piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Eksmitują rodziny z miejskich lokali. Prywatna firma opróżniła 5 mieszkań

Dodano: 18 sierpnia 2015, 19:25
Autor: drs

Pięć miejskich lokali opróżniła we wtorek wynajęta do tego wrocławska kancelaria MASTA – poinformował Zarząd Nieruchomości Komunalnych zlecający jej te eksmisje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– W przypadku dwóch lokali doszło do eksmisji osób do pomieszczeń tymczasowych. Dwa lokale wydane zostały przez rodzinę najemców z uwagi na fakt, iż nie zamieszkują oni w tych lokalach – przekazał nam Łukasz Bilik, rzecznik ZNK.

Rodzina zajmująca piąte mieszkanie dobrowolnie opuściła lokal i zobowiązała się, że we własnym zakresie zabezpieczy pozostawione w nim przedmioty.

– W najbliższych dniach kancelaria MASTA realizować będzie kolejne opróżnienia lokali – informuje Bilik w przesłanym mediom komunikacie.

Udzielone wrocławskiej spółce zlecenie warte 90 tys. zł dotyczy eksmisji z 14 mieszkań, których najemcy zalegają z czynszem na łączną kwotę przekraczającą 600 tys. zł. Po raz pierwszy eksmisji nie prowadzi samodzielnie ZNK, ale zleca to wynajętej firmie.

Poniedziałkowe eksmisje nie doszły do skutku, bo lokatorzy opróżnianych mieszkań nie mieli zapewnionych pomieszczeń zastępczych. Świdnicki hotel anulował rezerwacje pokojów tłumacząc, że nie wiedział kto ma w nich zamieszkać i że został wprowadzony w błąd przez spółkę MASTA podszywającą się pod inne przedsiębiorstwo.

ZNK zażądał w tej sprawie wyjaśnień od wrocławskiej spółki. – Już je dostaliśmy – mówi Bilik, ale o szczegółach mówić nie chce. Nie komentuje też nieoficjalnych doniesień o podobnym anulowaniu rezerwacji w Ciecierzynie.

wer
Gość
heniek
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wer
wer (19 sierpnia 2015 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co te Ukraince i Szwaby z Wrocławia robią w Lublinie a pogonić tych przybłędów z kont przyjechali

Tyle błędów w jednym zdaniu, aż oczy przecieram!

Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2015 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co te Ukraince i Szwaby z Wrocławia robią w Lublinie a pogonić tych przybłędów z kont przyjechali
Rozwiń
heniek
heniek (19 sierpnia 2015 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

za to bagno (darmozjadów) powinni się wziąć 5-10 lat temu! Miasto i ZNK i tak się nad nimi litowało aż w końcu powiedzieli STOP! JAK NAJBARDZIEJ SŁUSZNIE!! 

Rozwiń
z lbn
z lbn (19 sierpnia 2015 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

brawo miasto ! nareszcie !! koniec z utrzymywaniem patologii!  a ci wrażliwi na krzywde moga tych "biednych" żuli przyjąc do siebie .

dokładnie!!! nadchodzą ciężkie czasy dla darmozjadów!!! /wiem, że w tej grupie są wyjątki, tzn osoby pracujące ale niedomagające, ale niestety jest ich max 1%/

Rozwiń
dziad z fioletovymi uszami
dziad z fioletovymi uszami (19 sierpnia 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda, że aż tak późno za to się wzięli. Powinien być taki przepis, że już po 2 -3 niepłaceniach czynszu Spółdzielnia/Wspólnota powinna wraz z komornikiem sprawdzać czy dany Jegomość "rokuje poprawę" -czyli: czy jest szansa na to, że wkrotce zapłaci zaleglości. A jeśli nie, to jakaś eksmisja na wieś do stajni popegeerowskiej.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!