wstydu nie maja !!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!