piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Eksperci wypowiedzą się nt. aquaparku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 19:16
Autor: Dominik Smaga

Jak duży będzie aquapark, ilu przyciągnie klientów, jaki będzie jego koszt i jak skonstruować z prywatnym inwestorem spółkę celową, która go zbuduje. Odpowiedzi na te pytania mają przygotować prezydentowi niezależni eksperci.

Teren pod aquapark już jest - to działki przy Koncertowej 4-8. Miasto chciało je sprzedać firmie, która zechce urządzić tam aquapark. Ale ziemi nikt nie kupił. Ratusz sam jej nie zabuduje, bo go na to nie stać. W to, że nowy przetarg na sprzedaż ziemi wyłoni chętnych, nie wierzy już nikt, więc prezydent myśli teraz nad wejściem w tzw. spółkę celową z prywatną firmą.

Wcześniej jednak miasto chce znać kompleksową koncepcję całego przedsięwzięcia. - Zleciliśmy już opracowanie dotyczące funkcji obiektu, formuły prawnej, metod finansowania, przyszłych dochodów i udziału w potencjalnej spłacie kredytu - wylicza Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

- Chcemy rozeznać rynek i sprawdzić, czy są inwestorzy i czego by oczekiwali od miasta - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Analizy na zlecenie miasta przygotuje zewnętrzna firma. - I jest to firma, która wykonywała opracowania na potrzeby innych parków wodnych. Ma na to dwa miesiące - dodaje prezydent.

Nieoficjalnie wiadomo, że magistrat będzie chciał doprowadzić do takiej sytuacji, w której nie będzie musiał wykładać gotówki na budowę, a jego udziałem byłyby grunty. Ważne będzie też odpowiednie skonstruowanie spłaty kredytów i ustalenie tego, jak wspólnicy dzieliliby się spłatą kredytu, gdyby spółka celowa nie mogła się sama z tym uporać.

Magistrat rozmawia też z firmami, które mogłyby wejść w spółkę z Ratuszem. Rozmowy toczą się m.in. ze spółką, która prowadzi aquapark we Wrocławiu. Najprawdopodobniej miasto zechce rozłożyć budowę obiektu na raty. - Wtedy byłby on rozbudowywany o kolejne funkcje - wyjaśnia Wasilewski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
PodatNIK
Dana
Fang
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PodatNIK
PodatNIK (20 lutego 2009 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ramach wlaśnie zatwierdzonych przez radnych 13-tej pensji prezydent bedzie wspieral finansowo "wybrane" firmy.
Ciekawe kto tym razem zakladal owe "wybrane" firmy - czyzby za ta firma tez stali byli oficerowie WSI?
Czyzby wczesniejsze przetargi, obwieszczenia i kolejne palny byly robione na podstawie z sufitu danych?
Skonczy sie pewnie dokladnie jak w Łodzi ;p
Rozwiń
Dana
Dana (20 lutego 2009 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja chcę cukrownię (zakład pracy, tani cukier) a nie placu zabaw z wodą.
Rozwiń
Fang
Fang (20 lutego 2009 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto rządy fachowców z PO.W kampanii wyborczej nie zastanawiał się Pan Wasilewski czy aquapark jest potrzebny i w jakiej wielkości tylko obiecywał ze go wybuduje.Teraz koryguje swe wypowiedzi i będzie sporządzona za nasze pieniądze ekspertyza że najlepiej to nic nie budować.Tyle krzyku przez tak długi czas a teraz okazuje się że nie wiemy co ma być wybudowane. Porażające.Panie prezydencie, Lublin to nie Wąchock czy inna pipidówka to największe miasto po prawej stronie Wisły i taki obiekt jest potrzebny chociażby po to by dzieci miały możliwość nauczyć się pływać.W czasie wyborów PO wystawiało na swych listach inwalidów z pierwszą grupą "na głowę".myślałem że to odosobniony przypadek ale pewnie się mylę i oby nie była to epidemia.
Rozwiń
Jawor
Jawor (20 lutego 2009 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
- Chcemy rozeznać rynek i sprawdzić, czy są inwestorzy i czego by oczekiwali od miasta - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Analizy na zlecenie miasta przygotuje zewnętrzna firma

- czy ja śnię ? to oni po tych kilku latach jeszcze nie mają tych informacji ? i znów nasze pieniądze pójda na nikomu niepotrzebną dokumentację ? ludzie czy to jakiś zły sen ?
Rozwiń
d
d (20 lutego 2009 o 06:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy to cyrk taki biznes paln każdy robi naPOCZĄTKU!!!!!!!a nie po 2 latach gadania o tym wodnym cudzie.Lublin stoji na głowie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!